sibnewbanner

فرارو | گران ترین کامپیوتر شخصی در جهان

اولین نمونه سفارشی و سفارشی سازی شده کامپیوتر Apple-1 با نام Apple-1 در یک حراجی با قیمتی شگفت انگیز فروخته شد.

به گزارش گازت نیوز، در سال 1976، دو شرکت فناوری معروف به نام های وزنیاک و جابز در حال ساخت اولین سری از محصولات در گاراژی در پالو آلتو کالیفرنیا بودند که بعدها منجر به تولد اپل، بزرگترین غول فناوری جهان شد.

در حالی که این کامپیوتر یک دستگاه کارآمد بود، اما بی عیب و نقص نبود و هیچ شباهتی به آنچه امروز به عنوان یک کامپیوتر همه کاره می شناسیم نداشت. اولین کامپیوتر سریال Apple-1 عمدتاً از یک برد مدار کاملاً مونتاژ شده با 60 میکروچیپ تشکیل شده بود. بنابراین کاربر نهایی باید ترکیبی از کیس، ترانسفورماتورهای منبع تغذیه، کلید برق، صفحه کلید ASCII و نمایشگر ویدئو را نیز برای آن آماده کند. در اینجا بود که رایانه در فروشگاه سرگرمی رایانه فروخته شد تا کاربر به جای خرید قطعات جداگانه، بتواند همه چیز را به صورت مرکزی از آنجا خریداری و نصب کند.

فروش کامپیوتر Apple-1 در حراجی‌

در طول سال ها، چندین کامپیوتر از اولین سری Apple-1 در حراج های مختلف فروخته شد. هر یک از این دستگاه ها در نوع خود منحصر به فرد هستند زیرا پس از فروش اولیه توسط مالک شخصی سازی می شوند. در نوامبر 2021، یک کامپیوتر Apple-1 که توسط یک معلم کالج به نام “Chaffey College” خریداری شده بود، به قیمت 400000 دلار فروخته شد.

در مارس 2020، دستگاه دیگری از این سری نیز در حراج RR با قیمت 458711 فروخته شد. همچنین در ماه می 2019، حراج کریستین از فروش یک کامپیوتر دیگر از سری Apple-1 به قیمت 459000 دلار خبر داد. قبل از آن استیو وزنیاک یکی از این کامپیوترها را در سال 2013 به قیمت 387750 دلار و Charitybuzz مدل دیگری را به قیمت 815000 دلار در سال 2016 فروخت.

با این حال، هیچ یک از آنها گران ترین نمونه کامپیوتر فروخته شده در تاریخ نیستند. در اکتبر 2014، موزه هنری فورد مجموعه‌ای شامل یک صفحه کلید قدیمی با تراشه‌های سری 7400، یک مانیتور قدیمی سانیو، یک منبع تغذیه سفارشی در یک جعبه چوبی و دو ضبط صوت قدیمی را پس از رقابت شدید با یک خریدار تلفن، به فروش رساند. دو برابر قیمت پیشنهاد در حراج 905000 دلار خریداری شده است.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما