sibnewbanner

سیلیکون ولی دوران اوج خود را سپری کرد. آیا اکوسیستم های فناوری اکنون می توانند در داخل کشور رشد کنند؟

من نگرانی هایی شنیده ام، به ویژه زمانی که دادگاه عالی تصمیم گرفت [overturning Roe vs. Wade] ساخته شده. اما من از افراد خاصی نشنیده ام که قصد نقل مکان داشته باشند و تصمیم نگیرند یا نقل مکان کرده باشند و تصمیم به رفتن داشته باشند.

شما با یک رکود فناوری زندگی کردید. آیا شباهت هایی با آنچه اکنون اتفاق می افتد وجود دارد؟

در دهه اول AOL، هیچ کس اینترنت را نمی دانست یا به آن اهمیت نمی داد و به AOL اهمیت نمی داد. در دهه دوم، ناگهان همه می خواستند آنلاین شوند و AOL در نهایت تبدیل به یک رمپ شد. و زمانی که این اتفاق افتاد، شاهد افزایش قیمت سهام ما بودید. دیگران گفتند: “وای، این اینترنت واقعا جالب است.”

و ناگهان صدها شرکت دات کام دیگر وجود داشتند که بسیاری از آنها سهام مفهومی بودند که خیلی زود به بورس عرضه شدند. و سپس در سال 2000، بدیهی است که تغییر کرد. امروز، منصفانه است که بگوییم که ما شاهد یک بازار صعودی 13 ساله بوده‌ایم که ارزش‌گذاری‌ها برای اکثر شرکت‌ها حفظ شده است، به‌ویژه در سطوح تاریخی برای شرکت‌های فناوری با رشد سریع. اخیراً، تغییرات سیاست در مورد چیزهایی مانند نرخ بهره منجر به خروج هوا از آن بادکنک شده است.

آنچه متفاوت است این است که اکثر شرکت هایی که در پنج سال گذشته سهامی عام شده اند به طور کامل توسعه یافته اند. و بنابراین آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد یک تنظیم مجدد در ارزش گذاری آنها است. اما اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌ها بر خلاف آنچه در سال 2000 شاهد بودیم، حدود سال‌ها بعد همچنان باقی خواهند ماند.

چگونه افزایش نرخ ها می تواند سرمایه گذاری در فناوری را مختل کند؟ فکر می‌کنید چه نوع شرکت‌هایی در حال حاضر برای از دست دادن سرمایه‌گذاری با نرخ معیار 3 یا 4 درصد آسیب‌پذیرتر هستند؟

آنچه تا کنون دیده‌ایم، بازنشانی در دورهای رشد بعدی است، از جمله توسط برخی از صندوق‌های متقاطع بسیار فعال – تایگر و دیگران – که از سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دولتی عقب‌نشینی می‌کنند. در مراحل اولیه، زمانی که در حال سرمایه گذاری هستید، آن را یک میلیون دلار بنامید، و ارزش گذاری ممکن است 10 میلیون دلار باشد، بازنشانی کمتری نسبت به زمانی که شرکت ها صدها میلیون یا حتی میلیاردها ارزش دارند، وجود خواهد داشت.

هم‌بنیان‌گذار شما در انقلاب، ران کلاین، اکنون رئیس دفتر پرزیدنت بایدن است. این تصور در میان برخی از جامعه تجاری وجود دارد که رئیس جمهور آنطور که باید با مشاغل تعامل نمی کند. چگونه می توانید آن را با آنچه در مورد رون می دانید مطابقت دهید؟

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما