اپل قبل از معرفی واقعیت افزوده هدست، علامت xrOS خود را ثبت کرده است

اپل در ابتدای سال جاری علامت تجاری «xrOS» را به ثبت رساند و اکنون شاهد ثبت علامت کلمه هستیم. ثبت این تگ می تواند شایعات مبنی بر معرفی اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل در ماه آینده در کنفرانس WWDC 2023 را تایید کند.

کلاس توییت کاربری به نام “Parker Ortolani” در اوایل ماه جاری توسط اداره مالکیت معنوی نیوزلند تایید شد. این علامت تجاری توسط یک شرکت اپل نیز به ثبت رسیده است و همان شرکت در اوایل سال جاری علامت تجاری xrOS را در نیوزلند به ثبت رساند.

احتمال معرفی اپلیکیشن واقعیت افزوده هدست در WWDC 2023 افزایش یافته است.

یک برند، بر خلاف یک علامت تجاری، سبک بازاریابی خاص خود را دارد. در این مورد، کلمه xrOS که در رجیستری های نیوزلند وجود دارد، از Typeface San Francisco Apple استفاده می کند. استفاده از این تایپ فیس، xrOS را با سایر سیستم عامل های کوپرتینویی مانند iOS، Mac OS و watchOS هماهنگ می کند.

اپل سال گذشته همین کار را برای realityOS انجام داد و شاهد ثبت علامت تجاری و لوگوی realityOS بودیم. بنابراین، اپل برای اولین هدست واقعیت ترکیبی و سیستم عامل خود، هم واقعیت را در نظر گرفته است و هم xrOS. البته این پلتفرم برای سایر هدست های اپل نیز استفاده خواهد شد.

طبق گزارش بلومبرگ، اپل از xrOS برای نامگذاری پلتفرم هدست جدید خود استفاده می کند که می تواند به واقعیت افزوده اشاره کند. از آنجایی که با یک هدست واقعیت ترکیبی روبرو خواهیم بود، منطقی به نظر می رسد که به واقعیت افزوده اشاره کنیم.

اپل همچنین علائم تجاری دیگری را برای هدست های واقعیت ترکیبی خود به ثبت رسانده است، از جمله Reality One، Reality Pro و Reality Processor. این اقدامات کوپرتینویی ها حکایت از این موضوع دارد که باید در آینده نزدیک معرفی شود.

طبق اکثر گزارش ها، این هدست در کنفرانس WWDC 2023 که از 15 ژوئن آغاز می شود، معرفی خواهد شد. این هدست قرار است با نام Apple Reality Pro و قیمتی در حدود 3000 دلار در بازار عرضه شود.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما