ایگا سویاتک: شماره 1 جهان خواستار حمایت بیشتر از تنیس بازان اوکراینی استCNN

شماره 1 جهان ایگا شویتک خواستار حمایت بیشتر از بازیکنان اوکراینی اتحادیه تنیس زنان (WTA) شده است و افزوده است که “هر چیزی که ما در تنیس بحث می کنیم در مورد بازیکنان بلاروس و روسیه است.”

اظهارات Świątek در روز سه شنبه به دنبال حوادثی در تورنمنت ایندین ولز رخ داد، جایی که آناستازیا پوتاپووا از روسیه پیراهن فوتبال اسپارتاک مسکو را پوشید و لسیا تسورنکو بازیکن اوکراینی این هفته از مسابقات انصراف داد.

تسورنکو قرار بود مقابل آرینا سابالنکا بلاروسی بازی کند اما روز دوشنبه به دادگاه نرفت و خبرگزاری رویترز گزارش داد که برگزارکنندگان اعلام کردند که اوکراینی به دلایل شخصی کنار کشیده است.

ستاره 21 ساله لهستانی شویتک وقتی در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی از تسورنکو پرسیده شد، گفت: “من کاملاً درک می کنم که چرا او عقب نشینی کرد، زیرا صادقانه بگویم که من به دختران اوکراینی بسیار احترام می گذارم، زیرا اگر بمبی در کشور من فرود آمد. یا اگر خانه‌ام ویران شد، نمی‌دانم می‌توانم از پس آن بربیایم.»

به گفته دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، تا 12 مارس، حداقل 8231 غیرنظامی در تهاجم روسیه به اوکراین که از 24 فوریه سال گذشته آغاز شد، کشته و 13734 نفر مجروح شده اند.

OHCHR می گوید معتقد است که ارقام واقعی “به طور قابل توجهی بالاتر است، زیرا دریافت اطلاعات از برخی مکان هایی که در آن خصومت های شدید در جریان بوده به تعویق افتاده است و بسیاری از گزارش ها هنوز در انتظار تایید هستند.”

او سه‌شنبه گفت: «من احساس می‌کنم باید بیشتر برای کمک به بازیکنان اوکراینی انجام شود، زیرا همه چیزهایی که در تنیس بحث می‌کنیم مربوط به بازیکنان بلاروس و روسی است.

پس از اینکه پوتاپووای روسی روز یکشنبه با پوشیدن پیراهن فوتبال اسپارتاک مسکو قبل از بازی خود مقابل جسیکا پگولا آمریکایی وارد زمین شد، سویتک نیز از رهبری WTA انتقاد کرد. پوتوپووا در چندین موقعیت از جمله در دبی در عکسی که در حساب اینستاگرام خود منتشر کرده است، با این پیراهن به تصویر کشیده شده است.

شویتک گفت: “وضعیت سختی است. تنش زیادی در رختکن وجود دارد که خب، بدیهی است که آنجا خواهد بود، زیرا جنگ وجود دارد.

Świątek افزود: “اما اگر WTA در ابتدا اقداماتی را انجام دهد تا به همه توضیح دهد که چه چیزی درست است و چه چیزی نیست، شاید باید کمی کمتر شود.”

CNN پس از انتقاد Świątek با WTA تماس گرفت.

اوایل روز سه‌شنبه، هنگامی که از WTA در مورد کناره‌گیری تسورنکو پرسیده شد، به CNN گفت: “اول و مهمتر از همه، ما احساسات لسیا و همه ورزشکاران اوکراینی ما را در این دوره بسیار دشوار مدیریت می‌کنند و می‌پذیرند.

ما شاهد یک جنگ هولناک در حال انجام هستیم که همچنان شرایط پیش بینی نشده ای را با پیامدهای گسترده ای به همراه دارد که بر جهان و همچنین تور جهانی WTA و اعضای آن تأثیر می گذارد.

WTA به طور مداوم حمایت کامل ما از اوکراین را منعکس کرده و اقداماتی که توسط دولت روسیه انجام شده است را به شدت محکوم کرده است.

با این اوصاف، یک اصل اساسی WTA باقی می ماند، و آن اطمینان از اینکه ورزشکاران می توانند بر اساس شایستگی و بدون هیچ گونه تبعیض در مسابقات تنیس حرفه ای شرکت کنند و به دلیل تصمیمات اتخاذ شده توسط رهبری کشورشان جریمه نشوند. بیانیه WTA اضافه شده است.

Świątek، برنده سه گرند اسلم روز چهارشنبه به فرم چشمگیر خود ادامه داد و پس از شکست 6-3 6-1 اما رادوکانو در ایندیان ولز به مرحله یک چهارم نهایی رسید.

روز سه‌شنبه، Świątek، قهرمان US Open 2019 بیانکا آندریسکو را در ست‌های مستقیم شکست داد.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما