با ادامه گفتگوها بر سر تمدید، ابتکار دریای سیاه بیش از 30 میلیون تن از اوکراین صادر می کند

این پیامی بود که توسط مارتین گریفیث، مسئول امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در نشستی که روز پنجشنبه در استانبول برگزار شد، ارائه کرد. بحث در مورد آینده این ابتکار با حضور مقامات بلندپایه امضاکنندگان توافق، روسیه و اوکراین، همراه با سازمان ملل و ترکیه، که میانجی‌گری این توافق بودند.

برای امنیت غذایی جهانی حیاتی است

در یادداشتی که به خبرنگاران دفتر سخنگوی سازمان ملل درباره این دیدار صادر کرد، آقای … گریفیث به طرفین قرارداد – که مرکز هماهنگی مشترک مستقر در استانبول را نیز اداره می کنند – به خاطر رسیدن به مرز 30 میلیون تن از اوکراین تبریک گفت و “بر اهمیت ابتکار عمل برای امنیت غذایی جهانی تاکید کرد”.

رئیس امداد سازمان ملل همچنین سهم مهم صادرات مواد غذایی و کود از روسیه را به رسمیت شناخت.

پیشنهادات سازمان ملل

در این نشست در مورد پیشنهادهای اخیر برای پیشبرد این توافق که توسط سازمان ملل متحد ارائه شده است، بحث شد از سرگیری خط لوله آمونیاک Togliatti-Odesa، پسوند طولانی تر از ابتکار عمل، بهبود در JCC، “برای عملیات و صادرات پایدار و همچنین سایر موضوعات مطرح شده توسط طرفین.”

“طرفین نظرات خود را ارائه کردند و موافقت کرد که مشارکت کند دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: با این عناصر رو به جلو.

آقای. گریفیث تاکید کرد که سازمان ملل متحد “به همکاری نزدیک با همه طرف ها ادامه دهد برای دستیابی به تداوم و اجرای کامل این ابتکار، در پی تعهد مشترک گسترده‌ترشان برای رسیدگی به ناامنی غذایی جهانی».

غلات برای کسانی که بیشتر نیاز دارند

آخرین آمار و ارقام دقیق در مورد ابتکار که در روز دوشنبه منتشر شد تقریباً نشان داد 600000 تن غلات توسط کشتی های اجاره شده توسط برنامه جهانی غذا حمل شده است. (WFP) برای حمایت از فعالیت های بشردوستانه خود در افغانستان، اتیوپی، کنیا، سومالی و یمن.

سال گذشته، اوکراین بیش از نیمی از کل خرید جهانی گندم WFP را مانند سال 2021 تامین کرد.

همانطور که مذاکرات در چند ماه گذشته در مورد تمدید قرارداد – که امنیت را فراهم می کند – ادامه داشته است کریدور بشردوستانه دریایی برای حمل و نقل به خارج از بنادر اوکراین – صادرات نزدیک به 30 درصد کاهش یافته است، با نرخ بازرسی JCC به طور قابل توجهی به طور متوسط ​​2.9 بازرسی کامل روزانه، برای ماه می.

به‌روزرسانی روز دوشنبه دفتر هماهنگ‌کننده سازمان ملل برای این توافق، گفت که هیئت سازمان ملل و ترکیه با اوکراین و روسیه همکاری نزدیکی دارند و هدف آن تسهیل حرکت و بازرسی کشتی‌های ورودی و خروجی است.در چارچوب ابتکار عمل و رویه های مورد توافقدر حالی که بحث ها برای آینده ابتکار ادامه دارد.”

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما