سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI برای شهادت در مقابل کنگره


واشنگتن
CNN

به گفته یک کمیته فرعی قوه قضائیه سنا، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، سه شنبه آینده در حالی که قانونگذاران به طور فزاینده خطرات و مزایای هوش مصنوعی را بررسی می کنند، در مقابل کنگره شهادت خواهد داد.

در طول جلسه استماع سه‌شنبه، قانون‌گذاران از آلتمن برای اولین بار از زمان طوفان چت ربات OpenAI، ChatGPT در اواخر سال گذشته، سوال خواهند کرد.

ابزار مولد پیشگامانه هوش مصنوعی منجر به موجی از سرمایه گذاری های جدید در هوش مصنوعی شده است و باعث کشمکشی در میان سیاست گذاران ایالات متحده شده است که در میان ترس از سوء استفاده هوش مصنوعی خواستار ایجاد نرده های محافظ و مقررات شده اند.

همچنین کریستینا مونتگومری، معاون رئیس و افسر ارشد حفظ حریم خصوصی و اعتماد IBM، و همچنین گری مارکوس، استاد سابق دانشگاه نیویورک و منتقدی که خود را از “هیجان” هوش مصنوعی توصیف می کند، در روز سه شنبه شهادت خواهند داد.

سناتور دموکرات کانکتیکات گفت: «هوش مصنوعی نیاز فوری به قوانین و تدابیر حفاظتی برای رفع وعده ها و مشکلات عظیم خود دارد. ریچارد بلومنتال، رئیس هیئت سنا در خصوص حریم خصوصی و فناوری. “این جلسه کار کمیته فرعی ما در نظارت و روشن کردن الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی و فناوری قدرتمند را آغاز می کند.”

وی افزود: من مشتاقانه منتظر همکاری با همکارانم هستم زیرا استانداردها و اصول معقولی را بررسی می کنیم تا به ما کمک کنند تا در این قلمرو ناشناخته حرکت کنیم.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما