تیم های پلی آف NFL در حال کسب یاردهای خود پس از گرفتن هستند

پاس رو به جلو سان فرانسیسکو 49ers تقریباً 15 فوت در هوا حرکت می کند. براک پردی کوارتر بک تازه کار می تواند آن را به سمت اهدافی مانند دیبو ساموئل، کریستین مک کافری یا جورج کیتل پرتاب کند، که سپس از میان مدافعان طفره می روند، می بافند، می دوند یا بخار می کنند تا چیزی که شبیه یک پاس 5 یاردی ناچیز به نظر می رسید را به یک نقطه برجسته تبدیل کند.

49ers مدتهاست که به دلیل تکیه بر پرتاب های کوتاه به گیرنده های سریع و در عین حال تنومند برای به حداکثر رساندن یارد پس از گرفتن یا YAC بدنام بوده اند. 49ers در سال 2019 (6.6)، 2020 (6.2) و 2021 (6.5) NFL را در YAC در هر پذیرش رهبری کردند. آنها در فصل عادی 2022 با 6.6 YAC به ازای هر پذیرایی، کانزاس سیتی چیفز و کارولینا پانترز را برای برتری در لیگ برابر کردند.

درست است: کانزاس سیتی، در حالی که هنوز یک سیرک هوایی است، پس از صید نیز به شدت به یاردها برای تکمیل حمله خود متکی است. فیلادلفیا ایگلز نیز همینطور است، که در NFL با 5.8 YAC به ازای هر دریافت، پنجم شد. حتی تیم سینسیناتی بنگال‌ها، که بازی امضاکننده‌شان همچنان پرتاب ماه از جو بارو تا جمار چیس است، با 5.2 یورش به ازای هر دریافت، در رده یازدهم لیگ قرار گرفتند.

هر چهار تیمی که به بازی قهرمانی کنفرانس خود رسیدند، به همان اندازه یا بیشتر روی بازیسازانشان حساب می‌کردند تا بتوانند از حریفان خود دفاع کنند. با این حال، بیش از یک راه برای چرخش مقداری YAC وجود دارد.

خط حمله 49ers که در اصل برای جیمی گاروپولو بی ادعا ساخته شده بود، تقریباً مطابق با نیازهای پاسور بی تجربه ای مانند پردی است.

ساموئل گیرنده ای با حرکات و قدرت دویدن است. مک کافری در حال دویدن با سرعت و دست های گیرنده. و کیتل با ویژگی های یک ابرقهرمان مارول. هیچ دفاعی برای پوشاندن سه گیرنده با چنین مجموعه مهارت‌های متنوعی مجهز نیست، و مربی کایل شاناهان آنها را در پیکربندی‌های غیرقابل پیش‌بینی جمع می‌کند و سپس آنها را در بخش‌های غیرمنتظره میدان در جستجوی عدم تطابق می‌فرستد. پردی بیشتر شبیه یک پاس گل بازی می کند تا یک کوارتربک، پول می دهد و سپس درایوها و دانک ها را تماشا می کند.

هنگامی که پرتاب پردی به اهداف خود می رسد، جوک و حمل و نقل آغاز می شود. تکل های شکسته و فراری یک آمار غیررسمی است، اما بر اساس Sports Info Solutions، ساموئل 27 تکل را شکست یا از آن دوری کرد که بالاترین رقم در NFL در میان دریافت کنندگان است، با وجود از دست دادن چهار بازی با مصدومیت. مک کافری پس از پیوستن به 49ها از طریق معامله ای از پانترز در ماه اکتبر، 13 تکل را شکست یا طفره رفت. براندون آیوک، تهدید عمیق 49ها، 16 تکل شکسته یا گریزان را اضافه کرد، در حالی که کیتل در 12 تکل به میدان رفت.

به لطف تمام مانورهای طفره‌آمیز، تکمیل معمولی 49‌ها فقط 5.4 یارد در هوای زمین را طی کرد و نهمین رقم پایین‌ترین لیگ را به خود اختصاص داد، اما منجر به افزایش 12.0 یاردی شد که پنجمین بالاترین میانگین لیگ است.

پاتریک ماهومز به سختی نیاز به چرخ های تمرینی برای اجرای حمله کانزاس سیتی دارد. با این حال، زمانی که کانزاس سیتی قبل از فصل، تایریک هیل تهدید عمیق All-Pro را به دلفین میامی مبادله کرد، ماهومس و تیم به سمت یک حمله پاس کوتاه‌تر که در اطراف تراویس کلس ساخته شده بود، تغییر مکان دادند، که تمام پایان‌های سخت را با 24 تکل شکسته یا فراری انجام داد. فصل عادی و 14 پاس برای 98 یارد و دو تاچ داون در پیروزی هفته گذشته در دور تقسیمی 27-20 مقابل جکسونویل جگوارز به دست آورد.

در موارد نادری که کلسه باز نیست، ماهومز معمولاً لوب‌های کوتاه را به سمت جریک مک‌کینون می‌اندازد، که 9.7 یوتیوب در هر دریافتی که در برنامه‌های بازی NFL کانزاس سیتی رتبه سوم را دارد، همچنین با پاس‌های بیل و دیگر دست‌آف‌های با شکوه طراحی شده برای رساندن توپ به زمین است. کلچه (5.9 YAC در هر دریافت) یا سرعت دارانی مانند Kadarius Toney (7.3) که در یک قرارداد میان فصل با جاینتز خریداری شد.

ماهومز مچ پای راست خود را در برابر جگوارها پیچاند و تحرک و توانایی او برای کاشت پای خود را برای پرتاب به زمین محدود کرد. انتظار می رود او یکشنبه در بازی قهرمانی AFC برابر بنگال ها بازی کند. اگر او نتواند، چاد هنه پشتیبان (که اساساً یک کمک مربی در لنت و کلاه ایمنی است) شروع می کند. در هر صورت، کانزاس سیتی احتمالاً به شدت به بازی YAC خود متکی خواهد بود.

برای پاس‌گیرهایی مانند ساموئل و کلچه، یاردها پس از گرفتن معمولاً شامل یک اسلالوم در میان ترافیک ساعت‌های شلوغی است. با این حال، ای جی براون از ایگلز، بیشتر YAC خود را در دویدن آرام در منطقه انتهایی پس از آتش زدن یک مدافع در یک صید عمیق تولید می کند. براون پس از گرفتن پاس هایی که 20 یارد را در هوا طی کرد تا به او برسد، 152 یارد تولید کرد که بالاترین رقم در لیگ است.

با این حال، همه یاردهای ایگلز پس از گرفتن در دورهای پیروزی شکوهمند نیامدند. همانطور که جاینتز در باخت 38-7 خود مقابل ایگلز در روز شنبه متوجه شد، مربی فیلادلفیا، نیک سیریانی، دوست دارد گیرنده‌های خود را در نزدیکی خط‌های کناری پراکنده کند تا جالن هرتس بتواند بلافاصله پس از عکس گرفتن، صفحه‌های نمایش را به سرعت پرتاب کند. تا زمانی که مدافعان تمام قسمت‌های مسدود و بافته را غربال کنند، دالاس گودرت (7.6 YAC در هر دریافت) یا گیرنده DeVonta Smith (5.2) ممکن است در منطقه انتهایی قرار داشته باشند.

یک بازی پاس قوی در پایین زمین می تواند دفاع حریف را مجبور کند که روی پاشنه خود بازی کند، که فضای باز زیادی برای فرصت های گرفتن و فرار در وسط زمین ایجاد می کند. کانزاس سیتی و فیلادلفیا به طور موثر از چنین تاکتیک‌هایی استفاده می‌کنند، اما سینسیناتی در تنبیه حریفانی که امنیت خود را در پارکینگ استادیوم ردیف می‌کنند تا تهدیدات عمیق چیس، تایلر بوید و تی هیگینز را متوقف کنند، برتر است.

مدافعان دونده بنگال جو میکسون (7.8 YAC در هر دریافت) و Samaje Perine (8.4) اغلب برای لوب‌های کوتاه بارو زمانی که دفاع در جاهای دیگر مشغول هستند، به بیرون درز می‌کنند. خود چیس گاهی اوقات پس از گرفتن صفحه‌های نمایش سریع از مدافعان فرار می‌کند (16 تکل شکسته یا فراری در تنها 12 بازی) یا آنها را با مسیری عمیق تهدید می‌کند، سپس قبل از قدم زدن در حومه‌های باز در حالی که آنها به عقب تلو تلو می‌خورند، روی می‌آورد تا یک گیر کوتاه بگیرد. همه آن ضربات کوتاه به ناچار مخالفان را برای یک یونجه‌ساز عمیق آماده می‌کنند.

یک بازی پاس که حول پرتاب‌های سریع ساخته می‌شود، عجله پاس‌های حریف را خنثی می‌کند: خبر بد برای دفاع عقاب‌ها، که لیگ را با 70 اخراج فصل عادی رهبری کرد و امیدوار است که پوردی را مجبور به اشتباه کردن کند. یک حمله متمرکز بر YAC همچنین مدافعان را مجبور می‌کند تا تکل‌های سختی را در زمین باز انجام دهند، مشکل املایی برای کانزاس سیتی، که 82 تکل فصل عادی را از دست داد و در رتبه ششم لیگ NFL قرار گرفت.

در حالی که سایر مدعیان باقیمانده سوپربول در سال جاری موفق شده اند، 49ers شاناهان در وادار کردن مدافعان گوشه کوچک با افرادی مانند ساموئل متخصص هستند، و باعث می شود که مدافعان تنبل مک کافری و کیتل را تعقیب کنند و اطمینان حاصل کنند که سایر مدافعان کارهایی را انجام می دهند که نیستند. اسب خیلی خوب اگر 49ers در نهایت با استفاده از تاکتیک های YAC خود برنده یک سوپر باول شوند، این پیام باید برای فرنچایزهای بازسازی NFL روشن باشد: زمین را با توپ گردانان همه کاره پر کنید، خلاق باشید و از برداشتن توپ از دستان مدافع حریف نترسید. بیشتر اوقات

با این حال، با دانستن NFL، آن فرنچایزها به احتمال زیاد از تفکر قهرمانی 49 خارج می شوند، “بیایید هر کاری که لازم است برای پیدا کردن براک پردی بعدی انجام دهیم.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم