sibnewbanner

فرارو | پهپاد شهاب رونمایی شد

پهپاد آموزشی «شهاب» برای اولین بار در نمایشگاه نیروی هوایی «نهاجا» به نمایش گذاشته شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس از پهپاد آموزشی شهاب در نمایشگاه توان هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری ایران در پایگاه یکم شهید شکاری ارتش رونمایی شد. .

پهپاد آموزشی شهاب که قابلیت شناسایی نیز دارد در ارتفاع ۱۱ هزار پایی پرواز کرد و هشت ساعت دوام آورد.

شعاع پرواز این پهپاد برای فعالیت های آموزشی 10 کیلومتر است. اگرچه این پهپاد توانایی افزایش شعاع پرواز برای ماموریت های شناسایی در برد 200 کیلومتر را دارد.

پهپاد تعديقة «شهاب» نوت علي افتحة پهپاد تعديقة «سفير» است; این پهپاد برای فعالیت های آموزشی طراحی شده و به همین دلیل از پایداری آیرودینامیکی و ساختاری خاصی برخوردار است.

ارابه فرود این پهپاد به گونه ای طراحی شده است که انرژی دریافتی در هنگام فرود را دفع کرده و اجازه انتقال آن به سازه را نمی دهد که این امر فرود را برای آموزش خلبانان تسهیل می کند و همچنین ایمنی سطح سازه در هنگام فرود را بهبود می بخشد. .

همچنین برای حفظ تعادل این پهپاد در هنگام پرواز، فرود و برخاستن، انتهای بالایی آن به خوبی به صورت «V شکل» طراحی شده است.

در حال حاضر دانشجویان دانشگاه علوم و هنرهای هوایی شهید ستاری از دوره پهپاد «سفیر» استفاده می کنند. در صورتی که مشخص شود پهپاد آموزشی «شهاب» پس از گذراندن ارزیابی های میدانی با پهپاد آموزشی «سفیر» جایگزین می شود.

پهپاد «سفیر» دارای سقف پروازی 12000 پا و مدت پرواز 3 ساعت است و وزن آن به میزان قابل توجهی از پهپاد آموزشی «شهاب» بیشتر است.

نمایشگاه اقتدار نیروی هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در پایگاه یکم شهید شکاری لشکری ​​تا پایان هفته دفاع مقدس برای بازدید عموم دایر است.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما