ابتکار غلات دریای سیاه در روز مهلت تمدید شد

این اطلاعیه در یادداشتی به خبرنگاران منتشر شد که دفتر سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در روز شنبه منتشر کرد و تاکید کرد که این ابتکار به “تسهیل کشتیرانی ایمن برای صادرات غلات و مواد غذایی و کودهای مرتبط، از جمله آمونیاک، اجازه می دهد. از بنادر دریایی تعیین شده اوکراین.»

پس از تهاجم نیروهای روسی به اوکراین در فوریه 2022، این ابتکار یکی از معدود حوزه‌هایی بوده است که دولت‌های روسیه و اوکراین توانسته‌اند در آن به توافق برسند. این در واکنش به افزایش شدید قیمت مواد غذایی و کودهای شیمیایی در سراسر جهان اتفاق افتاد: روسیه و اوکراین تامین کنندگان اصلی این محصولات به بازارهای جهانی هستند و توانایی آنها برای صادرات به محض شروع خصومت ها به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

از زمان امضای این ابتکار در ژوئیه 2022، حدود 25 میلیون تن غلات و مواد غذایی به 45 کشور منتقل شده است و این ابتکار به دلیل کمک به کاهش قیمت جهانی مواد غذایی است که در مارس 2022 به اوج های سرگیجه ای رسید. اجرای این طرح، قیمت ها شروع به کاهش کرد و یک سال بعد، حدود 18 درصد کاهش یافت.

این توافق با میانجیگری سازمان ملل و دولت ترکیه انجام شد که در بیانیه از حمایت های دیپلماتیک و عملیاتی آن تشکر شد: به عنوان بخشی از این توافق، مرکز هماهنگی مشترک (JCC) در استانبول ایجاد شد تا بر اجرای این توافق نظارت کند. ابتکار عمل.

یادداشت به خبرنگاران بر تعهد قوی سازمان ملل متحد به هر دو توافقنامه تاکید کرد و ابتکار غلات دریای سیاه، همراه با یادداشت تفاهم در مورد ترویج محصولات غذایی و کودهای شیمیایی روسیه به بازارهای جهانی را “برای امنیت غذایی جهانی، به ویژه برای کشورهای در حال توسعه حیاتی” توصیف کرد. “

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما