لوله مانیسمان رده 40 بازار پایپ

اما مهم ترین مزیت این لوله ها افزایش توانایی و استحکام بالا در آنهاست. لوله های مانیسمان برای فعالیت های مکانیکی، تراش و ماشینکاری و استفاده به جای برخی میله ها در ماشین آلات هم گزینه مناسبی بشمار می آیند. از این لوله های بدون درز بیشتر برای خطوط انتقال نفت و گاز و گاز ترش استفاده می شود.

چراکه توانایی ارائه اطلاعات کافی و دقیق برای خرید هوشمندانه شما را ندارند. عرضه و تقاضا, برند, وزن و تکنولوژی تولید از فاکتورهای مهم در قیمت لوله مانیسمان رده 40 هستند. برای استعلام خرید و قیمت لوله مانیسمان رده 40 علاوه بر فاکتورهای فوق بایستی به اصالت کالا و فروشنده اعتماد کنید. لوله ها, اجسام گرد و توخالی هستند که برای انتقال سیالات و مایعات به کار گرفته شده و این اجسام استوانه ای شکل از مواد اولیه مختلفی ساخته میشوند. یکی از انواع لوله ها, لوله های فولادی هستند که برای انتقال آب , گاز و سایر سیالات به کار میروند. ساده ترین روش ساخت لوله های فولادی گرد کردن یا نورد کردن ورقه های فولادی توسط دستگاه های مخصوص و سپس جوش دادن دو طرف لبه ورقی به یکدیگر برای ساخت لوله است.

به طور مثال لوله کشی گاز خانگی پس از رگلاتور موجود در خیابان تا مصرف کننده ها، از فشار ۱/۴ پوند برخوردار می باشد. از آنجایی که لوله کشی گاز و آتش نشانی تحت نظارت بازرسین سازمان نظام مهندسی یا بازرسین شرکت گاز صورت می‌گیرد، گاهی اوقات مهندسین ناظر، فقط به یک نوع برند خاص اعتماد داشته و گاهی اوقات یک برند خاص را تاکید دارد. از آنجایی که لوله مانیسمان به علت تست خاص و عدم وجود جوش در طول لوله، از تحمل فشار بالاتری برخوردار می باشد. طبق ضوابط سازمان نظام مهندسی، کلیه لوله توکار چه در گازرسانی و چه در آتش نشانی، الزاماً باید از نوع لوله مانیسمان یا بدون درز باشد. را مد نظر قرار داده و سپس با فروشندگان این محصول تماس بگیرد تا ثبت سفارش را انجام دهد. تنها کارخانه هایی که در ایران این لوله ها را تولید می­کنند، کارخانه نورد اهواز و  دقیق کاوه­ تهران است.

محصولات این کارخانه از آلیاژ کربن استیل و طبق استانداردهای جهانی ASTM A53، APIL 5L و ASTM A106 تولید می‌شود. زیرا برای مصارف صنعتی، پایپ‌های ضخیم‌تر لازم است که کارخانه اهواز آن را تولید نمی‌کند. محصولات کارخانه اهواز در سایز 1 تا 6 اینچ، شاخه‌های 6 متری و به صورت دو سر کونیک تولید می‌شود.

ارتباط با کارشناسان فروش

اگر نمونه عملکرد خوبی در زمان تست کشش از خود نشان دهد، مورد تأیید قرار می‌گیرد و برای بررسی های دیگر کنترل می‌گردد. استاندارد رایج برای بیان مشخصات فنی لوله‌های مانیسمان، استاندارد ASME است. سیملس پایپ با توجه به ضخامت و یا اسکجول نهایی دارای تواناییهای مکانیکی مختلفی میباشد. اطلاعات مربوط به ضخامت و وزن در استاندارد ASME B36.10 و جدول اسکجول با توجه به هر سایز طراحی شده است. آزمایش به روش بررسی سختی هم به این صورت است که با استفاده یک جسم فرو رفته و فشار آن بر سطح لوله انتخابی، میزان سختی آن سنجیده می شود. نتایج بدست آمده از هر دو تست کششی و سختی معمولا به این صورت هستند که مقادیر مشابه و نزدیک به هم دارند.

معمولا برای اندازه گیری ضخامت دیواره لوله مانیسمان از عبارت رده لوله در بازار های صنعتی استفاده می شود. این لوله های بدون درز طبق استاندارد ASTM A106 یا ASME SA106 ساخته می شوند و در محیط هایی مورد استفاده قرار می گیرند که دما و فشار سیال بالا باشد. بیشترین کاربرد این نوع از لوله های مانیسمان در صنعت پتروشیمی، پالایشگاه و ساختمان می باشد.

لوله مانیسمان رده ۴۰ به عنوان لوله با وزن استاندارد شناخته می شود و بیشتر از رده ۸۰ در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. لوله مانیسمان یک لوله بدون درز فولادی است که در لوله کشی ساختمان، صنعت نفت و گاز و حتی صنعت پتروشیمی نیز کاربرد دارد. اگر قصد خرید لوله مانیسمان وارداتی دارید، مهم‌ترین نکته انتخاب مواد با کیفیت بالاست که با استانداردهای مربوطه سازگار باشد. همچنین، عواملی مانند قیمت لوله مانیسمان، قطر و ضخامت لوله، استانداردها و گواهی‌ها و قابلیت اعتماد تامین کننده نیز باید مدنظر قرار گیرند.

همچنین، در تعیین فشار کاری لوله‌ها، عواملی مانند خواص مکانیکی مواد سازنده، قطر و ضخامت لوله و شرایط کاربردی مورد نظر نیز در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال، لوله‌هایی که در صنایع نفت و گاز استفاده می‌شوند، نسبت به لوله‌هایی که در صنایع آب و فاضلاب استفاده می‌شوند، نیاز به تحمل فشارهای بالا و شرایط سخت‌تری دارند. لوله رده ۴۰ نمونه ای از لوله مانیسمان است که در صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی و سیستم های ساختمانی کاربرد زیادی دارند. این نوع لوله فشار زیادی را تحمل میکنند به همین دلیل در لوله کشی گاز و آتش نشانی از آن ها استفاده میشود. سایز این لوله ها از ۱/۲ تا ۳۴ اینچ متغیر است و طول لوله ها ۶ متر می باشد.

  • اتصالات لوله مانیسمان رده 40 نیز برندهای مختلف داخلی و برند محبوب و معروف بنکن چینی است.
  • اگر محل خط مشکوک درز مخفی باشد، در تمام لوله‌ها از همان نقطه دچار گسیختگی می گردد.
  • همچنین، در تعیین فشار کاری لوله‌ها، عواملی مانند خواص مکانیکی مواد سازنده، قطر و ضخامت لوله و شرایط کاربردی مورد نظر نیز در نظر گرفته می‌شود.
  • لوله مانیسمان یک لوله بدون درز فولادی است که در لوله کشی ساختمان، صنعت نفت و گاز و حتی صنعت پتروشیمی نیز کاربرد دارد.

شفافیت قیمت و تضمین کیفیت و اصالت کالا رمز موفقیت مجموعه ما در سالهای اخیر بوده و همچنان مشتری مداری را محور اصلی کار خود قرار داده‌ایم. گستردگی فعالیت و اخذ نمایندگی برندهای برتر لوله و اتصالات ساختمانی و صنعتی برگ برنده پایپ بازار در خرید و فروش تجهیزات تاسیسات ساختمانی و صنعتی است. لوله های بدون درز طبق استاندارد متریالی ASTM A106 و ASTM A53 و Gr B API 5L تولید شده و همچنین استاندارد ابعادی لوله مانیسمان ASME B36.10 و ASME B36.19 می باشد. ASME B 36.10 برای لوله های Carbon Steel و ASME B 36.19 برای لوله های Stainless Steel به کار برده می شوند. سایز لوله های فولادی بدون درز از ⅛ اینچ (قطر خارجی 10.3 میلیمتر) تا 24 اینچ (قطر خارجی 610.4 میلیمتر) می باشد.

کشورهای اروپایی مانند  ایتالیا، اسپانیا،  اوکراین، روسیه و رومانی نیز تولید کننده لوله مانیسمان می باشند. با این حال ، امروزه از لوله های چدنی قابل انعطاف که نسبت به لوله های چدن برتر هستند استفاده می شود. طول لوله های مانیسمانی که برای نفت و گاز استفاده می‌شود، نباید کمتر از 10 متر و بیشتر از 12.8 متر باشد.

لوله بدون درز مانیسمان بهترین گزینه برای شرایطی است که لوله تحت فشار بالا یا در شرایط خاصی مانند حرارت یا خوردگی قرار می‌گیرد. اما در برخی موارد کاربردی که نیاز به هزینه کمتر و ساختار ساده‌تر دارند، لوله‌های درزدار مانیسمان ممکن است مناسب‌تر باشند. قیمت لوله مانیسمان رده 40 (بدون درز) استاندارد در سایزهای مختلف، بدون احتساب تخفیف می باشد.

خطوط لوله تنها وسیله عملی حمل و نقل گاز طبیعی از روی زمین است زیرا سایر روشها مانند کامیون و قطار بسیار گران هستند. خط لوله محصول – که محصولات پالایش شده مانند بنزین را به بازار منتقل می کند. خط لوله نفتی از فولاد ساخته شده است که برای آن از پوشش خارجی و محافظت کاتدی برای کاهش خوردگی خارجی استفاده می شود. لوله های چدنی بیشتر از چدن خاکستری ساخته شده اند که برای آنها از پوشش ها و روکش های استفاده میشودتا مقاومت به خوردگی را بهبود ببخشند.

شرایط شکل پذیری این لوله ها به گونه ای است که سطح مقطع آنها را می توان به صورت اشکال خاصی مثل چندضلعی، ستاره، مربع و غیره درآورد. در نتیجه می توانند مقاوت خمشی و پیچشی بیشتری هم از خود نشان دهند و همین مسئله تاثیر زیادی در کاهش وزن این لوله های استیل بدون درز خواهد داشت. لوله فولادی بدون درز یا مانیسمان یک لوله همه منظوره است که در بسیاری از مصارف تولیدی، تجاری، صنعتی و عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش فولاد آلیاژی ( CK45 ، MO40 ، SPK ، VCN ) با قیمت مناسب

خرید اتصالات رده ۴۰ بنکنگروه تولیدی ” اتصالات گاز استاندارد آریا جام” تولید را از سال 1379 آغاز نمود. کلیه ی ماشین آلات این شرکت، طراحی و ساخت مهندسین همین مجموعه می باشد. با اتکاء به روش های نوین علمی و تکیه بر سلامت اخلاق و نگرش فنی به تولید، سنگین ترین اتصالات موجود در بازار ایران، توسط این مجموعه تولید می گردد. علاوه بر خرید بدون واسطه اتصالات گاز، می توانید لوله سپاهان گاز و دیگر لوازم لوله کشی گاز را نیز به قیمت نمایندگی از آریاجام تهیه فرمایید. آریا جام به عنوان نمایندگی لوله سپاهان و دیگر برندهای معتبر لوله گازی، ارائه دهنده لوله سپاهان گاز، لوله رده ۴۰، لوله گازی روکار سنگین، لوله رده ۲۰ می باشد.

لوله مانیسمان مقاومت مکانیکی بالایی هم دارد و فشار بیشتری را نسبت به لوله های دارای درز جوش تحمل می کند. لازم به ذکر است که لوله های مانیسمان با دیواره ضخیم تر، مقاومت حرارتی بالاتری دارند. روی سطوح لوله مانیسمان از یک لایه پوشش لاکی استفاده می شود که در صورت نیاز به گالوانیزه کردن، استفاده از عملیات سند بلاست (شن زنی) روی سطوح ضروری می شود. اولین شخصی که ایده تولید لوله بدون درز را در ذهن خود پروراند فردی به نام مانیسمان در سال 1886 در کشور آلمان بود.

ریخته گری فولاد، چدن، استیل، آلومینیوم برنز، فسفر برنز، کاپر نیکل

به ویژه که خرید رده ۴۰ لوله مانیسمان برای ساختمان نیاز به دقت بیشتری دارد تا هم در قیمت و هم در نوع کاربرد دچار اشتباه نشوید. به دلیل ظرفیت فشار عمومی که لوله مانیسمان رده ۴۰ تحمل می کند، این رده از لوله مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. با این حال رده های دیگر مانند ۸۰ و ۱۶۰ نیز از پرفروش ترین لوله های بدون درز فولادی هستند. لوله مانیسمان رده ۴۰ وقتی مورد استفاده قرارمی گیرد که نیاز به تحمل فشار خاص در ساختمان نباشد. اگر قرار به تحمل فشار زیاد باشد، استفاده از لوله بدون درز رده ۴۰ معقول نیست و ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد.

زیرا تولید نرمال و موجودی نرمال لوله های مانیسمان و همچنین دیگر لوله های فلزی براساس شاخه 6 متری آن است و بهتر است که لیست قیمت لوله های مانیسمان براساس شاخه 6 متری باشد. پایپ کالا به عنوان واردکننده لوله مانیسمان در ضخامت و سایزهای متفاوت، منتشرکننده لیست قیمت لوله مانیسمان در سایت فروش خود است. توصیه می‌شود برای دریافت قیمت دقیق لوله مانیسمان رده 20، 40 و 80 در سایزهای مختلف و ویژگی‌های متفاوت، با متخصصان شرکت پایپ ایران تماس بگیرید. کارشناسان پایپ ایران می‌توانند شما را راهنمایی کنند و اطلاعات لازم جهت خرید لوله مانیسمان را در اختیار شما قرار دهند.

به همین ترتیب، لوله مانیسمان رده 40 و 80 به ترتیب هر متر طول از آنها 40 و 80 کیلوگرم وزن دارد. هر چقدر رده­ یا گرید لوله بالاتر، ضخامت لوله نیز بالاتر خواهد بود که بر مبنای ضخامت، فشار و نوع سیال برای آن تعریف می­گردد. لوله های مانیسمان رده 40 و 20 دارای موارد مصرف بیشماری در صنایع سبک و سنگین از لوله کشی گاز،موتورخانه و آتش نشانی ساختمانی گرفته تا صنایع بزرگتر همچون نفت،گاز و پتروشیمی را در بر میگیرند. لوله های مانیسمان نورد گرم معمولا برای شرایطی مناسب هستند که نیاز به دیوار ضخیم و استحکام بالا وجود داشته باشد.

لوله گاز مانیسمان که به طور رسمی به عنوان لوله گاز طبیعی مانیسمان شناخته می‌شود، لوله‌ای است که برای انتقال گاز طبیعی به کار می‌رود. این لوله‌ها از جنس فولاد با کیفیت بالا ساخته می‌شوند و دارای ویژگی‌هایی هستند که آنها را برای انتقال گاز طبیعی بسیار مناسب می‌کند. یکی از ویژگی‌های مهم لوله گاز مانیسمان، مقاومت بالا در برابر فشار است. این لوله‌ها توانایی تحمل فشار بالا را دارند و برای انتقال گاز طبیعی در فشارهای بالا استفاده می‌شوند. همچنین، لوله گاز مانیسمان دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. این ویژگی باعث می‌شود که اگر لوله‌ها در معرض تاثیر عوامل محیطی مانند رطوبت و تغییرات دما قرار گیرند، دچار خرابی و خوردگی نمی‌شوند.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما