بربرین چیست؟ آنچه در مورد مکمل و کاهش وزن باید بدانید

مجموعه رو به رشدی از تحقیقات در 20 سال گذشته – برخی در ظروف پتری، برخی در موش ها، و چند آزمایش کوچک، اما دلگرم کننده بر روی انسان – نشان می دهد که بربرین به طور بالقوه می تواند به کاهش کلسترول و تنظیم قند خون کمک کند. محققان بررسی کرده‌اند که آیا این ترکیب می‌تواند به ویژه برای بیماران مبتلا به دیابت مفید باشد، به ویژه هنگامی که در کنار سایر درمان‌ها استفاده شود.

بربرین همچنین دارای خواص ضد میکروبی است، به این معنی که ممکن است به پاکسازی باکتری های مضر در روده کمک کند و به بهبود ترکیب کلی میکروبیوم شما کمک کند. یوفانگ لین، متخصص طب یکپارچه در کلینیک کلیولند. این مزایای ضد میکروبی ممکن است در چگونگی کاهش شکایات گوارشی بربرین نقش داشته باشد.

اما وقتی صحبت از کاهش وزن می شود، مطالعات مربوط به بربرین تکه تکه و مقدماتی بوده است.

D. Craig Hopp، معاون مدیر بخش در مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه، گفت: کارآزمایی های بسیار کمی برای ارزیابی کاهش وزن در انسان انجام شده است، و هیچ یک قوی نبوده است. او گفت: «در آنجا بوی معقولی وجود دارد.» او گفت که مدل‌های حیوانی که نشان می‌دهند این مکمل می‌تواند منجر به کاهش وزن شود – اما شکاف بزرگی بین شواهد و بازاریابی وجود دارد.

دکتر افزود: “این یک فکر جالب است، اما من از نظر بالینی فکر نمی کنم، بلکه در حال بررسی است.” لین.

اکثر افرادی که بربرین مصرف می کنند آن را به خوبی تحمل می کنند. Ring گفت، اما با برخی از عوارض جانبی مستند همراه است. افرادی که مکمل را مصرف می کنند، حتی در دوزهای استاندارد، ممکن است احساس تهوع و استفراغ کنند. دکتر گفت: فشار خون آنها ممکن است افزایش یابد و دست ها و پاهای آنها ممکن است مور مور شود. پیتر کوهن، دانشیار دانشکده پزشکی هاروارد که مکمل ها را مطالعه می کند. بربرین همچنین می تواند در انقباضات رحمی در افراد باردار نقش داشته باشد. لین گفت.

اما در حالی که خود مکمل لزوماً خطرناک نیست، دکتر. کوهن گفت، او بیشتر نگران این احتمال است که سازندگان مکمل می توانند یک ماده دیگر مانند یک محرک اضافه کنند و این ماده افزودنی می تواند باعث آسیب شود.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما