فروش تسلا در سه ماهه اول افزایش یافت

فروش تسلا در سه ماه اول سال پس از کاهش قیمت خودروهای الکتریکی خود، 5 درصد افزایش یافت که به جبران کندی رشد اقتصادی و افزایش نرخ بهره کمک کرد.

تسلا روز یکشنبه اعلام کرد که از ژانویه تا مارس نزدیک به 423000 دستگاه خودرو تحویل داده است که از 405000 دستگاه در سه ماهه آخر سال 2022 افزایش یافته است.

بن رز، رئیس بخش تحقیقات جاده نبرد، گفت: این شرکت 310000 خودرو در سه ماهه اول سال 2022 تحویل داد. افزایش 36 درصدی نسبت به سال گذشته “نشان می دهد که تقاضا برای خودروهای برقی همچنان قوی است و تسلا انتخاب مطمئنی در میان خریداران خودروهای الکتریکی است.”

در حالی که تعیین تأثیر دقیق کاهش قیمت‌ها و اعتبارات مالیاتی اخیر دشوار است. رز در ایمیلی گفت: “هر دو به عنوان بادهای دنباله دار برای شرکت عمل می کنند.”

همه خودروسازان با کاهش فروش ناشی از افزایش نرخ بهره که هزینه پرداخت ماهانه خودرو را افزایش می دهد، دست و پنجه نرم می کنند. اما ارقام فروش تسلا می‌تواند برخی از سرمایه‌گذارانی را که انتظار داشتند در سه ماهه امسال به 430000 دستگاه خودرو برسد، ناامید کند.

تسلا که بر فروش خودروهای الکتریکی در ایالات متحده تسلط دارد، بخشی از اعتباری را که در سال پرفراز و نشیب 2022 از دست داده بود، نزد سرمایه گذاران بازیابی کرده است، زمانی که ایلان ماسک، مدیر اجرایی این خودروساز، با خرید توییتر حواسش پرت شد. ارزش سهام تسلا تا کنون در سال جاری 90 درصد افزایش یافته است، اگرچه ارزش آن ها هنوز حدود نصف ارزش نوامبر 2021 است.

در ایالات متحده، تسلا یکی از ذینفعان اصلی تغییرات در اعتبارات مالیاتی فدرال در دسترس خریداران خودروهای الکتریکی بود. سال گذشته، دموکرات‌ها سقف تعداد خودروهای تولیدکننده‌ای را که واجد شرایط دریافت اعتبار 7500 دلاری بودند، حذف کردند. تسلا سهمیه خود را مصرف کرده بود اما در ژانویه خرید دو خودروی محبوبش واجد شرایط دریافت 7500 دلار اعتبار مالیاتی شد.

قوانین اعتبار مالیاتی در 16 آوریل سخت‌تر می‌شود و شرکت‌ها را ملزم می‌کند قطعات باتری و مواد معدنی باتری را از ایالات متحده یا متحدانش خریداری کنند. تسلا به خریداران گفته است که ارزان‌ترین نسخه سدان مدل 3 که از باتری ساخت چین استفاده می‌کند، دیگر اعتبار کامل را دریافت نخواهد کرد.

اما تسلا احتمالاً از رقبایی مانند فورد موتور در برآوردن الزامات سایر مدل ها جلوتر است.

تسلا همچنین توانسته تولید خود را در کارخانه‌های جدید نزدیک آستین، تگزاس و خارج از برلین افزایش دهد و زمان انتظار مشتریان برای خودروها را کاهش دهد. تسلا در ماه مارس اعلام کرد که کارخانه برلین ظرفیت تولید خود را به 5000 خودرو در هفته افزایش داده است.

سرمایه گذاران همچنان نگران فروش تسلا در چین هستند، جایی که با رقابت شدید رقبای داخلی مانند BYD مواجه است. تسلا در انتشار خبری روز یکشنبه گزارشی از میزان فروش در چین یا سایر مناطق ارائه نکرد.

و توانایی تسلا برای تسلط بر بازار ایالات متحده در سال جاری آزمایش خواهد شد، زیرا خودروسازان معتبر مدل های الکتریکی جدیدی را عرضه می کنند. جنرال موتورز قصد دارد فروش سه خودروی الکتریکی جدید را در سال 2023 آغاز کند، از جمله یک خودروی اسپرت با قیمت پایه حدود 30000 دلار و یک پیکاپ با شروع حدود 40000 دلار – هر دو ارزان تر از مقرون به صرفه ترین خودروی تسلا که از حدود 43000 دلار شروع می شود.

آقای. ماسک قول داده است که Cybertruck این شرکت که با تاخیر زیادی مواجه شده بود، قبل از پایان سال به فروش خواهد رسید. اما تولید انبوه این پیکاپ آینده‌نگر تا سال 2024 آغاز نخواهد شد. تا آن زمان، تسلا هیچ عرضه‌ای در یکی از محبوب‌ترین بخش‌ها در ایالات متحده نخواهد داشت.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما