سرعت اینترنت استارلینک چقدر است؟

به گفته ایلان ماسک، قطب جنوب، آسیا و آفریقا به سرویس باند پهن اسپیس ایکس متصل هستند.

به گزارش خبرآنلاین، با اضافه شدن ایستگاه مک مردو در قطب جنوب، اسپیس ایکس می گوید که سرویس اینترنت پهن باند مبتنی بر مدار Starlink اکنون هر هفته به این قاره خواهد رسید.

طبق اعلام سازنده، سیستم ماهواره‌ای اینترنتی اسپیس ایکس از نظر تئوری قادر است 150 مگابیت بر ثانیه سرعت اینترنت را در هر نقطه از زمین ارائه دهد. تلفن های همراه در مناطق دور افتاده تا سال آینده به ماهواره های اسپیس ایکس متصل خواهند شد.

شایان ذکر است که ماهواره اینترنتی سار در بزرگترین سیاره زمین، روسیه، فعال نشده است. اسپیس ایکس استارلینک را در اوایل سال جاری، اندکی پس از حمله روسیه، در اوکراین فعال کرد. هزاران گیرنده Starlink به اوکراین فرستاده شده اند تا مناطق جنگی را متصل نگه دارند. ماسک همچنین گزارش داد که استارلینک موفق شد در برابر تلاش های روسیه برای جلوگیری از آن مقاومت کند.

در حال حاضر، بیش از 3000 ماهواره استارلینک در مدار هستند و اسپیس ایکس به اضافه کردن حداقل هزار ماهواره دیگر تحت مجوز فعلی کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده ادامه خواهد داد. این شرکت ابراز تمایل کرده است که این صورت فلکی ابری را به 50000 ماهواره برساند.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما