تل آویو: جمعیت در اعتراض ضد دولتی بزرگراه ایالون را مسدود کردند


اورشلیم
CNN

جمعیت زیادی در واکنش به استعفای رئیس پلیس این شهر، بزرگراه اصلی تل آویو و جاده های دیگر شهرهای اسرائیل را مسدود کردند.

رئیس پلیس مستعفی اسرائیل در یک برنامه زنده تلویزیونی گفت که امی اشد اواخر روز چهارشنبه پس از کنار گذاشته شدن توسط وزیر امنیت ملی راست افراطی اسرائیل از نیروی پلیس استعفا داد.

ایتامار بن گویر در ماه مارس اشد را پس از متهم کردن او به سیاسی بودن در رفتارش در حین خدمت به عنوان افسر ارشد پلیس، تنزل داد. تنزل رتبه به سرعت در پی انتقاد عمومی متوقف شد.

اشد گفت که “با این انتصاب مصنوعی” همکاری نخواهد کرد و “برکناری سیاسی من را از سمت خود به عنوان رئیس پلیس تل آویو نمی پذیرد.”

در جریان تظاهرات هفتگی ضد قضایی اسرائیل، بن گویر ادعا کرد که اشد با معترضان مهربان بوده و به آنها اجازه می‌دهد در نیم سال گذشته مرکز شهر تل‌آویو را برای ساعت‌ها فلج کنند.

وقتی استعفای خود را اعلام کرد، اشد به بن گویر پاسخ داد و گفت: «به راحتی می‌توانستم انتظارات را برآورده کنم، می‌توانستم نیروی غیرمنطقی اعمال کنم و می‌توانستم بخش اورژانس تل‌آویو را پر کنم. [main] بیمارستان …….به بهای وحشتناک شکستن جمجمه و استخوان»، با بیان اینکه با اقدامات خود از خونریزی جلوگیری کرد.

تلاش‌های دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، برای تصویب لایحه بحث‌برانگیز اصلاحات قضایی برخی از بزرگ‌ترین اعتراض‌ها را در این کشور در چند ماه گذشته برانگیخت.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما