sibnewbanner

بخش دادگستری آزاد دادگاه تجدیدنظر برای استفاده از پرونده های حساس ضبط شده از ترامپ

واشنگتن – یک دادگاه استیناف فدرال روز چهارشنبه وزارت دادگستری را آزاد کرد تا استفاده از اسناد محرمانه ای را که از دونالد جی.ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا ضبط شده بود، از سر بگیرد و فعلاً دستور دادگاه بدوی را که تحقیقات در مورد آقای ترامپ را به شدت محدود کرده بود، مسدود کرد. رفتار ترامپ با مواد دولتی

در یک تصمیم قوی 29 صفحه‌ای، دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای حوزه یازدهم بخش‌های کلیدی دستور یک قاضی فدرال فلوریدا را کنار گذاشت که این وزارتخانه را از استفاده از حدود 100 پرونده با علامت‌های طبقه‌بندی در تحقیقات خود در مورد اینکه آیا آقای . . ترامپ به طور غیرقانونی اسناد دفاع ملی را نگه داشته و مانع از تلاش های مکرر برای بازیابی آنها شد.

دادگاه تجدیدنظر همچنین با وزارت دادگستری موافقت کرد که آقای. وکلای ترامپ – و یک داور مستقل که اخیراً برای بررسی مواد توقیف شده منصوب شده است – نیازی به بررسی اسناد طبقه بندی شده ای که اف بی آی از آقای ترامپ جدا کرده است، ندارند. املاک ترامپ، مار-آ-لاگو، در اوت. 8.

وزارت دادگستری “استدالل می کند که دادگاه منطقه ای احتمالاً در اعمال صلاحیت خود برای استفاده از سوابق طبقه بندی شده در تحقیقات جنایی خود و الزام ایالات متحده به ارائه اسناد طبقه بندی شده علامت گذاری شده به یک استاد ویژه برای بررسی، اشتباه کرده است.” هیئت سه قاضی دادگاه تجدید نظر نوشت. “ما موافقیم.”

تصمیم دادگاه مستقر در آتلانتا، رد تصمیم قاضی آیلین ام. کانن بود که آقای. ترامپ به دادگاه منطقه فدرال ناحیه جنوبی فلوریدا منصوب شد تا به طور گسترده در تحقیقات وزارت دادگستری مداخله کند. حکم استیناف به داور، که به عنوان استاد ویژه شناخته می شود، اجازه می دهد تا بیشتر از 11000 پرونده ضبط شده از مار-آ-لاگو را بررسی کند، اما به دادستان اجازه می دهد تا بدون محدودیت به دسته کوچکتری از سوابق طبقه بندی شده دسترسی داشته باشد.

هیئت استیناف متشکل از دو منصوب دیگر ترامپ، قاضی بریت گرانت و اندرو ال. براشر، و قاضی رابین اس. روزنبام، منصوب اوباما بود.

اختلاف بر سر پرونده ها به تصمیم قاضی کانن برای نصب یک استاد ویژه برای فیلتر کردن اسناد ضبط شده در جستجوی Mar-a-Lago برای هر یک از مواردی که بالقوه دارای امتیاز بودند، بازمی گردد. او همچنین بازرسان جنایی را از استفاده از مواد تا زمان تکمیل بررسی منع کرد و درخواست وزارت دادگستری برای معافیت حدود 100 پرونده ای که به عنوان طبقه بندی شده از آن فرآیند مشخص شده بودند را رد کرد.

دادگاه استیناف تنها چند ساعت پس از شکایت دادستان کل نیویورک از آقای او رای داد. ترامپ پس از انجام تحقیقات مدنی جداگانه در مورد آنچه او به عنوان شیوه های تجاری متقلبانه توصیف کرد. وکیل آقای ترامپ بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر، از جمله اینکه آیا این موضوع را به دادگاه تجدید نظر کامل یا دادگاه عالی تجدید نظر خواهد کرد، پاسخ نداد.

اما در مصاحبه ای که اواخر چهارشنبه پخش شد، آقای. ترامپ این ادعای خارق‌العاده را مطرح کرد – که توسط وکلای خودش مطرح نشده یا با رویه قبلی یا سابقه قانونی پشتیبانی نشده است – که به عنوان رئیس‌جمهور این حق را دارد که اسناد را با تمایل بی‌کلام از طبقه‌بندی خارج کند.

“شما می توانید فقط با گفتن “از طبقه بندی خارج شده است”، حتی با فکر کردن در مورد آن، از طبقه بندی خارج کنید.” ترامپ به شان هانیتی در فاکس نیوز گفت.

در تشکیل پرونده اولیه خود به دادگاه تجدید نظر، وزارت دادگستری بررسی گسترده استاد ویژه در مورد اسناد را پذیرفت و درخواست خود را با آنهایی که دارای علائم طبقه بندی بودند، به امید بازگرداندن دسترسی سریع به مطالب در مرکز تحقیقات خود، تطبیق داد. دادستان ها استدلال کردند که ممنوعیت موقت قاضی کانن از اجازه دادن به آنها برای استفاده از مواد طبقه بندی شده، مانع از ارزیابی مجزای جامعه اطلاعاتی از خطراتی می شود که آقای کانن به آنها اجازه می دهد. احتکار سوابق ترامپ در مورد امنیت ملی بود.

دادگاه استیناف با استدلال وزارت دادگستری مبنی بر اینکه دادستان ها برای کمک به بررسی امنیت ملی نیاز به دسترسی به مواد طبقه بندی شده داشتند، موافقت کرد. همچنین به شدت آقای را تکذیب کرد. تلاش ترامپ برای ادعای علنی – اما نه در دادگاه – که او سوابق حساس مورد بحث را از حالت طبقه بندی خارج کرده است.

آقای. دادگاه تجدید نظر نوشت: ترامپ “پیشنهاد می کند که ممکن است در زمان ریاست جمهوری خود این اسناد را از حالت طبقه بندی خارج کرده باشد.” اما این سوابق حاوی هیچ مدرکی مبنی بر حذف محرمانه بودن هیچ یک از این سوابق نیست.

دادگاه ادامه داد: «در هر صورت، حداقل برای این اهداف، بحث حذف طبقه‌بندی یک شاه ماهی قرمز است، زیرا حذف طبقه‌بندی سند رسمی محتوای آن را تغییر نمی‌دهد یا آن را شخصی می‌کند».

این حکم به طور قابل توجهی روندی را که اکنون در برابر استاد ویژه، قاضی ریموند جی. دیری، در جریان است، ساده می کند. وکلای ترامپ برای این نقش توصیه کرده بودند. اگر پابرجا بماند، قاضی دیر دیگر مجبور نخواهد بود مطالبی را که به عنوان طبقه بندی شده علامت گذاری شده اند ارزیابی کند، اگرچه او همچنان بر بررسی فهرست بزرگتر نظارت خواهد داشت.

آقای. دادگاه استیناف نوشت: ترامپ «حتی تلاش نکرده است نشان دهد که نیاز به دانستن اطلاعات مندرج در اسناد محرمانه دارد». او همچنین ثابت نکرده است که دولت فعلی از این الزام برای این اسناد چشم پوشی کرده است. و حتی اگر داشته باشد، این به خودی خود توضیح نمی دهد که چرا شاکی به اسناد طبقه بندی شده علاقه فردی دارد.”

این حکم آخرین نوبت در آن چیزی بود که به عنوان یک نمایش جانبی قانونی برای تحقیقات در مورد آقای آقای آغاز شد. حفظ اسناد حساس دولتی توسط ترامپ

در اواسط ماه اوت، آقای. تیم حقوقی ترامپ شکایتی را تنظیم کرد و از وزارت دادگستری خواست تا از همکاری با این اسناد جلوگیری شود. وکلای او همچنین از یک استاد ویژه با اختیارات گسترده درخواست کردند تا سوابق مربوط به مواردی را که به طور بالقوه توسط امتیاز وکیل-موکل یا امتیاز اجرایی محافظت می شود، ارزیابی کند.

اما اف‌بی‌آی قبلاً ارزیابی جداگانه‌ای برای شناسایی پرونده‌هایی که می‌توانستند مشمول امتیاز وکیل-موکل باشند، انجام داده بود. و آقای دادستان ها با اشاره به اینکه هیچ سابقه یا مبنای قانونی برای آن وجود ندارد، گفتند که درخواست ترامپ برای بازنگری گسترده، موضوعی که ادعای امتیاز اجرایی دارد، غیرعادی بود. اما قاضی کانن به آقای. درخواست ترامپ

در طی جلسه ای که در روز سه شنبه در برابر قاضی دیری برگزار شد، وکلای هر دو طرف در مورد اینکه آیا آقای دیاری با هم درگیر شدند. تیم حقوقی ترامپ باید اجازه دیدن پرونده ها را داشته باشد.

یک وکیل وزارت دادگستری گفت که برخی از پرونده ها به قدری محدود بودند که یک مجوز فوق محرمانه به تنهایی برای دیدن آنها کافی تلقی نمی شود.

جولی ادلشتاین، وکیل دادگستری، گفت: «برخی از اسناد آنقدر حساس هستند که حتی اعضای تیمی که در حال بررسی جرایم احتمالی در اینجا هستند، هنوز مجوز لازم برای مشاهده این اسناد را دریافت نکرده اند.

یکی دیگر از موارد اختلاف این بود که آیا قاضی Dearie ممکن است از آقای. ترامپ یا نمایندگانش به طور قطعی اعلام کنند که آیا اقدامی برای از حالت طبقه بندی خارج کرده است یا خیر.

آقای. ترامپ علناً ادعا کرده است که همه چیزهایی را که از دفتر بیضی شکل گرفته است را از حالت طبقه بندی خارج کرده است، اما هیچ مدرک معتبری برای حمایت از این ادعا به دست نیامده است و نمایندگان او از تکرار آن در دادگاه کوتاهی کرده اند، جایی که دروغ گفتن جرم است. در عوض، آنها صرفاً به این نکته اشاره کرده اند که آقای. شاید ترامپ این کار را کرده باشد.

آقای. وکلای ترامپ استدلال کرده‌اند که افشای چنین اطلاعاتی برای آنها زودهنگام است زیرا اگر آقای ترامپ می‌تواند دفاعی باشد. قرار بود ترامپ بعدا متهم شود.

اما تصمیم حوزه یازدهم برای حذف اسناد طبقه بندی شده از بررسی کارشناسی ارشد ویژه به این معنی است که قاضی Dearie در حال حاضر نیازی به رسیدگی به هیچ یک از این اختلافات ندارد.

اظهارات دادگاه در مورد فقدان شواهد پشتوانه آقای. پیشنهاد ترامپ مبنی بر اینکه ممکن است اسناد را از حالت طبقه بندی خارج کرده باشد که با مشاهده قاضی دیری در روز سه شنبه همراه بود. استاد ویژه پیشنهاد کرد که وکلای رئیس جمهور سابق نمی توانند به طور قابل اعتمادی القاء کنند که آقای. ترامپ ممکن است این سوابق را بدون ارائه یک بیانیه سوگند رسمی مبنی بر اینکه واقعاً این کار را انجام داده است، از حالت طبقه بندی خارج کرده باشد.

او گفت: “شما نمی توانید کیک خود را بخورید و آن را هم بخورید.”

مگی هابرمن گزارش کمک کرد

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما