تعداد تماشاگران جوایز تونی به 4.3 میلیون افزایش یافت

به گفته نیلسن، پخش تلویزیونی CBS از جوایز تونی یکشنبه شب 4.3 میلیون بیننده را به خود جلب کرد، این دومین سال متوالی است که این پخش شاهد افزایش رتبه‌بندی بود.

افزایش ناچیز بینندگان در لحظه‌ای که مردم از پخش تلویزیونی فرار می‌کنند، این روزها یک برد محسوب می‌شود. و این واقعیت که Tonys سهم مخاطب را به دست آورد، بخشی از روندی است که در آن نمایش های جوایز، خونریزی را پس از سال ها ضررهای شدید متوقف کرده اند. جوایز اسکار و گرمی امسال هر دو بینندگان خود را نیز افزایش دادند.

با این حال، برای Tonys، که در مقایسه با نمایش‌های جوایز محبوب‌تر، مراسم نسبتاً جذابی است، رتبه‌بندی یکشنبه سومین کمترین تعداد بینندگان از زمان ثبت رکوردها است. مراسم سال گذشته 3.9 میلیون بیننده داشت.

این واقعیت که تونی ها اصلاً اتفاق افتاد، تلاش کمی را طلب نکرد. همین یک ماه پیش، پس از تهدید اتحادیه‌ای که نماینده هزاران نویسنده سینما و تلویزیون اعتصابی بودند – که از دوم ماه مه علیه استودیوهای بزرگ هالیوود با این استدلال که دستمزدهایشان علیرغم رونق تولید استریم ثابت مانده است، در اعتصاب هستند، مراسم تلویزیونی در معرض خطر قرار گرفت. برای اعتصاب این رویداد

نویسندگان تاکتیک‌های تهاجمی را برای آسیب رساندن به استودیوها در طول اعتصاب به کار گرفته‌اند، و یک رویداد زنده که از CBS پخش می‌شد هدف خوبی بود. (نویسندگان قبلاً با موفقیت جوایز فیلم و تلویزیون MTV را در ماه گذشته مختل کرده بودند، که باعث لغو مراسم زنده شد؛ MTV و CBS دارای یک شرکت مادر، پارامونت هستند.)

اما گروهی از نمایشنامه نویسان، رهبران انجمن نویسندگان آمریکا، اتحادیه ای که نماینده نویسندگان است، لابی کردند و استدلال کردند که لغو این رویداد بیش از آنکه به سی بی اس آسیب برساند، به صنعت تئاتر آسیب می رساند. جوایز تونی نشان دهنده یک ابزار بازاریابی حیاتی برای برادوی است، زیرا هنوز هم به آرامی از وضعیت همه گیر خارج می شود. با توجه به بیننده نسبتاً کم تونی ها، این نمایش همیشه برای CBS بیشتر یک بازی پرستیژ بوده تا یک ماشین سود.

WGA بازنشسته شد، و نتیجه نهایی یک نمایش جوایز بود که با اجرای زنده و ویدیوهای مقدماتی، و بدون مطالب فیلمنامه یا قطعات از پیش نوشته شده پیش رفت. مجریان کاری جز معرفی خود و اعلام نامزدها و برندگان انجام ندادند. در طول شب به نویسندگان اعتصابی فریادهای مکرر داده شد.

رهبران WGA ابراز تایید کرد صبح دوشنبه، با توییت شعبه شرقی اتحادیه، «یک تبریک بزرگ و یک تشکر بزرگ از برندگان جایزه تونی که در سخنرانی های خود در کنار #WGAstrike ایستادند. از شرکت‌کنندگانی که پین‌های #WGAstrong را پوشیده‌اند، و از همه کسانی که در نمایش جوایز بدون فیلمنامه دیشب با نویسندگان همبستگی کردند، تشکر می‌کنم.»

این مراسم بدون فیلمنامه که توسط آریانا دبوز برگزار شد، بیشتر مورد استقبال قرار گرفت. جسی گرین، منتقد تئاتر نیویورک تایمز، اظهار داشت: «پخش‌های تلویزیونی قبلی تونیس اغلب «سپر» خود را – شکاف‌های بین پایان یک اجرا یا جایزه بزرگ و آگهی‌های تبلیغاتی بعد از آن – با مزخرفات فیلم‌نامه‌ای متقاعدکننده تلف می‌کردند. حدس بزن چی شده؟ بدون فیلمنامه، بدون مزخرف.”

در سال 2021، مراسم اهدای جوایز تونی با 2.8 میلیون بیننده در سپتامبر، سه ماه دیرتر از مراسم سنتی آن در اواسط ژوئن پخش شد. بالاترین امتیاز جوایز تونی در سال های اخیر مربوط به سال 2016 بود، زمانی که مراسمی با «همیلتون» 8.7 میلیون بیننده داشت.

به گفته نیلسن، بازارهای دارای رتبه برتر برای پخش تلویزیونی یکشنبه به ترتیب نیویورک، وست پالم بیچ، فلوریدا و سانفرانسیسکو بودند.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما