ترامپ را به کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان احضار کرد

کمیته مجلس نمایندگان آمریکا که مسئولیت تحقیق در مورد حمله 6 ژانویه به کنگره را بر عهده دارد، رئیس جمهور سابق این کشور را رسما احضار کرد و از او خواست اسناد و مدارکی را که در اختیار دارد، تحویل دهد. او “نقش محوری” را در این پرونده ایفا کرد.

به گزارش اسنا و به نقل از خبرگزاری آناتولی، لیز چنی جمهوری خواه و بنی تامسون دموکرات که از سرکردگان این کمیته هستند در نامه های خود گفتند: دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا شخصاً به دنبال چند حزب برای لغو انتخابات ریاست جمهوری 2020 جمهوری و قدرت مسالمت آمیز بر آن نظارت و رهبری کرد.

آنها افزودند: این جست و جو شامل انتشار ادعاهای کذب عمدی و بدخواهانه مبنی بر تقلب در انتخابات، جست و جوی مفسده در وزارت دادگستری، اعمال فشار بر ادارات دولتی برای تغییر نتایج انتخابات و کشف و انتقال گواهی انتخابات جعلی است. به کنگره و آرشیو ملی. .

چنی و تامسون در این نامه خطاب به ترامپ نوشتند: علیرغم اینکه بیش از 60 دادگاه ادعای شما در مورد تقلب در انتخابات و سایر چالش‌های مشروعیت انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 را رد کرده‌اند، علی‌رغم اینکه شما اطلاعات ویژه‌ای از این وزارتخانه در اختیار داشتید. دادگستری و کارمندان ارشد نیز به اطلاع شما رساندند که ادعاهای انتخاباتی شما کذب است و علیرغم تعهد شما به عنوان رئیس جمهور برای تضمین اجرای صادقانه قوانین کشورمان، همچنان تمامی این اقدامات را انجام داده اید.

در ادامه این نامه اسناد و مدارک نشان می دهد که شما می دانستید این اقدامات غیرقانونی و غیرقانونی بوده و همچنین می دانستید که اصرار خود بر وقوع تقلب در انتخابات نادرست بوده است.

این کمیته تاریخ 4 نوامبر (13 فروردین) را به عنوان آخرین مهلت ترامپ برای جمع آوری اسناد و مدارک درخواستی و 14 نوامبر (23 فروردین) را برای حضور در مقابل این کمیته و ادای شهادت تعیین کرد.

چنی و تامسون نیز ماهیت “مهم و تاریخی” این احضار را پذیرفتند و گفتند که این اقدام را ساده نمی بینند.

این کمیته به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد معاملات ترامپ با مجموعه‌ای از افرادی است که از حقوق متمم پنجم قانون اصلاحیه پنجم خود در شهادت علیه کمیته، از جمله راجر استون، مایکل فلین، جان ایستمن، جفری کلارک و کلی وارد استفاده کرده‌اند.

هفته گذشته این کمیته به اتفاق آرا به احضار ترامپ رای مثبت داد و در نامه ای که رئیس جمهور سابق در پاسخ به این کمیته ارسال کرد، اشاره ای نکرد که آیا به درخواست های آنها عمل خواهد کرد یا خیر.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم