آمریکا ادعای ایران مبنی بر مبادله زندانیان را “دروغ ظالمانه” خواندCNN

مقامات دولت بایدن روز یکشنبه به شدت ادعاهای ایران مبنی بر دستیابی به توافق مبادله زندانیان را رد کردند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به سی‌ان‌ان گفت: «اظهارات مقامات ایرانی مبنی بر اینکه توافقی در مورد مبادله زندانیان انجام شده است، یکی دیگر از دروغ‌های بی‌رحمانه است که تنها بر رنج خانواده‌های آنها می‌افزاید.»

در حال حاضر سه شهروند آمریکایی در ایران زندانی هستند: سیامک نمازی، عماد شرقی و مراد طاهباز. همه آنها به‌طور غیرقانونی توسط ایالات متحده بازداشت شده‌اند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران پیشتر مدعی شده بود که توافق مبادله زندانیان بین کشورش و آمریکا منعقد شده است.

امیرعبداللهیان به رسانه های دولتی گفت: در مورد تبادل اسرا بین ایران و آمریکا در روزهای اخیر به توافق رسیده ایم و اگر همه چیز از طرف آمریکایی خوب پیش برود، فکر می کنم به زودی شاهد تبادل اسرا باشیم. در یک مصاحبه مقابل دوربین یکشنبه

او گفت: «ما این را یک مورد کاملاً انسانی می‌دانیم.

اما وزارت خارجه آمریکا گفت که چنین توافقی حاصل نشده است.

ما بی وقفه برای آزادی سه آمریکایی بازداشت شده به ناحق در ایران تلاش می کنیم. ما تا زمانی که آنها با عزیزان خود متحد نشوند متوقف نخواهیم شد.”

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید همچنین گفت: “ادعاهای مقامات ایرانی مبنی بر اینکه ما به توافقی برای آزادی شهروندان آمریکایی که به ناحق توسط ایران بازداشت شده اند، نادرست است.”

سخنگوی شورای امنیت گفت: متأسفانه مقامات ایرانی در ساختن مطالب تردید نخواهند کرد و آخرین ادعای ظالمانه باعث درد بیشتر خانواده‌های سیامک نمازی، عماد شرقی و مراد طاهباز خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: ما همچنان متعهد به تامین آزادی سیامک، عماد و مراد هستیم، اما در حال حاضر چیزی برای اعلام نداریم.

ایالات متحده و سایر کشورهای غربی مرتباً تهران را به داشتن تابعیت های دوگانه به عنوان مهره های سیاسی در مذاکرات با غرب متهم می کنند.

مارس گذشته، نازنین زاغری رتکلیف، امدادگر انگلیسی-ایرانی پس از شش سال بازداشت در ایران آزاد شد. آزادی او در حالی انجام شد که بریتانیا بدهی 400 میلیون پوندی ده‌ها ساله به ایران را تسویه کرد – تهران ارتباط آن را با آزادی زندانی رد کرده است.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما