اردوغان: شاید حمله به یونان یک شبه اتفاق بیفتد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال حمله نظامی به یونان گفت که این حمله ممکن است یک شبه اتفاق بیفتد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی، اردوغان که در سفری سه روزه به منطقه بالکان رفته بود در نشست خبری مشترک با شفیق جعفرویچ رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین اظهار داشت: در صورت تهدیدات از یونان علیه ترکیه ادامه دارد، آنکارا اقدامات لازم را اتخاذ خواهد کرد. چرا صبر [ما] سایز هم داره

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا واقعا ترکیه در حال بررسی عملیات نظامی علیه یونان است، در پاسخ به این اظهارات گفت: شاید یک شب ناگهان [برای حمله] متاسفم.

گفت که آنچه گفت; این یک رویا نیست [بلکه واقعیت است.]

اردوغان ادامه داد: جزایری وجود دارد که در کنترل یونان است و اگر تهدیدات غیرقانونی علیه آتن ادامه یابد، در آنجا پایگاه نظامی ساخته اند. [ما اقدامی خواهیم کرد]; چون صبر من حد و اندازه دارد.

وی خاطرنشان کرد که ترکیه زمانی که زمان آن فرا رسید. یونان اقدامات لازم را در برابر این تهدیدها انجام خواهد داد.

اردوغان همچنین گفت که اقدامات یونان مانند ردیابی جنگنده های ترکیه با رادار، خبر خوبی نیست.
او دیروز نیز به یونان سفر کرد و گفت یونان در سطح ما نیست، زیرا از نظر سیاسی، اقتصادی و سیستماتیک با ترکیه برابری نمی کند.

تهدیدهای اردوغان در حالی است که اتحادیه اروپا اخیرا به تهدیدات چند روز پیش رئیس جمهور ترکیه به یونان واکنش نشان داده و از این بابت ابراز نگرانی کرده است.

به گفته منابع وزارت دفاع ملی ترکیه، یونان در هشت ماهه اول سال 2022 بیش از 1100 بار آبهای هوایی و سرزمینی ترکیه را نقض کرده است.

ترکیه که بیش از 70 سال عضو ناتو بوده است، از اقدامات تحریک آمیز و لفاظی های مکرر یونان در منطقه در ماه های اخیر، از جمله تسلیح جزایر نزدیک به سواحل ترکیه که بر اساس یک معاهده غیرنظامی شده اند، شکایت کرده است. و گفت که هدف از чунни компания не белучать тулхахай босят хосна нить эн кишор бы нефев слух ист.

سفر سه روزه اردوغان به بالکان روز سه شنبه با سفر به بوسنی و هرزگوین، صربستان و کرواسی آغاز شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم