Чара پاрдха за змидать из животные ираниный истебелкойныха

در رفتن– قیمت تتر و سایر استیبل کوین ها ثابت است، اما وضعیت در ایران متفاوت است. دارندگان سرمایه ایرانیان تتر، دلار سکه، دلار، بایننس و … به عنوان معروف ترین استیبل کوین های جهان در هفته گذشته به لطف رشد قیمت بازار 10 درصد بهبود یافته اند. در حالی که بیت کوین و اتریوم اصلی ترین ارزهای دیجیتال در بازار بودند، پول کافی برای ایرانیان نداشتند.

لطفا فرار کنید از سوی دیگر، استیبل‌کوین‌ها معمولاً به عنوان یک راه فرار برای زنده ماندن از کاهش قیمت‌ها در بازار در نظر گرفته می‌شوند. یک سال پیش در چنین روزهایی بیت کوین به اوج تاریخی 68 هزار دلاری خود رسید، اما نسبت به آن زمان، سرمایه دارندگان ایرانی 60 درصد کاهش یافت. با این حال، سرمایه ایران که در آن زمان پیگیری می شد و سایر استیبل کوین ها 30 درصد افزایش یافت.

شماره یک | علاقه سرمایه گذاران ایرانی به سکه های پایدار در هفته اخیر

اتریوم به‌عنوان مهم‌ترین استیبل کوین جهان، قیمت ثابتی دارد و همیشه برابر با یک دلار است. در هفته گذشته نرخ این سود تقریباً 10 درصد است.

اتریوم تنها یکی از استیبل کوین های معروف جهان است که از نظر تسلط بر بازار پس از بیت کوین و اتریوم با سهم 6.5 درصدی در رتبه سوم قرار دارد. در این راستا USD Coin با سهم 4 درصد، Dollar Binance با سهم 2 درصد و Dai با سهم نیمی از کل تراکنش ها در بین 15 ارز دیجیتال برتر جهان قرار گرفته اند.

ترکریک کرید تتر در یک کیں بری ایرانی تردرهای

دوشنبه 9 آبان

سه شنبه 10 آبان

چارشنبه 11 آبان

پنجشنبه 12 آبان

شنبه 14 آبان

یکشنبه 15 فروردین

دوشنبه 16 آوریل

33 هزار و 320 تومان

33 هزار و 950 تومان

34 هزار و 730 تومان

35 هزار تومان

36 هزار و 100 تومان

36 هزار و 240 تومان

36 هزار و 500 تومان

شماره دو| از استیبل کوین های بیت کوین و اتریوم پیشی گرفت

استیبل کوین‌ها برای ایرانی‌ها در هفته گذشته سود بیشتری نسبت به بیت‌کوین و اتریوم داشتند که پیشروترین ارزهای دیجیتال بازار محسوب می‌شوند. قیمت بیت کوین در هفته گذشته حدود دو دهم درصد رشد داشت و در مرز 21 هزار دلار معامله شد، اما به لطف افزایش قیمت دلار در ایران در این مدت، پایتخت ایران دارندگان بیت کوین تقریباً 9 درصد افزایش یافته است. خوب است، اما بازده بیت کوین کمتر از استیبل کوین است.

اتریوم که هم اکنون با 18 درصد از سهم بازار دومین ارز دیجیتال مهم جهان است، طی هفته گذشته 2.5 درصد کاهش قیمت داشت و امروز معادل 1570 دلار خرید و فروش شد. با احتساب پول خودمان یعنی تقریباً 57 میلیون و 800 هزار تومان. یک هفته پیش خریداران اتریوم ایرانی 54 میلیون تومان برای آن پرداخت کردند و اکنون سود هفت درصدی دریافت کرده اند که کمتر از سود سرمایه گذاران استیبل کوین است. در این بین تنها پالیگان -MATIC- برای ایرانی ها سود بیشتری نسبت به استیبل کوین داشته است که بخشی از آن به دلیل افزایش قیمت دلار در بازار آزاد است.

شماره سه| سدرنشینی تتر در کودل کولیم تراین کرینی

در 24 ساعت گذشته بیشترین حجم معاملات روزانه به دست آمده است. حدود 64 میلیارد دلار ببیت کوین با حجم روزانه 45 میلیارد دلار از این نظر در رتبه دوم و اتریوم با سهم 14.5 میلیارد دلاری در رتبه بعدی قرار دارند. اگر سرمایه گذارانی را در نظر بگیریم که تا ظهر امروز بهترین عملکرد روزانه 4 درصدی را در بین 50 ارز دیجیتال برتر دنیا داشته اند، در این مدت شاهد مبادله 1.2 میلیارد دلاری بوده ایم.

شماره چهار سرنوشت بیت کوین ها و استیبل کوین های مختلف در یک سال

قیمت بیت کوین در آوریل سال گذشته به اوج تاریخی ۶۸ هزار دلاری رسید، اما اکنون به تنها ۲۱ هزار دلار کاهش یافته است. همزمان با افت 70 درصدی قیمت بیت کوین، دارندگان ایرانی 60 درصد زیان داشتند و این تفاوت 10 درصدی به دلیل تفاوت عمده قیمت دلار در این مدت است. وضعیت سرمایه گذاران استیبل کوین ایرانی در این دوره را چگونه تصور می کنید؟

در 19 اردیبهشت، ایرانی ها همزمان با شکستن رکورد تاریخی، حدود 28 هزار تومان بیت کوین و اتریوم خریدند. اکنون هر واحد تتر برای ایرانی ها 36 هزار و 500 تومان است که به معنای رشد هشت هزار و 500 تومانی و معادل رشد 30 درصدی سرمایه ایرانیانی است که از آن زمان به سمت استیبل کوین رفته اند. خوشبین ترین ایرانیان در فروردین و سال گذشته چنین سرنوشتی را برای بیت کوین و استیبل کوین پیش بینی نکرده بودند.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما