قانونگذاران از پنتاگون در مورد بودجه اوکراین سؤال می کنند و نگرانی های جدیدی را نشان می دهند

واشنگتن – جمهوری‌خواهان کنگره روز سه‌شنبه به شدت از مقامات ارشد پنتاگون درباره کمک‌های نظامی و دیگر کمک‌هایی که ایالات متحده به اوکراین ارسال کرده است، سؤال کردند، و این تردید تازه‌ای را در مورد پذیرش هزینه‌های آینده در حالی که دموکرات‌ها خواستار چشم‌اندازی شفاف هستند، ایجاد کرد. ارزیابی میزان پول بیشتر مورد نیاز

تبادل نظر در دو جلسه استماع کمیته مجلس نمایندگان، که تنها چند روز پس از سالگرد تهاجم روسیه به اوکراین انجام شد، نشان داد که چگونه نگرانی ها در مورد هزینه بالای ارسال سلاح به کیف در کاپیتول هیل تشدید شده است. شک و تردیدهای فزاینده آنچه را که اجماع قوی دو حزبی به نفع این کمک بوده است، تهدید کرده است و می تواند کسب موافقت کنگره از بودجه برای تکمیل حساب های کمک نظامی خود را برای دولت بایدن دشوارتر کند. نقطه عطف بودجه می تواند در تابستان امسال، ماه ها زودتر از آنچه قبلاً انتظار می رفت، برسد.

این جلسات همچنین نشان داد که چگونه اعضای هر دو حزب، علی‌رغم ابراز اطمینان از اینکه اکثریت کنگره همچنان متعهد به حمایت از اوکراین هستند، نگران هستند که اقلیت مصمم – از جمله جمهوری‌خواهان راست‌گرا که از دخالت ایالات متحده در درگیری‌های خارجی اجتناب می‌کنند و دموکرات‌های لیبرال ضد جنگ – ممکن است تضعیف شود. اگر جنگ ادامه پیدا کند، حل می شود.

جو ویلسون، نماینده جمهوری خواه کارولینای جنوبی که در گذشته از سرمایه گذاری های مالی اوکراین حمایت کرده است، در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان گفت: همه ما نگران پاسخگویی هستیم. لطفاً بیایید این را به اطلاع عموم برسانیم تا مردم آمریکا بتوانند به هزینه‌ها اعتماد کنند.»

تنش‌ها در روز سه‌شنبه زمانی به نمایش گذاشته شد که اندرو کلاید، نماینده جمهوری‌خواه جورجیا و منتقد سرسخت کمک‌های مالی به اوکراین، از یک مقام ارشد وزارت دفاع درباره اتهامات گم‌شده و منحرف‌شده، افشاگران و کلاهبرداری سؤال کرد.

«مسئولیت تسلیحات ارسال شده، به ویژه حساس‌ترین سلاح‌ها، برای اطمینان از استفاده از آن‌ها برای اهداف مورد نظرشان و عدم انحراف برای مقاصد شوم، کاملاً مهم است». کلاید به رابرت پی استورچ، بازرس کل پنتاگون گفت.

آقای. استورچ و دیگر مقامات پنتاگون شهادت داد که هیچ مورد اثبات شده ای از انحراف سلاح های حساس برای اهداف نامناسب وجود نداشته است، اما اظهارات او منتقدان را ساکت نکرد.

آقای. سؤالات کلاید با این وجود قابل توجه بود زیرا او در کمیته نیروهای مسلح کرسی ندارد. او توسط رئیس خود، نماینده مایک دی. راجرز از آلاباما، که حامی سرسخت ارائه کمک های نظامی به اوکراین بود، دعوت شد. آقای. راجرز به آقای پیشنهاد داد. کلاید بخش اعظم زمان سوال خود را برای کباب کردن، پس از اشاره به این نکته که سطوح بی سابقه کمک نظامی مستلزم “سطح بی سابقه ای از نظارت کنگره” بود.

تعهد به ارسال تانک، ماهیت سخت جنگ در زمین و سر و صدای مداوم از گوشه و کنار کنگره به سیستم‌های پیشرفته برای اوکراین، تهدیدی برای تخلیه بودجه جنگ با سرعتی سریع‌تر از پیش‌بینی تخصیص‌کنندگان در دسامبر گذشته، زمانی که قانون‌گذاران حدود 45 دلار را تصویب کردند، شده است. میلیارد دلار کمک های نظامی و دیگر کمک ها، پیش بینی می شود که تا پایان سپتامبر ادامه یابد.

قیمت گزاف جنگ کنگره را بر آن داشت تا مجموعه ای از الزامات نظارتی را برای اطلاعات در مورد نحوه خرج کردن پول صادر کند. برخی از این جزئیات در اختیار قانونگذاران قرار گرفته است، اما تعداد کمی از آنها به اطلاع عموم رسیده است.

تسریع هزینه‌ها و کمبود اطلاعات دقیق، به تصمیم چندین مخالف کمک کرده است، که این هفته کمپینی را برای معرفی برنامه کمک به اوکراین به عنوان یک غارتگر شکست خورده، با برکت ضمنی آشکار رهبران حزب، دو برابر کردند.

“شما نمی توانید شهادت دهید که ما در طول این درگیری همیشه الزامات نظارت بر استفاده نهایی را رعایت کرده ایم، می توانید؟” مت گیتز، نماینده جمهوری خواه فلوریدا، اصرار داشت که آقای. مشعل طفره رفتن.

دموکرات‌ها نیز روز سه‌شنبه نگرانی‌های خود را ابراز کردند و از رهبران پنتاگون خواستند در مورد میزان پول بیشتری که قانون‌گذاران می‌توانند انتظار داشته باشند که برای اوکراین تایید کنند، با آنها صریح باشند.

“فکر می کنید کنگره چند بار دیگر نیاز به ارائه کمک دارد؟” رو خانا، نماینده دموکرات کالیفرنیا، در جریان حضورش در پانل نیروهای مسلح، از کالین اچ. کاهل، معاون وزیر دفاع، درخواست سیاست کرد. “فکر می کنید در پایان، پایان بازی چیست؟”

این پرسش توسط برخی از دموکرات‌ها در پانل تخصیص بودجه مجلس نمایندگان که بر هزینه‌های نظامی نظارت می‌کنند، منعکس شد، سوالات مشابهی را برای سلست والاندر، دستیار وزیر دفاع در امور امنیت بین‌الملل مطرح کردند.

“قبض چقدر بزرگتر خواهد بود؟” اد کیس، نماینده دموکرات هاوایی، با ابراز نگرانی در مورد درخواست های پی در پی دولت برای کمک بیشتر، پرسید. ما باید حداقل این احتمال را پیش بینی کنیم که سال آینده شاهد افزایش صورتحساب خواهیم بود.»

رهبران پنتاگون تمایلی به تعهد به رقم یا جدول زمانی نداشتند که بر اساس آن به دنبال بودجه اضافی باشند و گفتند که هوس‌بازی‌های جنگ، پایبندی به برنامه را غیرممکن کرده است.

“من نمی دانم که آیا آن بیشتر یا کاهش می یابد. من فقط می دانم که ما در حال برنامه ریزی برای نوع نیروی بازدارنده موثری هستیم که اوکراین به آن نیاز دارد. والاندر گفت.

آقای. کال پیشنهاد کرد که درخواست برخی قانونگذاران برای افزایش کمک های نظامی به اوکراین می تواند تلاش های دولت بایدن برای تداوم تلاش های جنگی را پیچیده تر کند.

در هفته گذشته، گروه دو حزبی از اعضای مجلس نمایندگان که از رئیس جمهور بایدن خواستند هواپیماهای جنگنده اف-16 اوکراین را تامین کند، بیش از سه برابر شده است. روز سه‌شنبه، کریسی هولاهان، نماینده دموکرات پنسیلوانیا، یکی از اعضای گروه و افسر سابق نیروی هوایی، از آقای. Kahl توضیح دهد که چرا برنامه های آموزش خلبانان اوکراینی برای کار با این سیستم ها آغاز نشده است.

آقای. کال اصرار داشت که انجام این کار باعث صرفه جویی در زمان نمی شود و تخمین می زند که آموزش خلبانان اوکراینی برای استفاده از جت های F-16 که کوتاه ترین زمان پیش بینی شده پنتاگون برای ارسال آنها نیز بود، حدود 18 ماه طول می کشد.

او گفت: “شروع به آموزش آنها بر روی سیستمی که ممکن است هرگز به آنها نرسد، منطقی نیست” و خاطرنشان کرد که اگرچه F-16 برای اوکراین اولویت است، “این یکی از سه اولویت اصلی آنها نیست.”

او همچنین گفت که حتی ارسال مدل‌های قدیمی‌تر F-16 پرهزینه خواهد بود و در مجموع 2 تا 3 میلیارد دلار برای حدود 36 هواپیما خواهد بود، که کمتر از 50 تا 80 فروندی است که پنتاگون برآورد می‌کند اوکراین برای به‌روزرسانی نیروی هوایی موجود خود به آن نیاز دارد.

او بخش بزرگی از کمک‌های امنیتی باقی‌مانده را که برای این سال مالی در اختیار داریم، مصرف می‌کند. کاهل با تیک زدن از طریق اعداد اشاره کرد. “اینها معاوضه هایی است که ما در زمان واقعی انجام می دهیم.”

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما