آرینا سابالنکا پس از اینکه قبلا احساس ناامنی می کرد از کنفرانس مطبوعاتی اوپن فرانسه انصراف دادCNN

شماره جهانی 2 آرینا سابالنکا پس از پیروزی در دور سوم مسابقات آزاد فرانسه در روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی معمول پس از بازی شرکت نکرد و گفت که هنگام شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی که اوایل این هفته برگزار شد احساس امنیت نمی کرد.

روز چهارشنبه، پس از پیروزی در دور دوم مسابقات، از بلاروسی بارها در یک کنفرانس مطبوعاتی خواسته شد تا در مورد جنگ در اوکراین و نقش بلاروس اظهار نظر کند، اما او بارها از انجام این کار خودداری کرد. این کار ادامه پیدا کرد تا اینکه مجری خط سوال را متوقف کرد.

سابالنکا روز جمعه گفت: «بعد از بازی‌ام، مثل همیشه با رسانه‌ها صحبت کردم. من می دانم که آنها هنوز هم منتظر سؤالاتی هستند که بیشتر در مورد سیاست هستند و نه چندان در مورد تنیس من.

ماه‌هاست که در مسابقات به این سؤالات پاسخ داده‌ام و احساسات و افکارم را کاملاً روشن کرده‌ام.

“این سوالات بعد از مسابقاتم مرا آزار نمی دهد. می دانم که باید در مورد مسائلی که مربوط به تنیس و مسابقات من نیست، پاسخی به رسانه ها بدهم، اما روز چهارشنبه در نشست خبری احساس امنیت نکردم.

وقتی بعد از مسابقاتم با خبرنگاران مصاحبه می کنم، باید بتوانم احساس امنیت کنم. برای سلامت روحی و روانی خودم تصمیم گرفتم امروز خودم را از این وضعیت خارج کنم و مسابقات از من در این تصمیم حمایت کرده است.

این چند روز آسان نبوده است و اکنون تمرکز من این است که به بازی خوب خود در پاریس ادامه دهم.”

به گزارش رویترز، اظهارات سابالنکا به جای برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در روز جمعه، از مصاحبه ای است که توسط برگزارکنندگان مسابقات در رولان گاروس در پاریس منتشر شد. معمولاً کنفرانس مطبوعاتی توسط بازیکنان مورد نیاز است.

رویترز همچنین گزارش داد که برگزارکنندگان اوپن فرانسه گفته اند که می خواهند از سابالنکا “حفاظت” کنند و اینکه آیا او در کنفرانس های مطبوعاتی دیگر پس از بازی شرکت می کند تصمیم او خواهد بود.

سی ان ان برای اظهار نظر با فدراسیون تنیس فرانسه، برگزارکنندگان مسابقات آزاد فرانسه تماس گرفته است.

در سال 2021، نائومی اوزاکای ژاپنی وقتی اعلام کرد که در کنفرانس‌های مطبوعاتی در مسابقات آزاد فرانسه شرکت نخواهد کرد، به دلیل سلامت روانی خود، تیترها و بحث‌ها را برانگیخت. او بعداً در طول مسابقات، قبل از مسابقه دور دوم خود کنار رفت.

سابالنکا قبلاً در کنفرانس‌های مطبوعاتی رولان گاروس سؤالات دشواری را مطرح کرده است، از جمله از یکی از خبرنگاران که او را به «پیچاندن آن به گونه‌ای که گویی اوکراینی‌ها از شما متنفرند» و «اجتناب» از سؤالاتی که از او می‌خواهند جنگ را محکوم کند، متهم کرده است و از بلاروس به عنوان کلید اصلی استفاده می‌شود. زمینه ساز جنگ روسیه در اوکراین است.

سابالنکا در ماه مارس گفت که برای درک “تنفر” او در رختکن در میان تیرگی روابط بین برخی از بازیکنان پس از تهاجم روسیه به اوکراین تلاش کرده است.

«درباره وضعیت جنگ، بارها و بارها گفتم، هیچ‌کس در این دنیا – ورزشکاران روسی، ورزشکاران بلاروس – از جنگ حمایت نمی‌کنند. هيچ كس. چگونه می توانیم از جنگ حمایت کنیم؟ او گفت: «مردم عادی هرگز از آن حمایت نخواهند کرد.

بازیکنان روسیه و بلاروس در حال حاضر همچنان به عنوان ورزشکاران بی طرف بدون نمایش پرچم یا کشورشان در این تورها رقابت می کنند.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما