عاصم غفور وکیل آمریکایی از بازداشت در امارات آزاد شد

عاصم غفور، وکیل آمریکایی که از اواسط ژوئیه در امارات متحده عربی بازداشت شده بود، بامداد روز شنبه آزاد شد و به تلاش اعضای کنگره و گروه های مدافع مسلمانان برای آزادی او پایان داد. آنها این نگرانی را مطرح کردند که او به دلیل روابطش با جمال خاشقجی، روزنامه نگار مقتول سعودی، هدف قرار گرفته است.

امارات آقای را بازداشت کرده بود. غفور در ماه ژوئیه پس از محکومیت غیابی او به جرم پولشویی و فرار مالیاتی. او در فرودگاه دبی منتظر پرواز به استانبول بود. محکومیت او سه سال بود، به دنبال آن اخراج، علاوه بر جریمه 1.36 میلیون دلاری و مصادره پولی که دادگاه گفته بود به طور غیرقانونی از طریق کشور منتقل کرده است: حدود 4.9 میلیون دلار.

اما یک دادگاه اماراتی روز چهارشنبه پس از آنکه آقای قاتل او را لغو کرد، حکم زندان او را لغو کرد. غفور با وجود اینکه محکومیت خود را تایید کرد، درخواست تجدید نظر کرد.

آقای. فیصل محمود گیل، وکیل غفور، روز شنبه گفت که وی پس از پرداخت جریمه آزاد شده و در پرواز بازگشت به ایالات متحده بود. آقای. آقای غفور در حال حاضر هدف هیچ تحقیقی نیست و به وکالت بازخواهد گشت. گیل افزود.

آقای او گفت: «ما از دیدن بازداشت او در وهله اول خوشحال نشدیم. گیل در یک مصاحبه تلفنی گفت: “اما ما خوشحالیم که او را آزاد کردند.”

آقای. غفور از 14 جولای در فرودگاه بین المللی دبی برگزار شده بود. امارات متحده عربی گفته است که او را بر اساس یافته‌های تحقیقاتی که به درخواست ایالات متحده در مورد او آغاز شده است، مجرم شناخته است، اگرچه وزارت خارجه آمریکا گفته است که ایالات متحده درخواست بازداشت او را نکرده است.

آقای. غفور که در ویرجینیا زندگی می‌کند و در واشنگتن کار می‌کند، به راه‌اندازی یک گروه حقوق بشری با آقای دکتر کمک کرده بود. خاشقجی، ستون نویس سعودی واشنگتن پست که در سال 2018 توسط عوامل سعودی در ترکیه به قتل رسید. او در هیئت مدیره یک گروه حمایتی که آقای. خاشقجی، امارات متحده عربی را به دلیل سوابق محاکمه و زندانی کردن مخالفان تأسیس کرد و از آن انتقاد کرده است.

آقای. حامیان غفور گفته اند که علاوه بر این که این پرونده احتمالاً انگیزه سیاسی دارد، وی از رسیدگی عادلانه خودداری کرده و قبل از بازداشت از اتهامات وارده بی اطلاع بوده است.

امارات اصرار دارد که این پرونده صرفاً در مورد پولشویی بوده است و وزارت امور خارجه گفته است که هیچ نشانه ای مبنی بر ارتباط دستگیری وی با همکاری او با آقای قاتل وجود ندارد. خاشقجی

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما