طبق گزارش Greenpeace، خودروسازان جهان در اهداف اقلیمی کوتاهی می‌کنند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

صلح سبز روز پنجشنبه گفت، خودروسازان بزرگ باید حدود نیمی از تعداد خودروهای بنزینی و دیزلی را نسبت به پیش بینی های فعلی بفروشند تا با اهداف کلیدی آب و هوا همسو شوند.

بر اساس گزارش جدید گروه محیط زیست، برای همسویی با محدود کردن گرمایش جهانی به 1.5 درجه سانتیگراد، بیش از 315 میلیون وسیله نقلیه جدید با سوخت فسیلی هنوز نمی توانند در سراسر جهان فروخته شوند.

اما در حال حاضر خودروسازان بزرگ در مسیر فروش 712 میلیون خودروی دیزلی و بنزینی تا سال 2040 هستند، پس از این که رهبران جهان این هفته در مصر برای نشست مهم آب و هوایی سازمان ملل متحد ملاقات کردند، صلح سبز گفت.

جلوگیری از افزایش دمای بیش از 1.5 درجه سانتیگراد نسبت به سطح قبل از صنعتی شدن، هدف اصلی توافقنامه پاریس است.

در این گزارش که توسط Greenpeace آلمان منتشر شده است، آمده است که “بین اهداف فروش خودروسازان سنتی و حجم فروش خودروهای دیزلی و بنزینی که امکان پذیر است” برای دستیابی به این هدف، قطع ارتباط وجود دارد.

خودروسازان باید انتقال خود به خودروهای بدون آلایندگی را تسریع بخشند.

این تحقیق توسط کارشناسان دانشگاه صنعتی سیدنی و دانشگاه علوم کاربردی برگیش گلادباخ آلمان انجام شد.

آنها حداکثر تعداد خودروها و ون های دیزلی و بنزینی را تعیین کردند که می تواند با هدف 1.5 درجه سانتیگراد سازگار بماند.

سپس محققان فروش آتی صنعت خودرو را پیش‌بینی کردند و به چهار تولیدکننده بزرگ نگاه کردند: تویوتا ژاپن، فولکس واگن آلمان، هیوندای کره جنوبی و کیا، و همچنین جنرال موتورز ایالات متحده.

به گفته صلح سبز، تویوتا با فروش بین 55 تا 71 میلیون وسیله نقلیه بیش از آنچه که با هدف مهم آب و هوایی سازگار است، بیشترین فروش را دارد.

با افزایش فشار برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، خودروسازان برتر در حال حاضر به تلاش های خود برای تخلیه موتورهای احتراقی و تغییر به سمت تولید خودروهای الکتریکی بیشتر سرعت می بخشند.

برخی از دولت ها برنامه هایی را برای ممنوعیت فروش جدید خودروهای بنزینی و دیزلی به عنوان بخشی از تلاش ها برای رسیدن به انتشار خالص کربن صفر اعلام کرده اند، اما بسیاری از آنها هنوز این کار را انجام نداده اند.

(AFP)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم