سازمان ملل متحد با افزایش خشونت های جنسیتی در سراسر سودان، “شوک و محکومیت” را ابراز می کند

این تخلفات شامل خشونت جنسی ناشی از درگیری علیه آوارگان داخلی و زنان و دختران پناهنده ای است که مجبور به فرار برای جان خود می شوند.

روسای آژانس از دفتر هماهنگی بشردوستانه OCHA، دفتر حقوق بشر (OHCHR)، آژانس پناهندگان سازمان ملل (UNHCR)، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، آژانس بهداشت جنسی و باروری سازمان ملل متحد (UNFPA)، زنان سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی (WHO)، خواستار پایان فوری خشونت، از جمله خشونت جنسی به عنوان یک تاکتیک جنگی برای ایجاد وحشت در مردم شد.

تحقیقات در درجه اول اهمیت قرار دارد

آنها خواستار تحقیقات سریع، کامل، بی طرفانه و مستقل در مورد همه موارد نقض فاحش و نقض حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین المللی شدند. قسم خوردن برای عاملان آن باید پاسخگو باشند.

آنها همچنین تاکید کردند که همه طرف‌ها باید به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی برای حفاظت از غیرنظامیان، از جمله زنان و دختران، از جمله اجازه عبور امن برای آنها احترام بگذارند. بازماندگان برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی.

همچنین باید به کارکنان بهداشتی دسترسی داده شود تا به مراکز بهداشتی دسترسی پیدا کنند تا کار نجات جان خود را انجام دهند.

روسای سازمان ملل همچنین بر لزوم افزایش سریع خدمات پیشگیری و واکنش خشونت مبتنی بر جنسیت در سودان و همچنین در کشورهای همسایه، جایی که کسانی که از خشونت فرار می‌کنند به عنوان پناهنده به دنبال امنیت هستند، برای برآوردن نیازهای روزافزون، تأکید کردند.

28 پناهجو در خارطوم کشته شدند

روز سه شنبه آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، از ژنرال های متخاصم سودان خواست تا اجازه عبور امن برای غیرنظامیان را بدهند، پس از اینکه تایید شد که 28 پناهجوی که توسط سودان میزبانی شده بودند در خارطوم کشته شدند.

این آژانس در یک بیانیه خبری گفت که منطقه ای که آنها در آن زندگی می کردند در روز 25 ژوئن درگیر جنگ شد و پناهجویان دیگری نیز در جریان این حادثه زخمی شدند.

«UNHCR است وحشت زده و عمیق ترین تسلیت خود را ابراز می کند به خانواده های آسیب دیده ما برای کمک به ردیابی بستگان و قربانیان و ارائه حمایت های روانی اجتماعی و سایر موارد تلاش می کنیم.»

مامادو دیان بالد، مدیر منطقه ای کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، گفت که “یک بار دیگر پناهندگان و غیرنظامیان دیگر قربانیان بی گناه این جنگ غم انگیز هستند… همه باید به قوانین بشردوستانه بین المللی و قوانین حقوق بشر احترام بگذارند و امنیت و رفاه جوامع آسیب دیده را در اولویت قرار دهند.” از جمله پناهندگان.»

مراقبت های بهداشتی و گرسنگی: تدروس

تدروس آدهانوم قبریسوس، رئیس آژانس بهداشت سازمان ملل متحد در جریان به‌روزرسانی هفتگی سلامت خود به تأثیر درگیری‌های جاری در سودان پرداخت.

“نیازهای بهداشتی جمعیت بالاست، دسترسی به مراقبت های بهداشتی بسیار دشوار است و شرایط ایجاد شده توسط درگیری در سودان خطر گسترش اپیدمی و مرگ را افزایش می دهدمدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت.

همچنین افزایش چشمگیری در تعداد افرادی که در معرض بالاترین خطر گرسنگی قرار دارند، از 11.7 میلیون به 19.1 میلیون افزایش یافته است.

WHO نیز دارد 50 حمله علیه مراقبت های بهداشتی را تأیید کرداز جمله 32 حادثه موثر بر تاسیسات و 10 مورد مرگ و 21 جراحت در بین کارکنان بهداشتی و بیماران.

تدروس گفت که از حملات به مراقبت های بهداشتی و همچنین افزایش خشونت مبتنی بر جنسیت وحشت زده شده است. وی تاکید کرد که کارکنان و امکانات بهداشتی باید محافظت شوند و راهروهایی برای تحویل کالاهای بشردوستانه و بهداشتی باید محافظت شود.

تدروس گفت: «راهروهای تحویل تجهیزات بشردوستانه و بهداشتی باید محافظت شوند.

ما از همه طرف‌های درگیری در سودان می‌خواهیم تا قبل از بحران بهداشت و گرسنگی، خصومت‌ها را متوقف کنند حتی بدتر می شود

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما