اکوادور یک قرارداد بدهی در برابر طبیعت برای حفاظت از گالاپاگوس را اعلام کرد

اکوادور روز سه‌شنبه قراردادی بی‌سابقه را اعلام کرد که با هدف کاهش بار بدهی‌های خود و آزاد کردن صدها میلیون دلار برای تأمین مالی حفاظت از دریا در اطراف جزایر گالاپاگوس، مجمع‌الجزایری از تنوع زیستی منحصربه‌فرد که به خاطر الهام‌بخش نظریه تکامل داروین مشهور است، اعلام کرد.

این ترتیب که به عنوان معامله بدهی در برابر طبیعت شناخته می شود، کمی شبیه تامین مالی مجدد وام مسکن است، فقط برای اوراق قرضه دولتی.

گوستاوو مانریکه میراندا، وزیر امور خارجه اکوادور، آن را توافقی تاریخی خواند که ارزش طبیعت را در نظر می گیرد. او گفت که اکوادور به اندازه هر یک از ثروتمندترین کشورهای جهان ثروتمند است، “اما واحد پول ما تنوع زیستی است.”

زمانی که کشورها به پول نقد نیاز دارند، اغلب اوراق قرضه می فروشند که به مرور زمان با بهره بازپرداخت می کنند. اما اکوادور با بدهی و آشفتگی سیاسی دست و پنجه نرم می کند. اوراق قرضه آن چنان ارزش خود را در بازار از دست داده است که برخی از سرمایه گذاران، احتمالاً از ترس زیان بیشتر، مایل بودند به ارزش 1.6 میلیارد دلار به بانک Credit Suisse به طور متوسط ​​40 سنت بر دلار بفروشند.

سپس بانک آنها را به یک اوراق قرضه دریایی گالاپاگوس 656 میلیون دلاری تبدیل کرد که از آن برای تامین مالی وامی استفاده کرد که به اکوادور کمک می کند تا حمایت مالی خود را تامین کند. این معامله را به بزرگترین مبادله بدهی در برابر طبیعت در تاریخ تبدیل می کند.

رمزی عیسی که این معامله را در Credit Suisse مدیریت می کرد، گفت که سرمایه گذاران این بانک برای فرصت هایی که تأثیر مثبتی بر طبیعت و جامعه دارند، “واقعا مشتاق” هستند.

تجدید ساختار به این معنی است که اکوادور بیش از 1 میلیارد دلار در پرداخت های بهره و اصل پول در آینده صرفه جویی خواهد کرد. دارندگان اوراق قرضه قدیمی، به نوبه خود، از خطر زیان بیشتر اجتناب می کنند.

بانک توسعه دولت ایالات متحده بیمه ریسک سیاسی را ارائه کرد.

تغییر اقلیم تنها فاجعه زیست محیطی نیست. دانشمندان تخمین می زنند که یک میلیون گیاه و حیوان در معرض خطر انقراض هستند زیرا انسان ها روی زمین شخم زده و سنگفرش می کنند، از دریاها بیش از حد صید می کنند و سیاره را بیش از حد گرم می کنند.

همانطور که اکوسیستم ها از بین می روند، توانایی طبیعت برای تامین آب و غذای انسان و بقیه حیات روی زمین به آن متکی می شود.

در ماه دسامبر، کشورها موافقت کردند که اقداماتی را برای جلوگیری از از دست دادن تنوع زیستی انجام دهند. اما این اقدام نیاز به پول دارد. و تنوع زیستی‌ترین کشورهای جهان در جنوب جهانی قرار دارند، هنوز از میراث استعمار رنج می‌برند و اغلب از بدهی‌ها درگیر هستند.

آلیس هیوز، استاد زیست شناسی حفاظتی در دانشگاه هنگ کنگ، می گوید: «کشورهایی که بدهی سنگین دارند یا در معرض خطر نکول بدهی هستند، ابزار لازم برای اولویت دادن به حفاظت از محیط زیست را ندارند و ممکن است به دلیل رتبه بندی اعتباری ضعیف برای سرمایه گذاران جذاب نباشند. معاملات بدهی در برابر طبیعت را مطالعه کرده است. چنین مبادلاتی “وسایلی را برای غلبه بر این مسائل فراهم می کند.”

توافق دسامبر از کشورها می خواهد تا 30 درصد از زمین و آب جهان را تا سال 2030 محافظت کنند. برای اقیانوس ها، این نه تنها به معنای ایجاد مناطق حفاظت شده دریایی، بلکه مدیریت، نظارت و اجرای آنها است. گالاپاگوس علیرغم داشتن حفاظت های خاص برای سال ها، در معرض خطر ماهیگیری غیرقانونی، تغییرات آب و هوایی و گردشگری ناپایدار قرار دارد.

به عنوان بخشی از قرارداد بدهی در ازای طبیعت، اکوادور متعهد شده است که بیش از 323 میلیون دلار را طی حدود 18 سال برای حفاظت از منطقه گالاپاگوس، به ویژه برای مدیریت و نظارت بر منطقه حفاظت شده دریایی هرمانداد، منطقه حفاظت شده جدیدتری که دولت در سال 2021 اعلام کرد، هزینه کند. پول حاصل از معامله همچنین به ایجاد موقوفه ای کمک می کند که برای تأمین مالی چنین فعالیت هایی در ابدیت در نظر گرفته شده است.

جوزپه دی کارلو، مدیر پروژه میراث اقیانوسی Pew Bertarelli که به تنظیم قرارداد گالاپاگوس کمک کرد، گفت: “موفقیت به تامین منابع مالی مورد نیاز برای دستیابی به حفاظت موثر اقیانوس بستگی دارد.” ما معتقدیم که بخش مالی می تواند نقش بسیار مهمی ایفا کند.»

این معامله در زمان آشفته ای برای اکوادور و کردیت سوئیس انجام شد.

کنگره اکوادور در حال آماده شدن برای رای گیری در مورد استیضاح گیلرمو لاسو، رئیس جمهور این کشور به اتهامات فساد است. Credit Suisse در میانه تصاحب رقیب سابق خود UBS است.

به گفته اسکار سوریا، که بر روی تنوع زیستی و سیاست آب و هوا برای گروه مدافع آواز تمرکز دارد، توانایی دستیابی به معامله در این پس‌زمینه، گواه این است که مبادله بدهی در برابر طبیعت به‌طور فزاینده‌ای به‌عنوان برنده‌های همه جانبه شناخته می‌شود که از تغییرات رهبری جان سالم به در می‌برد. .

آقای. سوریا که در این معامله دخالتی نداشت، آن را “بسیار امیدوارکننده” خواند و خاطرنشان کرد که موارد بیشتری در دست کار است.

مبادله بدهی در برابر طبیعت از دهه 1980 وجود داشته است، اما به نظر می رسد که شتاب جدیدی داشته باشد. اخیراً، چنین معاملاتی مناطق حفاظت شده دریایی را ایجاد کرده است یا سایر اقدامات حفاظتی را در آب های نزدیک بلیز، باربادوس و سیشل تأمین مالی کرده است.

پاتریک بیگر، تحلیلگر سیاست های تحقیقاتی در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی و مدیر تحقیقات در پروژه آب و هوا و جامعه، یک اندیشکده، گفت: اما چنین توافقاتی دارای جنبه های منفی است.

به عنوان مثال، علیرغم دامنه رکوردش، بخشودگی بدهی در معامله گالاپاگوس نشان دهنده بخش کوچکی از بدهی اکوادور است که بیش از 60 میلیارد دلار است. بزرگتر گفت.

علاوه بر این، “همچنان از کشورهای فقیرتر که از بدترین تأثیرات تغییرات آب و هوایی رنج می برند، که سهم نسبتاً کمی در آن داشته اند، به کشورهای ثروتمند و بانک هایی که اکثریت بزرگی از مسئولیت بحران زیست محیطی را بر عهده دارند، جریان دارد.”

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما