اخبار مختصر 17 نوامبر 2022 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

دبیر کل سازمان ملل از تجدید طرح غلات دریای سیاه استقبال می کند

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، از تجدید طرح غلات دریای سیاه که قرار بود روز شنبه منقضی شود، استقبال کرده است.

بیش از 11.1 میلیون تن محصولات کشاورزی از جمله 4.5 میلیون تن ذرت و 3.2 میلیون تن گندم به عنوان بخشی از این توافق نامه با مشارکت ترکیه، اوکراین، روسیه و سازمان ملل از زمان امضای آن در 22 جولای حمل شده است.

در سخنرانی روز پنجشنبه، آقای گوترش گفت که “عمیقا متاثر” و سپاسگزار است که توافقی حاصل شده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین تعهد عمیق خود را برای رفع “موانع باقیمانده بر سر راه صادرات بی‌مانند مواد غذایی و کودهای شیمیایی روسیه” ابراز کرد، زیرا این موارد برای جلوگیری از بحران غذایی در سال آینده “ضروری” هستند.

کارشناسان سازمان ملل حملات اسرائیل به عیسی امرو، مدافع حقوق بشر فلسطینی را محکوم کردند

کارشناسان مستقل حقوق بشر منصوب شده از سوی سازمان ملل روز پنجشنبه گفتند که اسرائیل باید فوراً به اصطلاح “منطقه نظامی بسته” را که بر خانه عیسی امرو، مدافع برجسته حقوق بشر فلسطینی تحمیل کرده است، بردارد.

نیروهای اشغالگر اسرائیل در پایان ماه اکتبر، یک روز پس از تلاش او برای طرح شکایت پلیس در مورد خشونت شهرک نشینان اسرائیلی، “منطقه” را در اطراف خانه عمرو ایجاد کردند.

به گفته کارشناسان، امرو که یک مدافع حقوق بشر مورد احترام بین المللی و یک رهبر جامعه مدنی است، مرتباً از سوی شهرک نشینان و نیروهای اسرائیلی تهدید به مرگ می شود.

خانه او در الخلیل در کرانه باختری اشغالی، همچنین به عنوان مرکز اجتماعی سازمان جامعه مدنی فلسطین، «جوانان علیه شهرک‌سازی» عمل می‌کند.

کارشناسان گفتند که بسته شدن خانه نگرانی های جدی در مورد آزادی تشکل ها و تجمعات در سرزمین های اشغالی فلسطین ایجاد می کند. آنها از اسرائیل خواسته اند تا حملات به سازمان های حقوق بشر فلسطینی و مدافعان حقوق بشر را متوقف کند.

افزایش دمای جنوب غربی اقیانوس آرام بیش از 3 برابر میانگین جهانی: WMO

بر اساس گزارش جدید سازمان جهانی هواشناسی (WMO)، دمای سطح دریا و گرمای اقیانوس ها در بخش هایی از جنوب غربی اقیانوس آرام بیش از سه برابر میانگین جهانی افزایش یافته و به اکوسیستم های حیاتی آسیب می رساند. تهدیدی برای جزایر کم ارتفاع و مردم آنها

به روز رسانی آب و هوا نشان می دهد که چگونه بلایای مربوط به آب و هوا توسعه اجتماعی-اقتصادی را تضعیف کرده و سلامت، امنیت غذایی و آب را تهدید می کند.

تصویری از شاخص های آب و هوایی مانند دما، افزایش سطح دریا، گرمای اقیانوس ها و اسیدی شدن و آب و هوای شدید، همراه با خطرات و اثرات را ارائه می دهد.

در سال 2021، این منطقه 57 خطر طبیعی را گزارش کرد که 93 درصد آن سیل و طوفان بود. به طور کلی، 14.3 میلیون نفر به طور مستقیم تحت تأثیر این بلایا قرار گرفتند که کل خسارت اقتصادی 5.7 میلیارد دلار را به همراه داشت.

این گزارش شکاف‌های بزرگ در سیستم‌های مشاهده و خدمات هشدار زودهنگام در منطقه را برجسته می‌کند، که یکی از مناطق هدف اولویت‌دار ابتکار جدید هشدارهای اولیه سازمان ملل برای همه خواهد بود.

نیکی چادویک، اخبار سازمان ملل

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما