رفتار سگ شما به چه معناست

بسیاری از اشتباهاتی که ما به عنوان صاحب سگ مرتکب می شویم، حول نحوه برخورد ما با تعاملات اجتماعی آنها است. ما اغلب علائمی مانند نفس نفس زدن، تکان دادن سفت دم، لب لیس کردن، خمیازه کشیدن را تشخیص نمی دهیم که نشان می دهد سگ ما در اطراف افراد دیگر یا سگ ها ناراحت است و به کمک نیاز دارد. پاسخ دادن به نشانه های آنها ممکن است به این معنی باشد که از افراد دیگر بخواهید به سگ شما فضایی بدهند. شاید به معنای ترک پارک سگ و رفتن به خانه باشد. دکتر “احتمالاً بدترین کار این است که کاری انجام ندهید.” بیوسیر گفت. اگر وارد عمل نشوید، خطر تهاجمی شدن آنها را نیز افزایش می دهید.

یکی از دلایلی که ما مرتکب این اشتباهات می‌شویم این است که ما تمایل داریم سگ‌ها را بیش از آنچه واقعا هستند برون‌گرا فرض کنیم. «کسانی که سگ‌ها را دوست دارند، دوست دارند با سگ‌های جدید آشنا شوند. اما همه سگ‌ها دوست ندارند با افراد یا سگ‌های جدید ملاقات کنند.» اگر می خواهید سگی را ملاقات کنید، ابتدا از صاحبش بپرسید که مشکلی ندارد یا خیر – و اگر نه گفت به او احترام بگذارید.

اگر صاحبش گفت مشکلی نیست، به آرامی به سگ نزدیک شوید. چند فوت دورتر بایستید، زانو بزنید یا خم شوید و ببینید آیا سگ به شما نزدیک می شود یا خیر. خرگوش پیشنهاد کرد. اگر او این کار را نمی کند – و به خصوص اگر نگاه می کند یا دور می شود – این را به عنوان نشانه ای در نظر بگیرید که نباید نزدیک تر شوید. اگر برخی از علائم ناراحتی را که قبلاً ذکر شد مشاهده کردید، این نیز نشانه ای است که او عصبی است و شما باید عقب نشینی کنید. و با دست دراز به سگ نزدیک نشوید، دکتر. خرگوش گفت – این می تواند باعث پرخاشگری در سگ هایی شود که مورد بدرفتاری قرار گرفته اند و می تواند منجر به گاز گرفتن شود. در عوض، دست خود را به صورت مشت دراز کنید، یا اصلا دست خود را دراز نکنید.

کارشناسان به من گفتند که ما اغلب اعمال سگ خود را به احساساتی نسبت می دهیم که واقعاً ندارند. من همیشه تصور می کردم که آزی صورت من را می لیسد زیرا او من را دوست دارد. ایوان مک‌لین، انسان‌شناس تکاملی و روان‌شناس تطبیقی ​​در دانشگاه آریزونا، گفت: اما – و پسر، من متاسفم که این را یاد گرفتم – سگ‌ها اغلب صورت‌ها را لیس می‌زنند، زیرا امیدوارند طعم آنچه اخیراً خورده‌اید را بچشند. (این از رفتار گرگ‌های جوان ناشی می‌شود، که داخل دهان مادرانشان را می‌لیسند تا مادرانشان غذا را برای خوردن آن‌ها برگرداند. این موضوع توضیح می‌دهد که چرا سگ‌ها کارهای زشتی مانند خوردن استفراغ مردم انجام می‌دهند.)

اشتباه دیگری که مرتکب می شویم این است که فرض می کنیم سگ ها همان کارهایی را که ما انجام می دهیم دوست دارند. بله، برخی از سگ ها عاشق نوازش و در آغوش گرفتنشان هستند. اما خیلی ها این کار را نمی کنند. آزی گاهی اوقات وقتی کودک 11 ساله من او را حیوان خانگی می کند به پشتش می غلتد، و این ممکن است به این دلیل باشد که او احساس ناراحتی می کند، نه به این دلیل که می خواهد شکمش را مالش دهد. مک لین گفت – اگرچه مسلماً، او گفت، تشخیص تفاوت می تواند دشوار باشد.

همچنین، آن حالت گناهکاری که در صورت سگ خود بعد از انجام یک کار “بد” می بینید؟ تحقیقات نشان می‌دهد که این واقعاً نشانه‌ای نیست که او احساس خشم می‌کند – او احتمالاً فقط به عصبانیت شما پاسخ می‌دهد. “سگ ها این نگاه را به عنوان پاسخی به رفتار یا لحن شخص خود نشان می دهند، نه الکساندرا هوروویتز، دانشمند شناختی، مدیر آزمایشگاه شناخت سگ کالج بارنارد، می‌گوید که آنها کاری را انجام می‌دهند که ما آن را اشتباه می‌دانیم.

در نهایت، سگ‌ها ما را خیلی بهتر از ما درک می‌کنند. جانستون گفت. او گفت که طی هزاران سال اهلی‌سازی، آنها «در خواندن احساسات ما واقعاً خوب شده‌اند»، اما «فکر نمی‌کنم که این کار در جهت دیگری مؤثر باشد». برای اینکه سگ های نیش محبوبمان را درست انجام دهیم، واقعاً باید آنها را بشناسیم – و نشانه های کوچک عجیب و غریب آنها. اکنون می‌دانم که آزی نیازهای خود را کاملاً واضح با ما در میان گذاشته است، اما ما پذیرا نبوده‌ایم – و اکنون که توجه بیشتری داریم، رفتار او بسیار بهتر شده است. با این حال، ما هنوز در حال کار روی تمایل او به سرقت بوریتو هستیم. رام کردن اون یکی سخت تره

صوتی تولید شده توسط کیت وینسلت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم