sibnewbanner

انتقاد از کیفیت خودروها

موضوع کیفیت خودروهای داخلی از مهمترین موضوعات کشور است. سطح کیفی کالاهای تولید شده در کشور ما با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد. استانداردهای خودرو، از میزان آلودگی گرفته تا ایمنی و عملکرد جاده، باید به منظور بهبود و کاهش سطح آلودگی و به حداکثر رساندن ایمنی مورد ارزیابی قرار گیرند. رئیس راهور در آخرین انتقاد خود از صنعت خودروسازی کیشور می گوید: در همه جای دنیا فویل خودرو کم کربن است نه فویل آلومینیوم سه لایه! نباید طوری باشد که چیزی تولید کنیم که ماشین جنگی باشد. ما اصرار داریم که صنعت خودرو اصلاح شود و از ظرفیت دانشگاه ها استفاده شود.

سردار کمال هادیان فر، سرپرست بخشداری کیشور در جشنواره طرح های برتر اعلام کرد: دو موضوع مهم را در مدیریت ترافیک دنبال می کنیم و همه کشورها به دنبال آن هستند، ایجاد، تدوین مقررات ترافیکی در شهرها و جاده ها، و آنچه از آن به عنوان اختلالات ترافیکی یاد می شود، اقدامات موثری در پیشگیری از تصادفات است.

وی با بیان اینکه چهار عامل در تصادفات نقش دارد، ادامه داد: اما معتقدم پنج عامل در تصادفات نقش دارد که اولین عامل مدیریت است یعنی دولت ها باید در مدیریت دخالت داشته باشند. به همین دلیل در کشورهایی که موفق به کاهش تصادفات شده اند یا برخی کشورهای اروپایی که طرح صفر را اجرا کرده اند و موفق هم شده اند، دولت به این دلیل وارد این موضوع شده است که یک راننده نمی تواند ترافیک را به گونه ای مدیریت کند که تصادف رخ می دهد. در بحث تصادفات 32 دستگاه نقش دارند که باید از این دستگاه ها توضیح داد که حدود 50 درصد از کسانی که در لحظه اول فوت کرده اند، 6 درصد در دوران انتقال و 44 درصد به دلیل ضربه روحی جان خود را از دست داده اند.

وی ادامه داد: بیش از 11 هزار عنوان حقوقی در کشور داریم که بخشی از این قوانین مربوط به رانندگی و رانندگی است، 84 میلیون نفر در کشور داریم که همگی استفاده کننده ترافیک هستند، همه زندگی ما به حمل و نقل جاده ای بستگی دارد و این در حالی است که ما در کشور هستیم. در عامل انسانی نقش 32 دستگاه از جمله دستگاه های خاص معلم بسیار مشخص است. هر ساعت دو نفر در جاده ها جان خود را از دست می دهند و سالانه 17 هزار نفر و به ازای هر فوتی 25 نفر مجروح می شوند. همچنین 15 تا 20 درصد مجروحان در حوادث رانندگی مجروح می شوند.

وی درباره نقش وسایل نقلیه و کیفیت خودروهای داخلی در تصادفات گفت: تصادفات امری اجتناب ناپذیر است زیرا کوچکترین سهل انگاری باعث بروز آن می شود اما دلیل نمی شود در هر تصادفی مردم جان خود را از دست بدهند یا خودرو آتش بگیرد و خودرو. درها قفل است.” در هیچ کجای دنیا خودرویی به این شکل تولید نمی شود. برای رضای خدا از خودروسازان خواسته ایم که به دنبال کیفیت و ایمنی باشند.

وی از طرح دو جلسه اضطراری و طرح اسقاط خودرو انتقاد کرد و گفت: در کل دنیا ورق خودرو کم کربن است نه ورق فولادی سه لایه! نباید طوری باشد که چیزی تولید کنیم که ماشین جنگی باشد. ما اصرار داریم که صنعت خودرو اصلاح شود و از ظرفیت دانشگاه ها استفاده شود.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما