زمین لرزه ترکیه-سوریه: مرگبارترین زمین لرزه های دو دهه اخیر بیش از 24000 قربانی گرفت | اخبار جهان

قهرمانان [Turkey]سیدنی مورنینگ هرالد (SMH) گزارش داد که امدادگران روز جمعه (به وقت محلی) کودکان را از زیر آوار زلزله ترکیه-سوریه بیرون کشیدند، زیرا تلفات این زمین لرزه از 24000 نفر گذشت. تعداد تایید شده قربانیان مرگبارترین زمین لرزه در دو دهه اخیر در منطقه به بیش از 24000 نفر در جنوب ترکیه و شمال غرب سوریه چهار روز پس از وقوع آن رسید. بوی تعفن مرگ بر شهر قهرمان مراس در شرق ترکیه – کانون اولین زمین لرزه 7.8 ریشتری که در ساعات قبل از سحرگاهی روز دوشنبه جان میلیون ها نفر را گرفت، آویزان بود. به گزارش France24، این منطقه در منطقه ای دورافتاده قرار دارد که مملو از افرادی است که قبلاً به دلیل جنگ آواره شده اند.

در همین حال، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت که مقامات باید سریعتر به زلزله عظیم این هفته واکنش نشان می دادند. اردوغان روز جمعه از استان آدیامان ترکیه بازدید کرد و در آنجا اذعان کرد که واکنش دولت آنطور که می توانست سریع نبود.

همچنین بخوانید: زلزله سوریه: نوزادی که با بند ناف از زیر آوار به مادرش بسته شده است- ویدیوی ویروسی را تماشا کنید، هزاران نفر پیشنهاد برای فرزندخواندگی دارند

او گفت: “اگرچه ما در حال حاضر بزرگترین تیم جستجو و نجات در جهان را داریم، اما این یک واقعیت است که تلاش‌های جستجو به آن سرعتی که ما می‌خواستیم نیست.” اردوغان در رای گیری که قرار است در 14 ماه مه برگزار شود، برای انتخاب مجدد نامزد شده است و مخالفانش به این موضوع دست زده و به او حمله کرده اند.

در حال حاضر ممکن است انتخابات به دلیل فاجعه به تعویق بیفتد. با خشم ناشی از تأخیر در تحویل کمک‌ها و آغاز تلاش‌های نجات، در صورت ادامه این فاجعه احتمالاً در انتخابات نقش خواهد داشت. اردوغان، که رای گیری برای او سخت ترین چالش در دو دهه قدرتش حتی قبل از زلزله بود، خواستار همبستگی شده و آنچه را “کارزارهای منفی برای منافع سیاسی” توصیف کرد، محکوم کرد.

کمال قلیچداراوغلو، رئیس حزب اصلی مخالف ترکیه، از واکنش دولت انتقاد کرد.” به گزارش SMH، هزاران نفر دیگر در شرایط بد زمستانی بی خانمان و کمبود غذا مانده اند و رهبران هر دو کشور در مورد پاسخ آنها با سؤالاتی مواجه شده اند. ساختمان هایی برای یافتن بازماندگان دفن شده در دمای انجماد، آنها مرتباً به سکوت دعوت می‌کردند و به صدای زندگی از تپه‌های بتنی خرد شده گوش می‌دادند. سیوانکا داناپالا، نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در سوریه، گفت: تنها در سوریه تا 5.3 میلیون نفر ممکن است بی خانمان شده باشند.

رسانه های دولتی سوریه گزارش دادند که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه اولین سفر گزارش شده خود به مناطق آسیب دیده پس از زلزله را انجام داد و به همراه همسرش اسما از بیمارستانی در حلب بازدید کرد. دولت او همچنین ارسال کمک‌های بشردوستانه به سراسر خط مقدم جنگ داخلی 12 ساله کشور را تایید کرد، اقدامی که می‌تواند رسیدن کمک‌ها را برای میلیون‌ها انسان ناامید سرعت بخشد. به گزارش SMH، برنامه جهانی غذا پیشتر اعلام کرد که در شمال غربی سوریه که تحت کنترل شورشیان است، در حال اتمام است زیرا وضعیت جنگ در آنجا تلاش های امدادی را پیچیده کرده است.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما