sibnewbanner

بارش باران از سوی ایان، کارخانه های تصفیه فلوریدا را برای رهاسازی زباله ها تحریک می کند

از بعدازظهر پنج‌شنبه، آب اضافی طوفان یان، دست‌کم ده‌ها مرکز تصفیه فاضلاب در فلوریدا را به تخلیه زباله‌های خام یا نیمه تصفیه‌شده، که می‌تواند حاوی باکتری‌ها یا دیگر ارگانیسم‌های بیماری‌زا و همچنین سطوح بالای نیتروژن و فسفات باشد، واداشت. با توجه به وزارت حفاظت از محیط زیست ایالت.

اکنون که طوفان به سمت کارولینای جنوبی می رود، توجه به مکان هایی در آنجا معطوف شده است که ممکن است در معرض خطر باشند.

به گفته مرکز حقوق محیط زیست جنوب، چارلستون، که در مسیر پیش بینی شده طوفان قرار دارد، دارای تعدادی تأسیسات صنعتی در مناطق کم ارتفاعی است که در مجاورت آبراه ها قرار دارند. این سایت‌ها شامل عملیات گلوله‌های پلاستیکی، کارخانه کاغذسازی، کارخانه‌های بتن و آسفالت و تأسیسات ضایعات فلزی است.

جف گیسلر، وکیل ارشد مرکز حقوقی، گفت که کارولینای جنوبی به چنین امکاناتی برای ارائه داده ها یا برنامه های مربوط به آب طوفان به ایالت نیاز ندارد، بنابراین دشوار است که بدانیم آنها چقدر آماده هستند. وی گفت: ما نمی دانیم که آیا آنها شرایط خود را برای طوفان های عادی برآورده می کنند یا خیر. زمانی که شما با یک طوفان بزرگ مانند این روبرو می شوید، ما بسیار نگران هستیم که امکانات آماده نباشند.

دانشمندان می گویند طوفان هایی مانند ایان با تغییرات آب و هوایی قوی تر و غیرقابل پیش بینی تر شده اند.

بیشتر در داخل، این ایالت خانه صدها مزرعه از جمله عملیات مرغداری و انواع دیگر است.

بلیکلی هیلدبراند، یک وکیل ارشد در مرکز حقوقی، ابراز نگرانی کرد که بارندگی زیاد می‌تواند باعث شود کود مرغی که اغلب در چاله‌های بدون سرپوش نگهداری می‌شود، به آبراه‌ها برود.

در سال 2018، سیل و باران شدید ناشی از طوفان فلورانس باعث سرریز شدن سایت‌های صنعتی در کارولینای آمریکا شد. بیش از صد تالاب کود دامی زیر آب رفت و ضایعات خوک غنی از مواد مغذی را که می تواند به شکوفایی جلبک ها کمک کند، در محیط زیست رها کرد.

اریک اولسون، مدیر ارشد بهداشت و غذا در شورای دفاع از منابع طبیعی گفت: اگرچه چندین سایت تصفیه فاضلاب در فلوریدا تخلیه زباله را گزارش کرده اند، ممکن است روزها، هفته ها یا حتی سال ها طول بکشد تا ارزیابی کاملی از آسیب انجام شود. او گفت: «تا زمانی که مردم نمونه‌های خاک را نکشند، نمی‌دانید چه خسارتی ممکن است داشته باشد.

پس از طوفان کاترینا در سال 2005، بیش از 600 نشت مواد خطرناک در مکان هایی از جمله چندین سایت Superfund و تصفیه خانه های فاضلاب رخ داد. دو سال پس از کاترینا، نمونه‌های خاک گرفته شده توسط NRDC سطوح بالای آرسنیک را در زمین‌های بازی پیدا کردند.

یکی دیگر از دلایلی که تشخیص فوراً میزان آسیب ممکن است دشوار باشد، به دلیل بسیاری از انواع زیرساخت های کوچکتر، مانند مخازن سپتیک خانگی است که توسط دولت نظارت نمی شوند.

مزارع، زمین‌های گلف و پارک‌های شهری گاهی اوقات از مقادیر زیادی کود استفاده می‌کنند که می‌تواند وارد رودخانه‌ها و نهرها شود، به ویژه پس از باران شدید و سیل.

کاترین کلینگ، اقتصاددان محیط زیست در دانشگاه کرنل که با آژانس حفاظت از محیط زیست بر روی کیفیت آب کار کرده است، گفت که ایالت رواناب را در آن مکان ها نظارت نمی کند. او گفت: “اینها همه جا هستند و یک نشت کوچک از بسیاری از آنها می تواند تأثیر زیادی بر محیط زیست داشته باشد.”

فسفات ها و نیتروژن که معمولاً در غلظت های بالا در کودها و فاضلاب یافت می شوند، بزرگترین مشکل کیفیت آب در ایالات متحده هستند.

اکوسیستم های دریایی در فلوریدا به ویژه توسط چنین روانابی در چند دهه گذشته تخریب شده اند. سال گذشته بیش از هزار گاو دریایی در فلوریدا جان خود را از دست دادند که بخشی از رکورد مرگ و میر ناشی از آلودگی و شکوفه های جلبکی است.

قبل از اینکه طوفان به فلوریدا برسد، گروه‌های زیست‌محیطی در مورد حوضچه‌های فاضلاب در فضای باز مرتبط با عملیات استخراج فسفات فلوریدا ابراز نگرانی کرده بودند. فلوریدا بیشتر فسفات کشور را که یکی از اجزای اصلی کودها است، در منطقه ای در شرق تامپا به نام دره استخوان تولید می کند.

راگان ویتلاک، وکیل مرکز تنوع زیستی، گفت: استخرهای موجود در آن سایت‌های فسفات می‌توانند صدها میلیون و در برخی موارد میلیاردها گالن فاضلاب حاوی رادون، اورانیوم، رادیوم و سایر مواد سرطان‌زا را در خود جای دهند.

نگرانی‌ها بر روی Piney Point، یک کارخانه فسفات که در حال تعطیل شدن است، و یک حوض در Mosaic-New Wales، یک سایت تولید فسفات متمرکز بود. نمایندگان هر دو عملیات روز پنجشنبه تایید کردند که هیچ گونه نقضی را شناسایی نکرده اند.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما