“آب را شبانه روزی خواهد داد اگر…”: شرایط آرویند کجریوال برای تامین آب 24 ساعته در دهلی | اخبار هند

دهلی نو: آرویند کجریوال، وزیر ارشد، روز یکشنبه از مرکز خواست 1300 میلیون گالن در روز (MGD) آب به دهلی ارائه کند و گفت که این امر به اطمینان از تامین آب شبانه روزی برای مردم شهر کمک می کند. وی پس از افتتاح یک مخزن آب زیرزمینی (UGR) با ظرفیت 11 میلیون لیتر در روستای پات پرگنج گفت که دولت دهلی در تلاش است تا دسترسی به آب را در این شهر افزایش دهد.

وزیر ارشد گفت: “دهلی 800 تا 850 MGD آب دریافت کرد، زمانی که جمعیت آن حدود 80 میلیون بود. هنوز هم همان آب را دریافت می کند، اگرچه جمعیت اکنون سه برابر شده و به 2.5 کرور رسیده است.”

وی افزود: «اگر مرکز دهلی 1300 میلیون دلار آب بدهد، ما به صورت شبانه روزی برای هر خانوار در شهر آب تامین می کنیم.

کجریوال گفت که می توان آب دهلی را از اوتار پرادش و هاریانا همسایه تامین کرد و افزود که دولت او برای این کار تلاش خواهد کرد.

او افزود که علاوه بر آب از یامونا، گانگا و ایالت های همسایه، دهلی همچنین در تلاش است تا از طریق منابع محلی دسترسی را افزایش دهد.

به گفته وزیر ارشد، در هفت سال گذشته، دسترسی به آب در دهلی از 861 میلیون دلار به 990 میلیون دلار افزایش یافته است.

او گفت که در هفت سال گذشته 12 مخزن و سه تصفیه خانه توسط دولت دهلی ساخته شده است.

روستای پات پرگانج UGR، که با هزینه 32 کرور روپیه ساخته شده است، نزدیک به یک میلیون نفر از ساکنان روستای پاتپرگنج، پانداو نگر، باغ شاشی، جوامع مایور ویهار و روستای چیلا از جمله دیگر سود خواهد برد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم