sibnewbanner

زوال عقل: WHO طرحی را برای مقابله با چالش سلامت نسلی راه اندازی می کند |

سومیا سوامیناتان، دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت، گفت: «اگرچه زوال عقل هفتمین علت مرگ و میر در جهان است، اما تحقیقات مربوط به زوال عقل کمتر از 1.5 درصد از کل خروجی تحقیقات بهداشتی را تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: متأسفانه، ما از اجرای برنامه اقدام جهانی در مورد پاسخ بهداشت عمومی به زوال عقل در سال‌های 2017-2025 عقب مانده‌ایم.

قوانین تعامل

برای درک بهتر، پیشگیری و درمان بیماری‌های زمینه‌ای که باعث زوال عقل می‌شوند و در عین حال، مراقبت و حمایت از افرادی که از آن رنج می‌برند و همچنین کسانی که از آنها مراقبت می‌کنند، به استراتژی‌هایی نیاز است.

آژانس بهداشت سازمان ملل متحد گفت: تحقیقات باید در یک محیط توانمند انجام شود، جایی که همکاری ها تقویت می شود و سرمایه گذاری عادلانه و پایدار محقق می شود.

اینها اهداف پشت طرح جدید WHO برای تحقیقات زوال عقل است که اولین ابتکار WHO در نوع خود برای بیماری های غیر واگیر است.

این به منظور ارائه راهنمایی به سیاست گذاران، سرمایه گذاران و جامعه تحقیقاتی در مورد تحقیقات زوال عقل طراحی شده است و آن را کارآمدتر، عادلانه تر و تاثیرگذارتر می کند.

از طرح اولیه تا بهترین تمرین

WHO آژانس‌های تحقیقاتی ملی و بین‌المللی را به همراه نهادهای تأمین مالی تشویق می‌کند تا از این طرح برای اطلاع‌رسانی بودجه آینده و عملیاتی کردن تحقیقات استفاده کنند.

در عین حال، جامعه مدنی باید اطمینان حاصل کند که تلاش‌های حمایتی نیز همسو هستند و از چشم‌انداز تحقیقاتی عادلانه‌تر، کارآمدتر و مشارکتی‌تر حمایت می‌کنند.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما