خوب، بد و سندبلاست

با استفاده از دستگاه سندبلاست تمام روغن ها ، گریس و گرد و غبار و اکسیدهای فلز از سطح قطعات زدوده می شود. قابل استفاده مجدد است و حداقل گرد و غبار را تولید سندبلاست می کند. در اصل کار اصلی که در این روش پیاده میشود، به این صورت که ذرات بسیار ریز ساینده، مانند شن و ماسه برای صاف کردن سطح مورد نظر، با فشار زیاد به روی متریال موجود پاشیده میشوند؛ و هر نوع گرد و غبار، آلودگی و مواد کهنهای که به روی سطح قرار گرفته را از بین میبرند. یکی از روشهای کارآمد برای پاک کردن این لکهها، سندبلاست مرطوب یا وت بلاست است.در این روش، ترکیب آب داغ، صابون و ماده واسط به طور همزمان بر روی سطح اعمال میشوند. نکته مهمی که باید بدانید این است که در روش تولید این دسته از شیشه ها از ماسه پاشی بر روی شیشه با استفاده از فشار استفاده می شود و همین مسئله باعث شده تا لایه نازک از شیشه برداشته شود و در نهایت شاهد تولید شیشه های مات باشیم.

IRON MAN Mark 7 HQ 62cm 1-3Scale 3D Print Ready تمامی تجهیزات باید در محفظهای مناسب نگهداری شوند و از نظر ترک یا آسیب مورد بررسی قرار بگیرند، هیچ درزی بر روی نازل نباید وجود داشته باشد، مواد ساینده برای بالا بردن کیفیت کار باید به دقت انتخاب شوند، در بین این ذرات هیچ گونه مواد زائدی نباید وجود داشته باشد، تا حد امکان نیز از لحاظ سایز و شکل به صورت یکنواخت انتخاب شوند. از آنجایی که استفاده از این روش از مزیتهای زیادی برخوردار است، پس با در نظر گرفتن نکات مهمی اعم از انتخاب درست مواد ساینده، محیط مناسب اجرای عملیات، میزان فشار هوا و رعایت نکات ایمنی مهم توسط افراد متخصص این کار را انجام دهیم.

Red Cabbage on Wooden Board برای آماده سازی سطوح متفاوت بر اساس نوع زنگ زدگی نیز چهار تقسیم بندی متفاوت در شناسایی مشخصات سطح سند بلاست شده وجود دارد که بر اساس این تقسیم بندی ساینده مناسب هر سطح انتخاب می شود. است. به این ترتیب در سایتهای معتبر میتوانید از قیمت سند بلاست رنگ اطلاع کسب کنید. توجه داشته باشید که اگر خرید شیشه سندبلاست یا استندگلس را از شرکت های معتبر و شناخته شده تر انجام دهید، قطعا محصول با کیفیت تر و با طول عمر بیشتری را خواهید داشت. سندبلاست کار ی قطعات چقدر طول میکشد؟ تمیز کردن و آماده سازی سطح با سمباده زدن یا استفاده از برس، ممکن است سه برابر بیشتر طول بکشد. این شیشه ها نسبت به شیشه های معمولی توانایی و قدرت بیشتری در برابر عوامل دمایی مثل گرما و سرما دارند و میتوانند دمای فضا را از عوامل خارجی مصون نگه دارند . در انتها بهتر است بدانيم هر كدام از اين ساينده ها مزيت و معايبی دارند و جهت بكارگيرى در Sandblast سطوح مختلف بازدهى بهترى دارند.

ماشین و فلزات و …

در این روش برای جلوگیری از آسیب به نما از سیلیس با دانه های ریزتر استفاده می گردد. روش سندبلاست برای پاک کردن کثیفی ها و لک های شدید نما مورد استفاده قرار می گیرد. 3. دستگاه ها را براق و جلا می دهد فرآیند سندبلاست ماشین و فلزات و … در روش سندبلاست خشک ، مواد ساینده با کمک کمپرسور فشار قوی هوا، به سمت سطح نما پرتاب می شود. در این روش معمولا از مواد های نانو و شوینده های اسیدی برای پاکسازی نما هم استفاده می شود.یکی از مواد هایی که در این روش قبل از شستن نمای ساختمان استفاده می شود مواد دیسکلیر می باشد. سندبلاست اغلب به عنوان راهی برای آماده سازی سطح قبل از رنگ آمیزی استفاده می شود. کلیه ماشین آلات ، تجهیزات ، ابزار و مصالح مورد استفاده در عملیات های سند بلاست و رنگ آمیزی باید مطابق استاندارد های ذیربط بوده و مورد تایید واحد نظارت پروژه باشد. به طور کلی رنگ آمیزی یک سطح در سه مرحله اصلی اجرا می شود؛ اولین مرحله، اماده سازی سطح است؛ در این مرحله، تمام آلودگی های سطحی با استفاده از حلال های تمیزکننده و یک دستمال مناسب از روی سطح برطرف می شوند؛ پس از خشک شدن حلال، رنگ با وسیله های مخصوص به سمت سطوح اسپری شده و تمام سطح را پوشش می دهند؛ در پایان کار، بازرسی سطوح رنگ آمیزی شده انجام می شود و در صورتی که راندمان رنگ آمیزی، خوب نباشد، عملیات پاشش رنگ مجدداً اجرا می شود.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما