sibnewbanner

تدروس: درگیری تیگری یک بحران بهداشتی برای 6 میلیون نفر است و “جهان به آن توجهی ندارد”

برجسته کردن آن هیچ موقعیت دیگری در سطح جهان وجود ندارد که شش میلیون نفر برای تقریبا دو سال در محاصره باشندتدروس آدهانوم گبریسوس هشدار داد که یک پنجره بسیار باریک برای جلوگیری از نسل کشی در Tigray وجود دارد.

“بله، من اهل تیگری هستم، و بله، این شخصاً روی من تأثیر می گذارد. من وانمود نمی کنم که اینطور نیست. او در کنفرانس مطبوعاتی منظم خود در ژنو اذعان کرد که بیشتر بستگان من در مناطق آسیب دیده هستند، بیش از 90 درصد آنها.

اما وظیفه من جلب توجه جهان به بحران هایی است که سلامت مردم را در هر کجا که هستند تهدید می کند. وی خاطرنشان کرد: این یک بحران بهداشتی برای شش میلیون نفر است و دنیا به آن توجه کافی ندارد.

کودکی درون خودرویی نشسته است که در جریان درگیری در منطقه تیگری در شمال اتیوپی سوخته است.

© یونیسف/ کریستین نسبیت

کودکی درون خودرویی نشسته است که در جریان درگیری در منطقه تیگری در شمال اتیوپی سوخته است.

خصومت ها باید پایان یابد

رئیس سازمان جهانی بهداشت سخنانی را که دبیرکل سازمان ملل در اوایل این هفته به کار برد، تکرار کرد و در آن گفت که وضعیت در اتیوپی در حال “خارج شدن از کنترل” است.

“خصومت ها در Tigray باید اکنون پایان یابد – از جمله خروج و خروج فوری نیروهای مسلح اریتره از اتیوپی“، او گفت.

تدروس تاکید کرد که بانک‌ها، سوخت، غذا، برق و مراقبت‌های بهداشتی به عنوان سلاح‌های جنگی استفاده می‌شوند، در حالی که پوشش رسانه‌ای نیز مجاز نیست و “تخریب غیرنظامیان” در تاریکی رخ می‌دهد.

او هشدار داد: «هیچ خدماتی برای سل، اچ‌آی‌وی، دیابت، فشار خون و موارد دیگر وجود ندارد – این بیماری‌ها که در جاهای دیگر قابل درمان هستند، اکنون در تیگری حکم اعدام دارند. به آن دسترسی داشته باشید.

ساکنان کوپانگ، اندونزی، واکسن‌های COVID-19 اهدایی توسط مرکز COVAX را دریافت می‌کنند (پرونده)

ساکنان کوپانگ، اندونزی، واکسن‌های COVID-19 اهدایی توسط مرکز COVAX را دریافت می‌کنند (پرونده)

COVID-19 هنوز یک وضعیت اضطراری است

تدروس همچنین در طی جلسات توجیهی منظم خود به مسائل بهداشت جهانی بیشتری از جمله COVID-19 پرداخت که همچنان یک اضطرار بهداشت عمومی از نگرانی بین‌المللی است.

“در حالی که وضعیت جهانی به وضوح از زمان شروع همه گیری بهبود یافته است، ویروس همچنان در حال تغییر استو خطرات و عدم قطعیت‌های زیادی وجود دارد، او توضیح داد و هشدار داد که این همه‌گیری قبلاً ما را غافلگیر کرده بود و «خیلی خوب می‌توانستیم دوباره».

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت که تقویت نظارت و گسترش دسترسی به آزمایش‌ها، درمان‌ها و واکسن‌ها برای بیشتر افراد در معرض خطر، و برای همه کشورها به‌روزرسانی برنامه‌های آمادگی ملی و واکنش ضروری است.

سازمان جهانی بهداشت در حال تقویت پاسخ به شیوع بیماری ابولا در اوگاندا است.

سازمان جهانی بهداشت در حال تقویت پاسخ به شیوع بیماری ابولا در اوگاندا است.

شیوع ابولا در اوگاندا

این کارشناس در خصوص شیوع کنونی ابولا در اوگاندا از وجود 60 مورد تایید شده و 20 مورد احتمالی خبر داد. در همین حال، 44 نفر فوت و 25 نفر بهبود یافته اند.

وی تأکید کرد: «ما همچنان نگران هستیم که ممکن است زنجیره‌های انتقال و تماس‌های بیشتری از آنچه در جوامع آسیب‌دیده می‌دانیم وجود داشته باشد».

وزارت بهداشت در حال بررسی هشت مورد اخیر است، زیرا گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که آنها در میان مخاطبین شناخته شده نبوده‌اند.

علاوه بر این، دو مورد تایید شده از ناحیه موبنده به دنبال مراقبت در پایتخت کامپالا بودند که خطر انتقال در آن شهر را افزایش داد.

تدروس اطلاع داد که WHO و شرکای آن به حمایت از دولت اوگاندا برای مهار شیوع و جلوگیری از گسترش آن در مناطق و کشورهای بیشتری ادامه می دهند.

ویروس آبله میمون می تواند از طریق قرار گرفتن مستقیم در معرض ضایعات پخش شود.

ویروس آبله میمون می تواند از طریق قرار گرفتن مستقیم در معرض ضایعات پخش شود.

آیا آبله میمون هنوز یک اورژانس است؟

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: کمیته اضطراری سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه برای بحث در مورد شیوع آبله میمون و ارائه توصیه هایی تشکیل جلسه خواهد داد.

وی هشدار داد: «تعداد موارد گزارش‌شده در سطح جهان اکنون برای هشت هفته متوالی کاهش یافته است، اما مانند COVID-19، خطرات و عدم قطعیت‌ها همچنان وجود دارد و برخی کشورها همچنان شاهد افزایش انتقال هستند».

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما