سهام ماهی قزل آلا کالیفرنیا در حال سقوط است. ممنوعیت ماهیگیری قطعی به نظر می رسد.

در این هفته، انتظار می رود که مقامات تمام صید ماهی قزل آلا تجاری و تفریحی در کالیفرنیا را برای سال 2023 متوقف کنند. بسیاری از موارد در اورگان همسایه نیز لغو خواهد شد.

دلیل: کاهش نگران کننده ذخایر ماهی که به یک یا دو پانچ آبراه های مهندسی شده و گرمای شدید و خشکسالی ناشی از تغییرات آب و هوایی مرتبط است. به گفته محققان، تهدیدات جدیدی در اقیانوس نیز وجود دارد که کمتر شناخته شده است، اما ممکن است با گرمایش جهانی مرتبط باشد.

دانشمندان و ماهیگیران برای اعداد بد آماده شده بودند. چند سال قبل، زمانی که ماهی قزل آلا در نهرها و رودخانه های کم ارتفاع و بیش از حد گرم شده در کالیفرنیا، جوان و کوچک بودند، شرایط وحشتناک بود. اما از آنجایی که شمارش ماهی ها وارد شد و مدل ها اعداد و ارقام را نشان دادند، اعداد حتی ناامید کننده تر از حد انتظار بود.

از میان تمام ماهی قزل آلا در کالیفرنیا، شینوک پاییزی آخرین ماهی‌هایی بودند که به اندازه کافی برای ماهیگیری تجاری قوی بودند. اما امسال کمتر از 170000 مورد انتظار می رود که به رودخانه های دره مرکزی بازگردند. این رقم نسبت به بالاترین سطح بیش از یک میلیون نفر در سال 1995 کاهش یافته است.

در حالی که برخی از افت ها طبیعی هستند، این یکی نیست.

نیت مانتوا، دانشمند آب و هوا که سرپرستی تیمی از بوم شناسان و زیست شناسان ماهی قزل آلا در انجمن ملی اقیانوسی و جوی ماهیگیری در سانتا کروز، کالیفرنیا را بر عهده دارد، می گوید: «ماهی قزل آلا کالیفرنیا در وضعیت وخیمی قرار دارد.

این تعطیلی به معنای قیمت‌های بالاتر و عدم وجود ماهی آزاد محلی تازه در کالیفرنیا در سال جاری است، اگرچه احتمالاً تأثیر کمی در خارج از منطقه خواهد داشت.

ماهی قزل آلا بازماندگان سرسختی هستند که بسیار طولانی تر از انسان ها روی زمین زندگی کرده اند. آنها صدها مایل از نهرهای آب شیرین مهاجرت می کنند که در آنجا به اقیانوس شور بیرون می آیند و دوباره برمی گردند و در سفر برگشت از آبشارها بالا می پرند. اما دانشمندان می‌گویند آنچه در کالیفرنیا و اورگان، در انتهای جنوبی محدوده، اتفاق می‌افتد، ممکن است پیشگویی از آنچه در آب‌های خنک‌تر شمالی‌تر خواهد آمد باشد.

دکتر “بیشتر جمعیت ماهی قزل آلا در سراسر حاشیه اقیانوس آرام بسیار بسیار ضعیف عمل کرده اند.” مانتوا گفت.

ماهی قزل آلا اقیانوس آرام همچنان از بخش هایی از اورگان، واشنگتن و آلاسکا برداشت می شود. این یک تصویر پیچیده است. برخی از انواع، مانند sockeye در خلیج بریستول آلاسکا، در حال رونق هستند. اما برخی از سهام شینوک در شمال آن سقوط کرده اند. دانشمندان می گویند که در مجموع، این تصویر تلخ است.

حمله به ماهی قزل آلا کالیفرنیا از دو قرن پیش آغاز شد. اولین تاجران خز بیس‌هایی را که سدهای آن‌ها زیستگاه استثنایی ماهی قزل آلا ایجاد کردند، از بین بردند. سپس طلا راش آمد، با استخراج هیدرولیک که نهرها را با شن خفه کرد. مهاجران دلتای وسیع کالیفرنیا و فراتر از آن را تخلیه و کانالیزه کردند. بعد سدها آمدند، آن شگفتی های مهندسی که آب را برای جمعیت رو به رشدی تامین می کردند و کالیفرنیا را به یک نیروگاه کشاورزی تبدیل می کردند. در این روند، کالیفرنیا حدود 90 درصد از تالاب های خود را از دست داد.

تغییر شکل جریان‌های آب، ماهی قزل آلا را از رودخانه‌های کوهستانی که در تابستان در آنجا خنک می‌شدند و از دشت‌های سیلابی، سرشار از حشرات، که در زمستان وزن زیادی داشتند، قطع کرد. از دست دادن این زیستگاه ها و سایر زیستگاه ها به این معنی است که ماهی ها کمتر قادر به مقابله با آخرین حمله هستند: تغییرات آب و هوایی، که عمدتاً ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی است.

در حالی که باران و برف اخیر در کالیفرنیا ممکن است به بازگشت ماهی قزل آلا در سه سال آینده کمک کند، زمانی که ماهی‌های تخم‌های امسال آماده برداشت در اقیانوس هستند، شدت سیل با جنبه‌های منفی همراه است. سیلاب های خشمگین می توانند بستر رودخانه ها را که ماهی قزل آلا در آن تخم می گذارند، بشورند.

افرادی که به ماهی تکیه می کنند با واقعیتی دردناک روبرو هستند.

کیت پارکر، زیست شناس ارشد شیلات قبیله یوروک، که اعضای آن در کنار رودخانه کلامات در کالیفرنیا ماهی می گیرند، وضعیت را غم انگیز خواند. آقای “ما زبانمان را گم کردیم.” پارکر گفت. «ما برای مدت طولانی دین خود را از دست دادیم. ماهیمونو گم کردیم بنابراین، ما چیزهای زیادی از دست دادیم.” وقتی ماهی ها زیاد شد، آقای. پارکر گفت، شما می توانید تفاوت را در مردم ببینید. او گفت: “جامعه ما بسیار شادتر است، سالم تر است.” “سلامت روان بهتر است.”

صنعت ماهی قزل آلا تجاری قصد دارد درخواست کمک فدرال در بلایای طبیعی کند. آنها فقط خشکسالی را مقصر نمی دانند. آنها نحوه تخصیص آب برای کشاورزی را مقصر می دانند.

گلن اسپین، مدیر اجرایی اتحادیه انجمن های ماهیگیران ساحل اقیانوس آرام، گفت: «سال هاست جنگی بر سر آب برای ماهی قزل آلا در جریان است. «صنعت ما ایجاب می کند که آب در رودخانه بماند. بیگ آگ در تلاش بوده است تا آب رودخانه را به داخل مزارع برساند.

این یک موضوع به طور فزاینده ای بحث برانگیز در سیاست کالیفرنیا است.

بسیاری از گونه های ماهی قزل آلا در حال حاضر در کالیفرنیا به عنوان در معرض خطر یا در معرض خطر انقراض فهرست شده اند، اما یک تلاش بزرگ جوجه کشی در دره مرکزی، شینوک را که در پاییز اداره می شود، که در پاییز به رودخانه های کالیفرنیا بازمی گردد، برای ماهیگیری تجاری و تفریحی به اندازه کافی قوی نگه داشته است. اما امسال نه.

شینوک که به عنوان شاه سالمون نیز شناخته می شود، با محتوای چربی بالا و طعم کره ای، به طور کلی با ارزش ترین ماهی آزاد اقیانوس آرام است.

سارا بیتس که در خارج از سانفرانسیسکو ماهی قزل آلا ماهیگیری می کند، می گوید: «این در دو سطح غم انگیز است. از دست دادن درآمد و از دست دادن کار ناراحت کننده است، اما درک عمیق تر از آنچه که برای اکوسیستم ها و منابع غذایی ما اتفاق می افتد بسیار ویرانگر است.

جوجه کشی های مرکزی دره سالانه حدود 30 میلیون شینوک پاییزی تولید می کنند که می تواند تا حد زیادی از شرایط بد رودخانه ها محافظت شود. در سال های بد، ماهی آزاد جوان را در کامیون ها بار می کنند و به دریا می برند. اما حتی آن ماهی ها نیز در حال ناپدید شدن هستند.

دانشمندان نگرانند که تلاش های جوجه کشی تا حدی با تضعیف انعطاف پذیری ژنتیکی ماهی قزل آلا نتیجه معکوس داشته باشد. هنگامی که ماهی در اقیانوس قرار می گیرد، با تهدیدات دیگری روبرو می شود که کمتر قابل درک است.

مشخص شد که نیروهای اقیانوسی عامل اصلی تنها تعطیلی کامل دیگر ماهیگیری ماهی قزل آلا در کالیفرنیا هستند که در سال‌های 2008 و 2009 اتفاق افتاد. اقیانوس‌های اطراف کالیفرنیا در برخی مواقع به همان اندازه گرم شده است که مدل‌های تغییرات آب و هوایی پیش‌بینی می‌کردند که در آن زمان باشد. استیو لیندلی، مدیر بخش بوم شناسی شیلات مرکز علمی شیلات جنوب غربی NOAA گفت: پایان قرن. چیزی که ماهی سالمون را نجات می دهد، افزایش آب سرد و غنی از مواد مغذی در امتداد ساحل است. اما این افزایش در اواسط دهه 2000 به تعویق افتاد و ماهی قزل آلا با غذای کمی باقی ماند. محققان دریافتند که آنها یا گرسنه می‌مانند یا آنقدر کوچک می‌مانند که توسط پرندگان دریایی برداشته می‌شوند.

دانشمندان می گویند که تهدیدات در دریا به احتمال زیاد نقش بسیار کوچکتر، اما همچنان قابل توجهی در اعداد ناامیدکننده امسال دارند. یکی از عوامل احتمالی: رشد جمعیت آنچوی. در سال های اخیر، ماهی قزل آلا درصد بیشتری از آنچوی را در رژیم غذایی خود قرار داده است. اما آنچوی حاوی آنزیمی است که تیامین یا ویتامین B1 را تجزیه می کند و ماهی سالمون دچار کمبود تیامین می شود. (وقتی بچه ماهی شروع به شنا کردن وارونه و مردن کرد، دانشمندان نقاط را به هم وصل کردند. تزریق آب جوجه کشی با تیامین آنها را درست کرد.)

به گفته دانشمندان NOAA Fisheries، آنچه به طور فزاینده ای آشکار می شود این است که مدل های مورد استفاده برای پیش بینی ذخایر و مدیریت ماهیگیری مانند گذشته کار نمی کنند.

“ما همچنان غافلگیر می شویم، حتی اگر سعی می کنیم هر سال به دلیل شگفتی های قبلی انتظارات را کاهش دهیم.” لیندلی گفت. این امر تعیین فصل های ماهیگیری را دشوارتر می کند و اطمینان حاصل می کند که ماهیگیران بیش از حد انتظار صید نمی کنند.

او گفت که بدتر از همه، الگوی ال نینو در افق است که می تواند جریان سرد آب در امتداد ساحل را ناپدید کند. دکتر “این چیزی است که واقعا برخی از ما را می ترساند.” لیندلی گفت.

آنچه به دکتر می دهد. لیندلی و سایر دانشمندان امیدوارند که تلاش‌هایی برای رفع علل اصلی کاهش ماهی قزل آلا به جای علائم انجام شود.

دانشمندان می گویند که انتشار سوخت های فسیلی باید مورد توجه قرار گیرد. در همین حال، احیای زیستگاه به ماهی قزل آلا اجازه می دهد تا کاری را انجام دهد که تکامل یافته است: با گسترش آن در فضا و زمان، خطر را جبران کند. حتی در یک گونه ماهی قزل آلا، جمعیت های مختلف در زمان های مختلف سال به قسمت های مختلف رودخانه های مختلف باز می گردند. دانیل شیندلر، استاد دانشگاه واشنگتن که حوضه های آبخیز و ماهی ها را مطالعه می کند، گفت: این کار را مانند تنوع بخشیدن به ریسک در یک سبد سرمایه گذاری در نظر بگیرید.

“بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که به آن ماهی ها بهترین فرصت را بدهیم تا از نظر تکاملی آن را کشف کنند.” شیندلر گفت، این بدان معناست که تا آنجا که ممکن است گزینه‌های زیستگاهی بیشتری به آن‌ها بدهید.

بنابراین ماه گذشته در رودخانه کلامات شادی بود زیرا خدمه پروژه بزرگی را برای برداشتن چهار سد قدیمی برق آبی که به ماهی قزل آلا امکان دسترسی به بیش از 400 مایل زیستگاه تاریخی، از جمله پناهگاه های به اصطلاح حرارتی مانند چشمه های سرد را می دهد، آغاز کردند.

آقای آقای می‌گوید: «اگرچه شبیه پایین‌ترین سالمون است و وحشتناک است، اما از طرف دیگر، یکی از بهترین سال‌هاست زیرا در ماه جولای اولین سد در حال فرود آمدن است.» پارکر از قبیله یوروک، که به همراه سایر قبایل، صنعت ماهیگیری و گروه های حفاظت از این پروژه را تحت فشار قرار داده است.

نقطه درخشان دیگر تلاش هایی است که در آن حامیان ماهی قزل آلا با کشاورزان برای یافتن راه حل های برد-برد کار می کنند، مانند تبدیل مزارع برنج به دشت های سیلابی موقت در زمستان، زمانی که باران فراوان است، و پرورش ماهی قزل آلا در آنها. تحقیقات نشان داده است که ماهی‌های جوان می‌توانند 10 برابر بزرگ‌تر شوند و از بوفه حشره‌هایی که به سادگی در رودخانه‌های با جریان سریع‌تر وجود ندارد، مهمانی می‌گیرند، که باعث می‌شود آنها برای زنده ماندن در مرحله بعدی زندگی خود در اقیانوس مجهزتر شوند.

در عین حال، این تلاش، آب های زیرزمینی را شارژ می کند و مزارع برنج را بارور می کند.

جاکوب کاتز، دانشمند ارشد موسسه غیرانتفاعی کالیفرنیا تروت، گفت: بسیاری از تضادهای آبی در کالیفرنیا، که اغلب به عنوان کشاورزان در مقابل ماهی ها مطرح می شود، در واقع نتیجه سیستم هایی است که مدت ها پیش ساخته شده اند، زمانی که ما از نحوه عملکرد رودخانه ها اطلاع کمتری داشتیم. این گروه بر بازسازی آبراه های کالیفرنیا متمرکز شد.

“شما این ایده را دریافت می کنید که این یک مبادله اجتناب ناپذیر بین تولید کشاورزی و تولید حیات وحش است.” کاتز گفت. و آنچه می‌بینیم این است که اینطور نیست، که حد وسطی باورنکردنی وجود دارد.»

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما