بررسی فیلمسازان برای دادستان: افشای جنایات رایش سوم

پس از شکست نظامی آلمان نازی در سال 1945، مدارک جنایات آن هنوز باید به طور سیستماتیک برای دادگاه جنایات جنگی نورنبرگ جمع آوری می شد. مستند روشمند ژان کریستف کلوتز با عنوان «فیلمسازان برای تعقیب قضایی» مراحل دو عضو دفتر خدمات استراتژیک را که مسئولیت این مسئولیت عظیم را بر عهده داشتند، بازمی گرداند: استوارت شولبرگ (که بعداً تهیه کننده تلویزیون شد) و برادرش، بود (که به حرفه داستانی خود ادامه داد. در هالیوود).

بخشی از فیلم دردسرهای مستندسازی رایش سوم در عواقب ویرانگر جنگ و چالش ردیابی سوابق نازی ها قبل از نابودی را بازگو می کند. نامه‌های عصبی استوارت شولبرگ به خانه بیانگر دشواری تکمیل پروژه به موقع برای محاکمه است که هدف آن لعنت کردن نازی‌ها با تصاویر خودشان بود. تا این جا، فیلم کلوتز (که حس و حال کمک آموزشی دارد) تا حد زیادی به دسته مستند ماجراجویی بایگانی تعلق دارد، با داستان هایی از سفر به معدن نمک و برخورد با کارگردان لنی ریفنشتال و یکی از طرفداران بلندپایه شوروی جان فورد. .

اما استوارت شولبرگ نیز مأمور فیلمبرداری از دادگاه برای ایالات متحده شد، و بنابراین مستند کلوتز به مادر تمام ویژگی‌های «ساختن» تبدیل می‌شود. برای تیراندازی و روشن کردن سالن دادگاه و متهمان بدنام آن که شواهد جنایات رایش سوم را در جریان رسیدگی تماشا می‌کردند، هوشمندی فنی لازم بود.

فیلم محاکمه بخشی از مستند تقریباً از دست رفته استوارت شولبرگ در سال 1948 با عنوان «نورنبرگ: درس امروز» شد، که با تغییر اولویت های آمریکا به کمک به بازسازی اروپا به تعویق افتاد. همه اینها یادآور زحمات و خطراتی است که برای ایجاد و حفظ تصاویر ضروری از گذشته، حتی برای بدنام ترین رویدادهای تاریخ، انجام می شود.

فیلمسازان برای دادستانی
درجه بندی نشده. به زبان انگلیسی و فرانسوی با زیرنویس. مدت زمان: 1 ساعت. در تماشاخانه ها.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم