فورد قیمت F-150 برقی لایتنینگ را با کاهش تقاضا کاهش داد

پس از تلاش برای یافتن باتری و سایر قطعات کافی در چند سال گذشته، خودروسازان بالاخره شروع به تولید تعداد زیادی خودرو و کامیون الکتریکی کردند. امسال بیش از 30 مدل جدید وارد نمایشگاه می شود.

چیزی که آنها در حال حاضر نیاز دارند مشتریان بیشتری هستند.

در حالی که فروش وسایل نقلیه الکتریکی در حال افزایش است – آنها در سه ماهه دوم نسبت به سال قبل حدود 48 درصد افزایش یافته اند – به اندازه کافی سریع افزایش نمی یابند تا با تعداد خودروهایی که از خطوط مونتاژ خارج می شوند، همگام شوند. و موجودی وسایل نقلیه فروخته نشده در حال انباشته شدن است.

به گفته شرکت تحقیقاتی Cox Automotive، بیش از 90000 خودرو و کامیون با باتری در جایگاه‌های نمایندگی‌ها قرار دارند که چهار برابر بیشتر از یک سال پیش است. این برای 103 روز با نرخ فعلی فروش کافی است، در مقایسه با حدود 50 روز برای کل صنعت.

جاناتان گرگوری، مدیر ارشد بینش اقتصادی و صنعتی در کاکس، گفت که تولیدکنندگان “لحظه ای از “زمینه رویاها” را سپری می کنند. آنها موجودی وسایل نقلیه الکتریکی را ساخته اند، اما اکنون منتظر آمدن خریداران هستند.”

با توجه به این نامتعادل عرضه و تقاضا، خودروسازان قیمت ها را کاهش داده و مشوق های بیشتری ارائه می دهند. روز دوشنبه، فورد موتور قیمت وانت برقی لایتنینگ F-150 خود را با 6000 دلار کاهش داد و به نزدیک به 10000 دلار یا تا 17 درصد در برخی از نسخه ها رساند. این شرکت همچنین برای خرید لایتنینگ نرخ بهره تخفیفی بین 1.9 تا 3.9 درصد برای وام های خاص ارائه می دهد.

این حرکت ها به دنبال چندین دور کاهش قیمت توسط تسلا، فروشنده غالب خودروهای برقی صورت می گیرد. کاهش قیمت تسلا قبلاً فورد را بر آن داشت تا قیمت خودروی اسپرت برقی موستانگ ماخ-ای خود را پایین بیاورد، اگرچه این امر موجودی Mach-E را به میزان فروش بازنگردانده است.

در پایان ماه ژوئن، نمایندگی‌های فورد 16400 دستگاه از آن مدل را در انبار داشتند که حدود 2000 دستگاه بیشتر از فروش آنها در شش ماه اول سال بود.

در حالی که بسیاری از مصرف کنندگان علاقه خود را به وسایل نقلیه الکتریکی ابراز می کنند، اغلب آماده خرید نیستند. بسیاری از مردم به دلیل قیمت‌های بالای خودروهای برقی به تعویق افتاده‌اند و منتظرند قیمت آن‌ها بیشتر از مدل‌های مشابه بنزینی نباشد – چیزی که می‌تواند با کاهش قیمت‌های اخیر تسریع شود.

سایر خریداران خودرو نگرانی هایی در مورد مسافتی که این خودروها و کامیون ها می توانند با شارژ کامل طی کنند دارند. بسیاری از مدل های موجود در حال حاضر پس از طی مسافت 200 تا 250 مایلی نیاز به شارژ مجدد دارند. عدم اطمینان در مورد یافتن ایستگاه های شارژ و مدت زمان شارژ شدن وسایل نقلیه می تواند برخی از افراد را به تعویق بیندازد.

گلن استاب، یک مربی شخصی از White Plains، نیویورک، گفت که به دلیل مزایای بالقوه زیست‌محیطی و صرفه‌جویی در هزینه‌های سوخت، می‌خواهد یک خودروی هیبریدی یا تمام الکتریکی بخرد. اما او تا زمانی که تویوتا کرولای 2014 او به بازار نیاید، در بازار حضور نخواهد داشت.

او گفت: «سیاست من برای نگهداری خودروها این است که تا زمانی که دیگر قابل استفاده نباشد، آن را می‌رانم. این ممکن است برای چند سال نباشد. کرولا او کمتر از 100000 مایل رانده است و خوب می دود.

فروش به ویژه برای مدل‌های لوکس گران‌قیمت کاهش یافته است – بخشی از بازار که گزینه‌های زیادی مانند تسلا، مرسدس بنز، بی‌ام‌و، پورشه و لوسید موتورز دارد. قیمت بسیاری از این خودروها 75000 تا 160000 دلار است.

ریک ریکارت، رئیس Ricart Automotive، که صاحب 9 امتیاز خودروی جدید در دوبلین، اوهایو است، گفت: “من فکر می کنم تبلیغات زیادی در مورد خودروهای الکتریکی وجود داشت، و مردم تحقیقات خود را انجام دادند و متوجه شدند که این خودروها خودروهای درجه یک هستند و ارزان نیستند.” “و مقداری عقب نشینی وجود دارد.”

آقای. ریکارت گفت که فروشگاه فورد خانواده اش یک کامیون F-150 لایتنینگ پلاتینیوم درجه یک را برای بیش از دو ماه به قیمت 92000 دلار به فروش می رساند. او گفت: «یک سال پیش، تا کنون فروخته شده بود.

گروه دیگری از خودروهای الکتریکی که در یافتن خریدار با مشکل مواجه هستند، خودروهایی هستند که دیگر واجد شرایط دریافت ۷۵۰۰ دلار اعتبار مالیاتی فدرال بر اساس قانون کاهش تورم، قانون جاه طلبانه پرزیدنت بایدن در مورد تغییرات آب و هوایی نیستند. این اعتبار فقط برای خودروهایی در دسترس است که در آمریکای شمالی مونتاژ می شوند و شامل درصد مشخصی از مواد باتری از منطقه یا شرکای تجاری ایالات متحده است.

علاوه بر این محدودیت‌ها، سدان‌های برقی باید با قیمت 55000 دلار یا کمتر به فروش برسند تا واجد شرایط دریافت اعتبار شوند، و خودروهای شاسی بلند، وانت و وانت باید با قیمت 80000 دلار یا کمتر به فروش برسند.

خرید کامیون های لایتنینگ فورد می تواند خریداران را واجد شرایط دریافت اعتبار 7500 دلاری کند و این شرکت قصد دارد تعداد بیشتری از پیکاپ ها را در ماه های آینده بفروشد. این شرکت در سال جاری به طور موقت تولید را متوقف کرد تا خط مونتاژ خود را ارتقا دهد و تولید را افزایش دهد. تا پاییز، این شرکت انتظار دارد که مرکز خودروهای برقی Rouge در نزدیکی دیترویت بتواند سالانه 150000 لایتنینگ تولید کند، یعنی سه برابر ظرفیت تولید فعلی آن.

تصمیم این شرکت برای کاهش قیمت ها نیز ممکن است با رقابت فزاینده در تجارت خودروهای الکتریکی مرتبط باشد. تسلا روز شنبه اعلام کرد که تولید پیکاپ Cybertruck را که با تاخیر زیادی مواجه شده بود، آغاز کرده است و انتظار می رود جنرال موتورز به زودی تحویل نسخه الکتریکی کامیون شورولت سیلورادو را آغاز کند.

فورد ساخت لایتنینگ را در بهار 2022 آغاز کرد و قیمت ها را چندین بار در مجموع حدود 20000 دلار افزایش داد و دلیل آن افزایش هزینه مواد خام برای باتری هایش بود. در آن زمان، تقاضا بسیار بیشتر از تولید فورد بود و برخی از فروشندگان هزاران دلار بیشتر از قیمت خرده فروشی پیشنهادی شرکت دریافت می کردند.

مارین جاجا، مدیر ارشد مشتریان بخش خودروهای برقی این خودروساز، در بیانیه‌ای گفت: اندکی پس از راه‌اندازی F-150 Lightning، افزایش سریع هزینه‌های مواد، محدودیت‌های عرضه و سایر عوامل باعث افزایش هزینه کامیون الکتریکی فورد و مشتریان ما شد. ما به کار در پس‌زمینه برای بهبود دسترسی برای کمک به کاهش قیمت‌ها برای مشتریان خود و کوتاه کردن زمان انتظار ادامه داده‌ایم.»

تصمیم این شرکت برای کاهش قیمت ها، سرمایه گذارانی را که می ترسیدند به سود فورد لطمه بزند، عصبانی کرد و قیمت سهام آن در روز دوشنبه 6 درصد کاهش یافت.

فورد گفت که مدل پرو F-150 لایتنینگ اکنون با قیمت 49995 دلار، کاهش 9979 دلاری دارد. مدل XLT 312A با باتری با برد طولانی 8879 دلار کاهش یافت و به 69995 دلار رسید. برترین مدل محدوده وسیع پلاتینیوم با قیمت 91995 دلار یا 6079 دلار کمتر از قیمت هفته گذشته خود به فروش خواهد رسید.

در نتیجه کاهش قیمت، قیمت اکثر مدل های لایتنینگ کمتر از 80000 دلار خواهد بود که آنها را واجد شرایط دریافت 7500 دلار اعتبار مالیاتی فدرال می کند.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما