آلکاراز پس از پیروزی حماسی در نیمه نهایی مقابل تیافو در دیدار نهایی به مصاف رود رود

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

کارلوس آلکاراز روز جمعه در نیمه نهایی یو اس اوپن گلادیاتوری فرانسیس تیافو را شکست داد و برای کسب عنوان قهرمانی و رنکینگ شماره یک جهان در برابر کاسپر رود مبارزه کرد.

این بازیکن 19 ساله اسپانیایی با نتایج 6-7 (6/8)، 6-3، 6-1، 6-7 (5/7)، 6-3 به پیروزی رسید و جوان ترین فینالیست گرند اسلم مردان از زمان اسیر شدن رافائل نادال هموطن خود شد. اولین بار از 22 اسلم او در اوپن فرانسه 2005.

رود نروژی که در رده هفتم قرار دارد، پیش از این کارن خاچانوف از روسیه را با نتایج 7-6 (7/5)، 6-2، 5-7، 6-2 شکست داد و به اولین فینال گرند اسلم خود نیز رسید.

تیافوئه در حال مبارزه بود، با این حال، سه امتیاز بازی را ذخیره کرد و در هر دو ست آخر استراحت کرد.

آلکاراز، جوانترین فینالیست اوپن آمریکا از زمان پیت سامپراس در سال 1990، گفت: “ما در نیمه نهایی یک گرند اسلم هستیم، باید هر آنچه در درونمان داریم را بدهیم، باید تا آخرین توپ بجنگیم.”

فرقی نمی کند پنج ساعت دعوا کنید یا شش ساعت، مهم نیست، باید همه چیز را در دادگاه بدهید.

برای آلکاراز، که 59 برنده را به دست آورد، این سومین پنج ست متوالی او بود که در یک اسلم دوشیزه نزدیک شد و جوانترین مرد شماره یک جهان شد.

او افزود: “این اولین بار است که در فینال یک گرند اسلم شرکت می کنم. می توانم شماره یک جهان را ببینم، اما در عین حال خیلی دور است.”

‘همه چیز بده’

من همه چیزهایی را که دارم می دهم. باید اعصاب حضور در فینال یک گرند اسلم را تحمل کنم اما واضح است که من واقعاً خوشحالم.”

تیافو از فاتح خود استقبال کرد.

تیافو می‌گوید: “من امشب هر چه داشتم، خیلی خوب از کارلوس دادم.”

“راستش من به اینجا آمدم که می خواهم در US Open برنده شوم، احساس می کنم شما را ناامید کرده ام. این یکی واقعاً دردناک است.”

آلکاراز در گیم هفتم بازی افتتاحیه شاهد دو امتیاز شکست بود که در گیم هفتم شروع شد، قبل از اینکه نیاز به ذخیره یک ست پوینت در دوازدهمین بازی داشت، که یک رالی نفس گیر را به نمایش گذاشت که اسپانیایی از دو موقعیت به ظاهر باخت ادعا کرد.

این نوجوان سه امتیاز دیگر را در تای بریک ذخیره کرد، اما تیافو پنجمین امتیاز خود را زمانی که آلکاراز سومین خطای دوگانه خود را در 64 دقیقه افتتاحیه انجام داد، به گل تبدیل کرد.

آلکاراز در سومین گیم ست دوم یک امتیاز بریک را نجات داد و در یک مرحله در حالی که پشتش رو به تیافو بود برای کسب امتیاز برد کشش داشت تا یک رالی خاطره انگیز دیگر را به دست آورد.

زرق و برق او زمانی که او در مسیر خود برای تساوی در نیمه نهایی به لطف تیافو که یک بازگشت را در تور دفن کرد، 4-2 شکست خورد.

آلکاراز در دو راند آخر خود از جمله مرحله یک چهارم نهایی که ساعت 2:50 بامداد پنجشنبه به پایان رسید به 9 ساعت و 10 ست نیاز داشت تا به نیمه نهایی برسد.

امتیاز بازی ذخیره شد

با این حال، زمانی که در ست سوم با نتیجه 4-0 پیش افتاد و به تیافو اجازه داد تنها سه امتیاز کسب کند، او از بین دو بازیکن سرحال تر به نظر می رسید.

برای اندازه گیری خوب، آلکاراز برای سومین بار در بازی هفتم آمریکایی را شکست داد.

تیافو شماره 26 جهان که نادال را در مرحله یک هشتم نهایی از مسابقات حذف کرد، امیدوار بود که پس از اندی رادیک در ویمبلدون در سال 2009 به اولین مرد آمریکایی در یک فینال بزرگ تبدیل شود.

او با بازی در ست چهارم دو بریک را به دست آورد، در گیم دهم با یک ضربه بدون اعصاب قبل از ادعای تای بریک یک امتیاز مسابقه را نجات داد تا درگیری را به یک داور ارسال کند.

این هشتمین تای بریک موفق از هشت برای آمریکایی بود.

آلکاراز در ست پنجم با نتیجه 2-0 شکست خورد و تیافوئه به 2-2 رسید.

با این حال، این آمریکایی با خطای دوگانه توانست برتری را در بازی پنجم بازگرداند.

تیافو در بازی نهم دو امتیاز بازی دیگر را ذخیره کرد تا اینکه آلکاراز در 4 ساعت و 19 دقیقه با یک بک هند خسته کننده به پیروزی رسید.

رود در دومین فینال گرند اسلم فصل خود پس از نایب قهرمانی نادال در مسابقات آزاد فرانسه در ژوئن حضور خواهد داشت.

رود گفت: “بعد از رولان گاروس، من بسیار خوشحال بودم اما در عین حال آنقدر متواضع بودم که فکر می کردم این می تواند تنها فینال من در یک گرند اسلم در دوران حرفه ای من باشد.”

“آنها آسان به دست نمی آیند. بنابراین من چند ماه بعد اینجا هستم – توصیف آن فراتر از کلمات است.”

این بازیکن 23 ساله نروژی در اوایل نیمه نهایی، زمانی که در رالی 55 شوت به برتری رسید و ست پوینت سوم را در تای بریک ابتدایی که رقیب روسی او آن را “دیوانه” توصیف کرد، تبدیل کرد. .

(AFP)

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما