زلزله ترکیه-سوریه: رئیس اداره مهاجرت از شهروندان “مغرور و شجاع” آنتاکیا استقبال کرد

«امروز در خرابه‌های شهر تاریخی آنتاکیا با مردمی سرافراز و شجاع آشنا شدم گذشته ریشه کن شده است که اکنون پر از رنج و آینده اش نامشخص استآنتونیو ویتورینو پس از سفر دو روزه به ترکیه که شامل دیدار با مقامات ارشد دولتی بود، گفت.

من از همکاران IOM و بسیاری از شرکایمان می ترسم که با وجود اینکه خودشان تحت تاثیر قرار گرفته بودند، چند ساعت پس از زلزله شروع به واکنش کردند.

“اکنون مسیر طولانی فرا می رسد”

اما اکنون مسیر طولانی فرا می رسد. ایستادن در همبستگی و اقدام با ترکیه در حین بازسازی و آینده جدیدی را برای میلیون‌ها نفری که زندگی‌شان از هم پاشیده شده است، می‌سازد.” ویتورینو

او گفت که فداکاری‌های بسیاری از “قهرمانان بشردوستانه” که تعداد زیادی از آنها را بیرون آوردند هرگز فراموش نخواهد شد، “و یکی از دلایلی که من در اینجا هستم ادای احترام و تسلیت به آنها و به ویژه به خانواده‌های آنهاست. سه کارمند IOM که جان باختند.

“تیم های ما بر مشکلات پیچیده هماهنگی و لجستیکی و همچنین تراژدی های شخصی غلبه کردبرای ارتباط سریع با جوامع آسیب دیده در ترکیه و شمال غرب سوریه.”

سه روز پس از فاجعه، IOM یکی از اولین آژانس های سازمان ملل بود که کمک های فرامرزی را از سر گرفت. آقای ویتورینو با بازدید از یک مرکز لجستیک نزدیک به مرز که برای پاسخ به عنوان یک نقطه ترانزیت برای هزاران تن بسیار حیاتی بوده است، اشاره کرد. کمک ها به شمال غرب سوریه ارسال می شود.

150 کامیون و در حال حاضر

تاکنون در پاسخ، IOM ارسال کرده است بیش از 150 کامیون در سراسر مرز.

سازمان ملل گزارش می دهد که بیش از 500 هزار نفر در سوریه بی خانمان شده اند در اثر زلزله، و در ترکیه، بیش از 1.9 میلیون نفر در پناهگاه‌های اسکان موقت به سر می‌برند و 2.5 میلیون کودک به کمک‌های بشردوستانه فوری نیاز دارند.

آ در مجموع 85000 کودک از هر دو کشور آواره هستندو برنامه های واکنش اضطراری سازمان ملل برای هر دو کشور به نزدیک به 1.4 میلیارد دلار برای پوشش سه ماه اول کمک های حیاتی نیاز دارد. بیش از پنج میلیون نفر در سراسر ترکیه به کمک نجات نیاز دارند.

طرح پاسخ 2023 برای سوریه به طور کلی به 4.8 میلیارد دلار نیاز دارد که بزرگترین درخواست بشردوستانه فعال در حال حاضر است.

آقای. ویتورینو با ریاست مدیریت مهاجرت ترکیه در یک مرکز اسکان موقت دولتی برای بی خانمان ها، از جمله جامعه محلی، مهاجران و برخی از سوری هایی که تحت حمایت موقت هستند، ملاقات کرد.

آوار ساختمان های ویران شده زلزله در یکی از خیابان های مرکزی شهر آنتاکیا، هاتای.

آوار ساختمان های ویران شده زلزله در یکی از خیابان های مرکزی شهر آنتاکیا، هاتای.

ما همه چیز را از دست دادیم

نوفل ملیش، ا ملیت سوری که اکنون در مرکز زندگی می کندوی به رئیس سازمان بین المللی مهاجرت گفت که خانواده او قبلاً در هاتای زندگی می کردند و هیچ چیز نمی خواستند.

“چکمه حالا همه را از دست داده ایم. من در یک مغازه کار می کردم، اما در اثر زلزله مثل خانه ام خراب شد، اما اکنون زندگی جدیدی را شروع خواهیم کرد. ما داریم این جابجایی را پیدا می کنیم سخت تر از اولیزمانی که مجبور شدیم سوریه را به دلیل جنگ ترک کنیم.”

روز جمعه، در پایتخت آنکارا، آقای ویتورینو با رئیس مرکز هماهنگی دفتر مدیریت بلایای طبیعی و اضطراری ترکیه، یونس سزر، یک سازمان دولتی که مسئول پاسخگویی است، ملاقات کرد.

“من بودم به شدت تحت تاثیر واکنش اضطراری دولت ترکیه در مواجهه با یک فاجعه غیرقابل تصور قرار گرفتماو گفت: «و من بیش از 30 سال پیش به رابطه قوی IOM با این کشور افتخار می کنم که دفتر محلی ما برای اولین بار افتتاح شد.

حمایت از حرکت رو به جلو

ما همچنان ظرفیت عملیاتی و تجربیات خود را در اختیار دولت قرار می دهیم از آنها در حرکت رو به جلو حمایت کنید در مسیر بهبودی».

درخواست IOM برای 161 میلیون دلار برای حمایت از تلاش‌های واکنش در ترکیه و شمال غرب سوریه در حال حاضر کمتر از 30 درصد تامین شده است.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما