سیل پاکستان: 9 میلیون نفر دیگر در معرض فقر هستند، UNDP هشدار داد

کنوت اوستبی، نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد در پاکستان گفت: “ما تخمین می زنیم که حدود 9 میلیون نفر – افراد اضافی – ممکن است به دلیل تأثیر سیل به فقر کشیده شوند.”

خطر آب و هوا مرز نمی شناسد

اگرچه سیل پاکستان “بی سابقه” بود، اما ممکن است برای سایر کشورهای متاثر از تغییرات آب و هوایی رخ دهد. استبی هشدار داد.

او توضیح داد که محصولات از آخرین برداشت و فصل کاشت از دست رفته از بین رفته است. وی ادامه داد: «قیمت‌های کشاورزی – قیمت مواد غذایی – بنابراین در حال افزایش است و می‌تواند تعداد مردم را به سمت ناامنی غذایی دو برابر کند و این تعداد را از هفت به 14.6 میلیون افزایش دهد.»

8 میلیون هنوز بی خانمان

خلیل هاشمی، نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل متحد در ژنو، با تکرار این نگرانی‌ها، گفت که حدود هشت میلیون نفر از 33 میلیون نفری که تحت تأثیر شرایط اضطراری قرار گرفته‌اند، «به‌طور حاد آواره شده‌اند»، زیرا آب‌های سیل هنوز در برخی مناطق فروکش نکرده است.

سفیر هاشمی از جمله ضروری ترین نیازهای امروز، مسکن، کشاورزی و معیشت را برشمرد. او پیش از کنفرانس سطح بالای پاکستان در روز دوشنبه در شهر سوئیس، جایی که شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد قرار است در آن شرکت کنند، اصرار کرد: «این جنبه فوری آن است و این جنبه انسانی آن است. مراجعه كردن.

به طور مشخص، هدف این کنفرانس گرد هم آوردن رهبران بخش دولتی و خصوصی و ایجاد حمایت مالی و بین‌المللی برای جوامعی است که تحت تأثیر سیل‌های ویرانگر سال گذشته در پاکستان قرار گرفته‌اند، و بازسازی و بازسازی زیرساخت‌های آسیب‌دیده به شیوه‌ای مقاوم در برابر آب و هوا است.

فراخوان همبستگی

حدود 16 میلیارد دلار برای کمک به بازسازی و بازسازی کشور در دراز مدت مورد نیاز است. سید حیدر شاه، رئیس بخش سازمان ملل در وزارت امور خارجه پاکستان که از طریق زوم از اسلام آباد صحبت می کرد، گفت: «این فقط یک پروژه یک ساله نیست. “نیازها بیشتر به چهار هدف بازیابی استراتژیک طبقه بندی شده اند: و آنها با ظرفیت سازی دولت، بازسازی فراگیر، مسائل جنسیتی و معیشت سروکار دارند.”

به گفته آقای UNDP، بیش از 1700 نفر در فاجعه سیل موسمی کشته شدند. استبی گفت و افزود که حداقل دو میلیون خانه ویران و آسیب دیده اند، همراه با “13000 کیلومتر یا بیشتر جاده، 3000 کیلومتر یا بیشتر از خطوط راه آهن، 439 پل، 4.4 میلیون هکتار زمین کشاورزی”.

این مقام UNDP توضیح داد که بیش از یک میلیون دام نیز تلف شده است، پیش از این که اضافه کند به دلیل اینکه هنوز آب راکد در چندین منطقه وجود دارد، “بسیاری از مردم نمی توانند به زندگی عادی خود بازگردند” و بنابراین به کمک های بشردوستانه متکی هستند.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما