با سروشتی جایانت دشموک افسر IAS آشنا شوید، مهندسی که UPSC CSE را در اولین تلاشش پاکسازی کرد | اخبار هند

دهلی نو: سرستی جایانت دشموک افسر IAS یکی از پرطرفدارترین کارمندان دولت در هند است. Deshmukh که دارای مدرک مهندسی شیمی از Rajiv Gandhi Proudyogiki Vishwavidyalaya، بوپال است، رتبه پنجم را در UPSC CSE 2018 کسب کرد.

سروستی جایانت دشموک در میان 182 کاندیدای زن که در امتحان کمیسیون خدمات عمومی اتحادیه در آن سال شکست خوردند، برتر بود.

او پس از اتمام آزمون معتبر به خبرنگاران گفت: «تصمیم گرفته بودم که اولین تلاشم آخرین تلاش من است.

Srushti Jayant Deshmukh اهل مادهیا پرادش است

Srushti Jayant Deshmukh متولد 1995 و ساکن Kasturba Nagar در بوپال، مادهیا پرادش است.

طبق گزارشات، او به مدرسه صومعه کارمل در بوپال رفت و در کلاس 10 به 10 CGPA و در هر امتحان هیئت مدیره کلاس دوازدهم 93.4% رسید.

طبق گزارش های رسانه های مختلف، پدرش جایانت دشموک مهندس یک شرکت خصوصی است و مادرش سونیتا به عنوان معلم در یک مدرسه خصوصی کار می کند.

سروستی دشموک در حال حاضر SDM گاداروارا است

IAS Srushti Jayant Deshmukh در حال حاضر به عنوان داور بخش فرعی (SDM) گاداروارا در ناحیه نارسینگپور مادیا پرادش پست شده است.

او در ترویج طرح «لادلی بهنا یوجانا» به تازگی راه اندازی شده توسط وزیر ارشد پارلمان، شیوراج سینگ چوهان، نقش بسزایی داشته است. از طریق این طرح، دولت پارلمان به زنان 23 تا 60 ساله که کمتر از 5 جریب زمین و درآمد سالانه کمتر از 2.5 میلیون روپیه دارند، ماهانه 1000 روپیه می دهد.

وی گفت: “انتقال 1000 روپیه نقدی در ماه با هدف بهبود سلامت و تغذیه زنان و کودکان و گامی در جهت استقلال اقتصادی آنها است.”

او همچنین در جهت بهبود شرایط زندگی مردم در مناطق روستایی کار کرده است و در اجرای طرح های مختلف دولتی دیگر، از جمله Pradhan Mantri Gramin Awas Yojana نقش بسزایی داشته است.

سروستی دشموک با افسر IAS ناگارجونا بی گودا ازدواج کرده است

سرشتی دشموک با یکی از افسران IAS ناگارجونا بی گودا ازدواج کرده است. گزارش شده است که زوج IAS در طول آموزش در آکادمی ملی مدیریت لال بهادر شستری (LBSNAA) در موسوری، اوتاراکند، ملاقات کردند و قبل از عقد ازدواج، حدود دو سال با یکدیگر قرار گذاشتند.

Srishti Deshmukh و Nagarjuna B Gowda که متعلق به خانواده ای متوسط ​​از کارناتاکا هستند، در 24 آوریل 2022 ازدواج کردند. عکس های عروسی آنها در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.

گودا که دارای مدرک MBBS است، AIR 418 را در UPSC CSE 2018 تضمین کرده بود.

کتاب سروستی دشموک برای متقاضیان UPSC

سرشتی دشموک افسر IAS، که الهام بخش بسیاری از زنان جوان در سراسر کشور است، همچنین کتابی با عنوان «راهنمای نوشتن پاسخ» برای متقاضیان UPSC نوشته است. این یک راهنمای گام به گام برای امتحان اصلی خدمات ملکی است و هر دو — راهبردهای آماده سازی و نوشتن پاسخ — را به تفصیل دارد.

این کتاب بیش از 500 صفحه ای توضیح می دهد که چگونه هر سوال یا پاسخی را که یک داوطلب ممکن است در آزمون اصلی هر آزمون خدمات ملکی با آن مواجه شود رمزگشایی کند.

همچنین شامل فلوچارت ها، چارچوب ها و یادداشت های شخصی سروستی است که او در CSE از آنها استفاده کرده است.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما