sibnewbanner

بوریس بکر: بزرگ تنیس می گوید که یک زندانی سعی کرد او را در حالی که در زندان بریتانیا بود بکشدCNN

بوریس بکر می‌گوید در مصاحبه‌ای که روز سه‌شنبه توسط شبکه تلویزیونی آلمانی Sat 1 پخش شد، یک زندانی در حین حبس بزرگ تنیس در زندان بریتانیا، سعی کرد او را بکشد.

زندانی در زندان هانترکام، که بکر او را جان می نامد، بیش از 16 سال به دلیل کشتن دو نفر در 18 سالگی در زندان بود.

بکر ادعا کرد که جان از دوستی آلمانی با زندانیان سیاه پوست ناراضی است و در یک مورد او را تهدید به تجاوز جنسی کرده است. جان به صورت شفاهی توضیح داده بود که چه آسیب فیزیکی به او وارد خواهد کرد.

بکر هنگام یادآوری این رویارویی گفت: “من خیلی بد می لرزیدم.” ستاره 55 ساله سابق تنیس افزود: “من با صدای بلند فریاد زدم و بلافاصله زندانیان بیرون آمدند و او را تهدید کردند.”

به گفته بکر، گروهی متشکل از حدود 10 زندانی که عمدتاً سیاه پوست بودند، هنگامی که فریاد می زد کمک خواستند، برای مداخله و محافظت از او آمدند. زندانیان آمدند و به جان گفتند فوراً آنجا را ترک کند وگرنه او را کتک خواهند زد.

“او خطرناک بود. او نمی‌توانست بفهمد که چرا من با زندانیان سیاه‌پوست ارتباط دارم.»

بکر افزود: «دنیای زندان کمی متفاوت است. او را در آغوش گرفتم و به او گفتم که برای او احترام زیادی قائل هستم.

در ماه آوریل، بکر در چهار اتهام مربوط به پرونده ورشکستگی خود در سال 2017 تحت قانون ورشکستگی مجرم شناخته شد و در ماه آوریل توسط قاضی دبورا تیلور در دادگاه تاج و تخت Southwark به دو سال و نیم زندان محکوم شد.

در زندان واندسورث لندن، جایی که بکر اولین هفته‌های پس از محکومیت خود را در آنجا گذراند، این مرد 55 ساله گفت که یکی از زندانیان سعی کرد از او باج‌گیری کند و «پول من را می‌خواست».

او یک بار دیگر می گوید که همبندان او را از هر گونه آسیب فیزیکی محافظت کرده بودند.

سرویس زندان و مشروط بریتانیا بلافاصله به درخواست CNN برای اظهار نظر پاسخ نداد.

بکر همچنین فاش کرد که چندین دوست سرشناس – از جمله یورگن کلوپ، مدیر لیورپول – می‌خواستند با او در زندان ملاقات کنند.

بکر که مقامات زندان به او گفته بودند که مدیر لیورپول اجازه ندارد با شما ملاقات کند، گفت: من با یورگن کلوپ دوست هستم. ما برای امنیت او می‌ترسیم و نمی‌خواهیم این هیاهو باشد.»

لیورپول بلافاصله به درخواست CNN برای اظهار نظر پاسخ نداد.

بکر اولین مصاحبه خود را پس از آزادی از زندان انجام می دهد و با اشک هایش مبارزه می کند.

جهان سابق شماره 1 تنیسور مرد پس از گذراندن هشت ماه حبس اکنون در آلمان به سر می برد.

«در زندان، تو هیچکس نیستی. تو فقط یک عدد هستی به گزارش روزنامه بیلد، بکر به استیون گاتجن، شبکه تلویزیونی آلمانی Sat 1 گفت: مال من A2923EV بود.

بکر که در ابتدا قرار بود نیمی از دوران محکومیت خود را در زندان سپری کند، اضافه کرد: “و آنها به شما نمی گویند که چه کسی هستید.”

بکر به گاتجن گفت: «فکر می‌کنم شخصی را در درونم که زمانی بودم، دوباره کشف کرده‌ام.

“من درس سختی آموخته ام، درس بسیار پرهزینه و بسیار دردناکی. اما همه چیز چیز مهم و خوبی را به من آموخت. و برخی چیزها به دلیلی اتفاق می‌افتند.»

گاتجن گفت که دوران زندان باعث شد بکر «واقعاً در مورد زندگی خود تأمل کند». “باید متوجه شوید: بوریس بکر از 17 سالگی در کانون توجه بوده است.

“و سپس ناگهان او را قفل می کنند، نمی تواند بیرون برود، فقط دو بار در ماه ملاقات می کند، مجبور می شود در یک سیستم زندان سختگیرانه جا بیفتد. من قطعاً این تصور را داشتم که این تجربه واقعاً بر او تأثیر گذاشته است.»

بکر اولین هفته های خود را پشت میله های زندان در واندسورث گذراند. بکر به گاتژن گفت که “بسیار می ترسد در یک سلول جمعی قرار بگیرد.”

به گفته گاتژن، بکر “چهار روز اول را بدون تماس با دنیای بیرون تنها بود و شبانه روز در سلول خود با یک ساعت خروج در روز محبوس بود.”

گزارش شده است که بکر در ماه می از واندسورث به زندان هانترکامب در آکسفوردشایر منتقل شد.

این مرد آلمانی با قهرمانی در ویمبلدون در سن 17 سالگی در سال 1985 تاریخ تنیس را ثبت کرد و در 11 سال آینده پنج عنوان دیگر گرند اسلم را به دست آورد.

او از زمان بازنشستگی از ورزش در دنیای تنیس فعال ماند، به ویژه به عنوان مربی نواک جوکوویچ و با حضور مکرر در رسانه ها به عنوان مفسر و کارشناس.

در دادگاه بکر در ماه آوریل، قهرمان شش دوره گرند اسلم متهم به «بازی با سیستم با نیت بد» از طریق پنهان کردن و انتقال دارایی ها شد و طلبکاران را از بیش از 2 میلیون پوند (2.51 میلیون دلار) دارایی محروم کرده بود.

به گزارش رویترز، بکر پیش از این همه اتهامات را رد کرد و گفت که با روند ورشکستگی همکاری داشته است.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما