sibnewbanner

قطعنامه اقتصادی سال نو: هوشیار باشید، آمریکا

با نگاهی به گذشته یک سال، به نظر می‌رسد که همه‌گیری کووید تقریباً برای همه چیز مقصر شناخته شود. همه‌گیری، بسیاری را از بازی A کنار زد، و در زندگی عمومی بیشتر اتفاقات بدی که می‌افتد ناشی از قضاوت بد است.

در نظر بگیرید: مسئولان گفتند تورم گذرا است. سرمایه گذاران فکر می کردند که بازارها برای همیشه افزایش خواهند یافت. مشتریان Sam Bankman-Fried فکر می کردند که با ارزهای دیجیتال، پول در نهایت روی درختان رشد می کند. آنتونی فائوچی باید زودتر ما را تنها می گذاشت. رای دهندگان اولیه جمهوری خواه صداها را شنیدند و بازنده های زیادی را نامزد کردند. از ذهن جو بایدن غافل شد که ایالات متحده مرز جنوبی دارد. ولادیمیر پوتین در دوران ناسیونالیسم روسیه بزرگ عقل خود را از دست داد.

از این نظر، کنگره ناامید نشد. دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان با آگاهی کامل از تماس‌های بد سال، در این ماه از 1.7 تریلیون دلار هزینه سگ‌ها و گربه‌ها عبور کردند، همه چیز به جز سینک آشپزخانه. آنها ملوانان مست را محترم جلوه می دهند.

با روند حذف، که سخت نبود، به مرد سال 2022 رسیدیم – جروم پاول، رئیس فدرال رزرو. آقای. پاول یک تصمیم ساده برای سال نو ارائه کرده است: زمان هوشیاری فرا رسیده است.

در آقای دنیای پاول، هوشیاری به معنای این است که بدانیم که سودی نزدیک به صفر و تریلیون‌ها ثابت در خرج کردن، ما را در خندق انداخته است. بهبود غیرممکن است مگر اینکه تورم کاهش یابد و پایین بماند.

آقای. پاول تنها کسی نبود که در سال 2022 تشخیص داد که یک هوشیاری عالی ضروری است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به کنگره آمریکا گفت که اوکراینی ها برای حفظ آزادی از خودکامگی هم برای خود و هم برای جهان مبارزه می کنند. تاکنون، ایالات متحده و اکثر کشورهای غربی توافق کرده اند و برای تامین وسایل دفاع از خود اوکراین فداکاری می کنند. فانتزی که آقای. پوتین هرگز با انرژی محو سیاست بازی نمی کند.

در این ماه، ایالات متحده، ژاپن و استرالیا اعلام کردند که همکاری نظامی خود را برای به رسمیت شناختن صریح تهدیدات امنیتی ناشی از جاه طلبی های خارجی چین و موشک های کره شمالی افزایش می دهند. ژاپن متعهد به افزایش هزینه های دفاع ملی خود است که قبلا غیرقابل تصور بود.

حتی تلاش بایدن برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملاً جان خود را از دست داده است، قربانی این واقعیت است که ایران، روسیه و چین اکنون یک سه‌گانه در ماه مارس را تشکیل می‌دهند که قصد دارند ارزش‌های اقتصادی و اجتماعی دموکراتیک را جابجا کنند.

با این حال، چیزی از این ائتلاف نوظهور هوشیار کم است – عمو سام. اینطور بیان کنید: برخی از کشورهای آزاد جهان هستند تلاش کردن در مورد مجموعه‌ای از تهدیدات امنیتی و واقعیت‌های اقتصادی که مدت‌ها نادیده گرفته شده‌اند، واقعی باشید، اما این لحظه دوام نخواهد آورد مگر اینکه ایالات متحده قاطعانه رهبری کند – نه برای یک یا دو سال کوتاه، بلکه حداقل برای یک دهه بدون وقفه. در حال حاضر، آمریکا آب را زیر پا می گذارد.

قرار بود انتخابات میان دوره ای راهنمایی در مورد جهت گیری ایالات متحده باشد. آنها چیزی را حل و فصل نکردند. حزب جمهوری خواه به جای ارائه رهبری سیاسی، در بحث و جدل بر سر “پیام” خود گرفتار شده است. آنچه جهان از ایالات متحده نیاز دارد چیزی بیش از پیام رسانی است.

هر سال نو معمولاً برای دیدن پوشش های نقره ای در میان ابرها است، و ما یکی داریم: Mr. اظهارات پس از انتخابات بایدن مبنی بر اینکه آنچه او باید تغییر دهد «هیچ» است. این خوب است، زیرا ریاست جمهوری بایدن و سیاست های آن به عنوان یکی از گزینه های آینده کشور در برابر ما قرار دارد.

این مسیر اخیراً توسط دفاع جانت یلن وزیر خزانه داری از سیاست های اقتصادی دولت در این صفحات شرح داده شده است. هر قطعه را برای عبارت «رشد اقتصادی» جستجو کردم. چیزی که زمانی ظاهر می‌شد «رشد پایدار» بود. او عمدتاً پیشنهادات هزینه های دولت و پرداخت های انتقالی را توصیف کرد.

“رشد پایدار” فقط یک احساس نیست. برای دموکرات‌ها، اقتصاد ایالات متحده در حال حاضر عمدتاً به عنوان یک اقتصاد عمومی در نظر گرفته می‌شود که در آن رفاه بیشتر مردم از پرداخت‌های دولت به افراد ناشی می‌شود، نه از فعالیت‌های اقتصادی خصوصی یا حتی کار.

در این دیدگاه، نقش بخش خصوصی با مالیات سنگین‌تر و تحت هدایت دولت این است که قلب اقتصاد را با «رشد پایدار» به تپش نگاه می‌دارد، که به معنای رضایت دادن به مبادله نرخ‌های رشد بلندمدت زیر ۲ درصد است. این سوسیالیسم سبک آمریکایی است: کاهش توقعات شخصی، کاهش رفاه، عدالت بیشتر. هدف مترقی اقتصاد انرژی های تجدیدپذیر را به این اضافه کنید، که به یارانه های عمومی هنگفت برای یک دهه یا بیشتر نیاز دارد.

برای برآوردن نیازهای دنیای هشیاری که توضیح دادم، این مدل اقتصادی کار نخواهد کرد.

قانون جدید هزینه‌ها را برخی آینده سازش سیاسی می‌دانند: هزینه‌های دفاعی 9.7 درصد در ازای آنچه دموکرات‌های مجلس آن را افزایش 9.3 درصدی در هزینه‌های غیردفاعی توصیف می‌کنند، افزایش یافت. این معامله بزرگ پایدار نیست.

مدل «رشد پایدار» دموکرات‌ها احتمالاً نمی‌تواند ثروت کافی برای بازسازی زیرساخت‌های امنیت ملی ایالات متحده ایجاد کند که به وضوح پس از حمله روسیه به اوکراین و تهدید چین به تایوان و فراتر از آن، در صورت لزوم آشکار شد. خوب است که غیر از این فکر کنیم. هوشیار باش

یک مشکل دیگر وجود دارد: یک اقتصاد با رشد پایین “باثبات” واقعاً کسل کننده خواهد بود. کشور با تماشای خشک شدن رنگ در پرداخت های حواله دولتی خود به خواب می رود.

در سال‌های پیش رو، جهان آزاد و صراحتاً خود زندگی نیازمند شلیک اقتصاد آمریکا به تمام استوانه‌های اقتصادی و انسانی بی‌نظیر آن است. چگونه به این امر برسیم؟ این پاسخ در 11 کلمه است: تگزاس، فلوریدا، آریزونا، یوتا، آیداهو، تنسی، جورجیا، کارولینای شمالی، کارولینای جنوبی.

آنها آن را فهمیدند. بگذار یکی از آنها به واشنگتن ببرد.

[email protected] را بنویسید.

سرزمین عجایب: دموکرات های بایدن در ژانویه 2021 با یک ایده ثابت وارد شدند: هر چه آقای آقای. ترامپ انجام داد، آن را معکوس کرد. در عرض چند ماه مرز فروریخت و دولت هنوز سیاست روشنی ندارد. تصاویر: AP/AFP/Getty Images ترکیب: مارک کلی

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما