آژانس بهداشت سازمان ملل متحد هشدار داد که بیماری های حیوان به انسان در آفریقا در حال افزایش است

ماتشیدیسو موتی، مدیر منطقه ای آفریقای سازمان جهانی بهداشت در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت: «بیش از 75 درصد از بیماری های عفونی نوظهور ناشی از عوامل بیماری زا مشترک با حیوانات وحشی یا اهلی است.

آنها بار قابل توجهی از بیماری را تشکیل می دهند که منجر به حدود یک میلیارد بیمار و میلیون ها مرگ در سراسر جهان در سال می شود.“.

سنبله زئونوز

این تجزیه و تحلیل نشان می دهد که از سال 2001، 1843 رویداد بهداشت عمومی ثابت شده در منطقه آفریقا ثبت شده است – 30 درصد از آنها شیوع مشترک بین انسان و دام بوده است، به عنوان بیماری های حیوانی به انسان شناخته شده است.

در حالی که این تعداد در دو دهه گذشته افزایش یافته است، سال‌های 2019 و 2020 شاهد افزایش خاصی بود و عوامل بیماری‌زای مشترک بین انسان و دام نیمی از رویدادهای بهداشت عمومی را تشکیل می‌دادند.

علاوه بر این، ابولا و تب‌های مشابه که باعث از دست دادن خون از رگ‌های آسیب‌دیده (هموراژیک) می‌شوند، تقریباً 70 درصد از این همه‌گیری‌ها از جمله آبله میمون، تب دنگی، سیاه زخم و طاعون را تشکیل می‌دهند.

قطره خوش آمدید

اگرچه از آوریل افزایشی در آبله میمون وجود داشته است، اما در مقایسه با مدت مشابه در سال 2021، این ارقام هنوز کمتر از اوج سال 2020 است، زمانی که منطقه بالاترین موارد ماهانه خود را ثبت کرد.

پس از کاهش ناگهانی در سال 2021، 203 مورد تایید شده آبله میمون از ابتدای سال در منطقه ثبت شده است، زیرا این بیماری مشترک بین انسان و دام در سراسر جهان در بسیاری از کشورهایی که بومی نبوده است، گسترش یافته است.

داده‌های موجود برای 175 مورد از موارد در سال جاری در آفریقا، نشان می‌دهد که بیش از نیمی از بیماران در صورت میانگین، مردان 17 ساله بودند.

نمی توان اجازه داد آفریقا به کانون بیماری های عفونی نوظهور تبدیل شود، گفت: دکتر. موتی.

پول شهری

افزایش شهرنشینی که به زیستگاه‌های طبیعی تجاوز کرده است، احتمالاً عامل این افزایش در بیماری حیوانی به انسان، همراه با تقاضای فزاینده برای غذا است که منجر به سریع‌تر ارتباط جاده‌ای، ریلی و هوایی از راه دور به ساخت‌وساز شده است. مناطق بالا

“شیوع ابولا در غرب آفریقا شاهدی بر این است تعداد ویرانگر موارد و مرگ و میر ناشی از ورود بیماری های مشترک بین انسان و دام به شهرهای ما می باشداو مشاهده کرد.

کار گروهی

به گفته این مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت، آفریقا به “پاسخ چند بخشی” نیاز دارد، که شامل متخصصان در زمینه سلامت انسان، حیوانات و محیط زیست است که با همکاری جوامع کار می کنند.

او افزود: «مکانیسم‌های نظارتی قابل اعتماد و ظرفیت‌های واکنش، برای شناسایی سریع پاتوژن‌ها و ایجاد پاسخ‌های قوی برای سرکوب هر گونه گسترش احتمالی، به همان اندازه مهم هستند».

از سال 2008، WHO با سازمان غذا و کشاورزی (FAO) و سازمان جهانی بهداشت حیوانات برای رسیدگی به شیوع بیماری های مشترک انسان و دام در سراسر این قاره همکاری کرده است.

دکتر. موتی پاسخ “تمام دست روی عرشه” بین سه آژانس را برای پایان دادن به آخرین شیوع ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو، توصیف کرد و آن را نوعی رویکرد مشترک مورد نیاز برای مقابله با تهدید توصیف کرد. بهترین شانس ممکن برای جلوگیری از یک شوک بهداشتی جدید در آفریقا.”

فلات کووید همچنان ادامه دارد

وی با عطف به COVID-19 گفت که در حالی که موارد ابتلا در این قاره در هفته گذشته اندکی کاهش یافت، به دلیل افزایش سریع تعداد در شمال آفریقا، برای هشتمین هفته متوالی، فلات کلی همچنان ادامه دارد.

دکتر دکتر گفت: این افزایش در درجه اول ناشی از تشدید وضعیت در مراکش و تونس است که باعث افزایش 17 درصدی موارد جدید در شمال آفریقا در مقایسه با آمار هفته گذشته شد. موتی.

در عین حال، بهبود ظرفیت‌های تشخیص و واکنش سریع، بوتسوانا، نامیبیا و آفریقای جنوبی را قادر می‌سازد تا افزایش اخیر موارد جدید را معکوس کنند – چرخشی که انتظار می‌رود در سراسر کشورهای آفریقای شمالی با همان قابلیت‌های پزشکی دنبال شود.

منحنی در حال حاضر روند نزولی را در مراکش آغاز کرده است“، او گفت.

واکسیناسیون هنوز کلیدی است

اگرچه مرحله کنونی همه‌گیری ممکن است با بروز نسبتاً کم و خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ مشخص شود، نوع Omicron همچنان بسیار قابل انتقال است و همه‌گیری هنوز به پایان رسیده است.

این مقام سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که پتانسیل افزایش نشان می‌دهد که «کشورها نمی‌توانند واکسیناسیون جمعیت خود در برابر کووید-19، به ویژه کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، افراد مسن و مبتلایان به بیماری‌های همراه را تسهیل کنند».

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما