افزایش زودهنگام ویروس های تنفسی در کودکان برخی بیمارستان ها را تحت تاثیر قرار داده استCNN

افزایش بیماری های تنفسی در میان کودکان شروع به فشار بر بیمارستان ها کرده است.

به ویژه، بیمارستان ها شاهد افزایش موارد ویروس سنسیشیال تنفسی یا RSV، یک ویروس سرماخوردگی معمولی هستند که می تواند با بیماری شدید در کودکان خردسال و بزرگسالان مسن تر همراه باشد. بر اساس آخرین داده‌های نظارتی بی‌درنگ مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، موارد در چندین منطقه ایالات متحده در حال افزایش است و برخی از آنها در حال حاضر به اوج فصلی نزدیک می‌شوند.

داده‌های نظارتی جمع‌آوری‌شده توسط CDC به وضوح افزایش موارد RSV را در سراسر کشور در هفته‌های اخیر نشان می‌دهد، با مواردی که با آزمایش‌های PCR بیش از سه برابر شده است در دو ماه گذشته و نزدیک به اوج سال گذشته است. برنامه نظارت CDC از 75 شهرستان که حدود 9 درصد از کل جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند، جمع آوری می کند.

پذیرش RSV در کودکان کانکتیکات به شدت افزایش یافته است. مونیکا ام. بوکانان، مدیر ارشد ارتباطات راهبردی و سازمانی بیمارستان کودکان کانکتیکات، به سی‌ان‌ان گفت: اکتبر برای این ویروس مانند قبل نبوده است.

بوکانان گفت که رهبران بیمارستان با دپارتمان بهداشت عمومی کنتیکت و گارد ملی دیدار کرده‌اند تا بررسی لجستیکی را برای قرار دادن یک بیمارستان صحرایی سیار در چمن جلویی آغاز کنند و قرار است روز پنجشنبه کارهای بیشتری برای تعیین تصمیم نهایی و دریافت تاییدیه انجام شود.

دکتر. خوان سالازار، معاون اجرایی و پزشک ارشد در کانکتیکات کودکان، به کیت بولدوان از CNN گفت که ظرفیت تخت‌ها پر شده است و کودکان در سطح “بی‌سابقه” به بیمارستان می‌آیند: بیش از 100 نفر مبتلا به ویروس سنسیشیال تنفسی در گذشته است. 10 روز، از جمله بسیاری از افرادی که به مراقبت های ویژه و اکسیژن درمانی نیاز دارند.

او گفت: “من مدت زیادی است که این کار را انجام می دهم، به مدت 25 سال در کودکان کانکتیکات بوده ام و هرگز ندیده ام این سطح از افزایش – به ویژه RSV – به بیمارستان ما بیاید.”

سالازار گفت که بیمارستان هنوز به چادر صحرایی گسترش نیافته است، “اما در صورت ادامه افزایش تعداد باید آماده باشیم. بنابراین اگر RSV بیشتر افزایش یابد و در انتهای آن با آنفولانزا مواجه شویم… ما به ظرفیت بیشتری برای بیمارستان خود نیاز خواهیم داشت.”

افزایش موارد نیز زودتر از آنچه پزشکان معمولاً انتظار دارند در سال رخ می دهد.

دکتر “ما قبلاً نوعی فصلی بودن با ویروس های مختلف داشتیم.” توماس موری، متخصص بیماری های عفونی اطفال و دانشیار دانشکده پزشکی دانشگاه ییل، به WFSB وابسته به CNN گفت. “مثل همین الان، ویروس سنسیشیال تنفسی یا RSV در دسامبر می آید، پس از آن آنفولانزا از بین می رود، از بین می رود و یکی دیگر. چیزی که به نظر می رسید با کووید اتفاق می افتد این است که اکنون همه آنها در یک زمان در حال گردش هستند.”

در بیشتر ایالات متحده، RSV معمولاً در طول پاییز، زمستان و بهار در گردش است، اما زمان و شدت فصل RSV در یک جامعه خاص می‌تواند از سالی به سال دیگر متفاوت باشد.

در سال 2021، RSV در طول تابستان به اوج خود رسید، بنابراین بر اساس بیانیه کریستن نوردلوند، سخنگوی CDC، افزایش پاییز و زمستان امسال نشان دهنده بازگشت به الگوهای گردش خون است که در سال‌های پیش از همه‌گیری مشاهده شده بود.

این تغییر زمانی اتفاق می‌افتد که سایر ویروس‌های تنفسی – ویروس کرونا که باعث کووید-19، راینوویروس‌ها، انترو ویروس‌ها و آنفولانزا می‌شود – نیز باعث نگرانی بیشتر می‌شوند.

سالازار گفت که ایالات متحده در حال خروج از دوران کووید است، زمانی که کودکان در معرض نسبتا کمی با ویروس‌ها قرار داشتند – و اکنون به آنها ضربه می‌زند.

سالازار گفت: «فکر می‌کنم برای چهار تا هشت هفته آینده، فقط باید مراقب باشیم.» وی افزود که واکسن زدن علیه آنفولانزا در حال حاضر می‌تواند به کاهش ماه‌ها افزایش موارد آنفولانزا کمک کند.

او گفت: «کودکان خود را برای آنفولانزا واکسینه کنید. “این زمانی است که شما باید آن را انجام دهید.”

CDC توصیه می کند که همه افراد 6 ماهه و بالاتر واکسن آنفولانزا را دریافت کنند.

طبق CDC، افزایش اولیه فعالیت آنفولانزای فصلی در بیشتر ایالات متحده گزارش شده است، به طوری که مناطق جنوب شرقی و جنوب مرکزی این کشور بالاترین سطح آنفولانزا را گزارش کرده اند.

ما در اواسط ماه اکتبر هستیم – نه اواسط نوامبر – ما در حال حاضر شاهد موارد پراکنده آنفلوانزا، حتی موارد آنفلوانزای بستری در بیمارستان در سراسر کشور هستیم. ویلیام شافنر، استاد بخش بیماری های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت و مدیر پزشکی بنیاد ملی بیماری های عفونی، به سی ان ان گفت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم