احساسات مصرف کننده ایالات متحده در ماه اوت نسبت به اوایل تابستان بهبود یافته است

احساسات مصرف کننده در ایالات متحده در اوایل آگوست افزایش یافت و با بهبود انتظارات تورمی، از پایین ترین سطح خود در تابستان امسال به صعود خود ادامه داد.

برآورد اولیه شاخص احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان در ماه آگوست، که نگرش مصرف‌کننده به وضعیت اقتصاد را بررسی می‌کند، از 51.5 در جولای با 3.6 واحد افزایش به 55.1 رسید. احساسات مصرف کننده از زمان کاهش به 50 در ماه ژوئن افزایش یافته است که کمترین میزان در سوابق مربوط به سال 1952 است.

بر اساس این گزارش، انتظارات تورمی آتی بهبود یافته اما همچنان بالا باقی مانده است. متوسط ​​نرخ تورم پیش بینی شده در سال آینده به 5 درصد کاهش یافت که پایین ترین رقم از فوریه بود. و میانگین انتظارات تورمی بلندمدت در 3 درصد ثابت ماند، نرخی بالاتر از تورم قبل از همه گیری.

بخش قابل توجهی از مصرف کنندگان، نزدیک به 48 درصد، همچنان تورم را عامل کاهش استانداردهای زندگی می دانند. به عنوان مثال، افراد با درآمد بالاتر گفتند که منابع مالی خانوار کاهش یافته است و آنها کمتر برای خرید بلیط های بزرگ هزینه می کنند.

تورم مصرف کننده ایالات متحده در ماه ژوئیه نزدیک به بالاترین حد چهار دهه اخیر خود باقی ماند، اما اندکی کاهش یافت و به 8.5 درصد سالانه رسید، کاهشی ملایم که ناشی از کاهش قیمت انرژی بود که به دلیل کاهش شدید قیمت بنزین انجام شد.

آدیتیا باوه، اقتصاددان آمریکایی و جهانی در بانک آمریکا گفت: «کاهش تورم احتمالاً برای احساسات مصرف‌کننده سازنده است».

قیمت بنزین و مواد غذایی، در مقایسه با سایر هزینه‌ها، می‌تواند تأثیر نامتناسبی بر انتظارات تورمی داشته باشد، زیرا مصرف‌کنندگان بیشتر در این دسته‌ها هزینه می‌کنند. باوه گفت. متوسط ​​قیمت هر گالن بنزین بدون سرب در ایالات متحده در این هفته در ماه اوت برای اولین بار از ماه مارس به زیر 4 دلار رسید.

ماهیر رشید، اقتصاددان آمریکایی در آکسفورد اکونومیکس در یادداشتی تحلیلی گفت: «قیمت‌های پایین‌تر در پمپ، همراه با افزایش احتمالی شاخص‌های تورم سالانه، باید به تدریج در ماه‌های آتی نسبت به پایین‌ترین رکورد خود در ژوئن افزایش یابد.»

شاخص احساسات مصرف کننده و شاخص اعتماد مصرف کننده هر دو سعی می کنند یک چیز را اندازه گیری کنند: احساسات مصرف کنندگان. WSJ توضیح می دهد که چرا فدرال رزرو در سال 2022 اعتماد مصرف کننده را زیر نظر دارد. تصویر: ادل مورگان

گزارش دانشگاه میشیگان به نظرسنجی بانک فدرال رزرو نیویورک که روز دوشنبه منتشر شد پیوست و نشان داد که انتظارات تورمی در ماه جولای کاهش یافته است. فدرال رزرو بر این باور است که انتظارات بر مسیر آینده تورم تأثیر می گذارد، زیرا تقاضای کارگران برای جبران تورم افزایش می یابد و کسب و کارها با افزایش قیمت ها احساس راحتی بیشتری می کنند.

علیرغم سطوح پایین احساسات، خانوارها همچنان به خرج خود ادامه داده اند، این قطع ارتباط است. باها گفت باید در نهایت حل شود. او گفت: «در مقطعی، این باید حل شود و من فکر می کنم دیدگاه رایج این است که در نهایت هزینه ها مطابق با احساسات کاهش می یابد.

خرده‌فروشی در ژوئن 1 درصد افزایش یافت، زیرا خریداران قیمت‌های بالاتری را برای کالاهایی که قیمت‌شان افزایش یافت، از جمله خواربار و اثاثیه، تحمل کردند. مصرف کنندگان نیز بیشتر در رستوران ها خرج می کردند.

وزارت بازرگانی قرار است در روز چهارشنبه اعداد خرده فروشی ماه جولای را منتشر کند. “این به ما دید بسیار خوبی از مسیر مصرف کننده در سه ماهه سوم می دهد.” باوه گفت.

بنویسید رینا تورچینسکی در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 13 آگوست 2022 با عنوان “احساسات مصرف کننده در اوت بهبود یافت” ظاهر شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم