مارتینا ناوراتیلووا: تنیس بزرگ با سرطان گلو و سینه تشخیص داده شدCNN

نماینده او روز دوشنبه در ایمیلی به CNN گفت: مارتینا ناوراتیلووا، تنیس‌باز، به سرطان سینه و مرحله یک گلو مبتلا شده است.

این زن 66 ساله در بیانیه‌ای در وب‌سایت انجمن تنیس زنان (WTA) گفت: «این ضربات مضاعف جدی است اما هنوز قابل رفع است.

“من به یک نتیجه مطلوب امیدوار هستم. مدتی بوی تعفن می دهد، اما من با تمام وجودم می جنگم.”

ناوراتیلوا که در دوران حرفه ای خود 59 عنوان قهرمانی گرند اسلم را به دست آورد، قبلاً در سال 2010 با سرطان سینه مبارزه کرده است.

طبق این بیانیه آخرین پیش آگهی خوب است و او در ماه جاری درمان را آغاز خواهد کرد.

مری گرینهام، نماینده ناوراتیلووا، گفت که این اسطوره تنیس در جریان فینال WTA در فورت ورث تگزاس، که از 31 اکتبر تا 7 نوامبر برگزار شد، یک غده لنفاوی بزرگ شده در گردن خود کشف کرد.

نماینده او گفت که بیوپسی انجام شد و بعداً تشخیص داده شد که سرطان گلو مرحله یک دارد. زمانی که ناوراتیلووا تحت آزمایشات گلو قرار می گرفت، نماینده او گفت که شکل مشکوکی در سینه او پیدا شد که بعداً به عنوان سرطان تشخیص داده شد.

گرینهام گفت که هر دو سرطان در مراحل اولیه با نتایج عالی بودند.

ناوراتیلووا از دوران بازی طولانی مدتی برخوردار بود که در آن 18 عنوان گرند اسلم انفرادی، 31 عنوان گرند اسلم دونفره و 10 عنوان گرند اسلم دونفره مختلط به دست آورد. او همچنان رکورد تاریخ تور WTA با 167 عنوان را در اختیار دارد.

پس از بازنشستگی از مسابقات انفرادی در سال 1994 در سن 38 سالگی، او تا 40 سالگی به بازی های دوبل – و کسب عناوین – ادامه داد.

او همچنان به عنوان مربی، پخش کننده و سفیر تور WTA در این ورزش فعالیت می کند و بر اهمیت معاینات پیشگیرانه برای مبارزه با بیماری های خاص مانند سرطان سینه تاکید می کند.

گرینهام اضافه کرد که ناوراتیلووا قرار بود مسابقات اوپن استرالیا را از استودیو کانال تنیس پوشش دهد، اما در عوض امیدوار است گهگاه از طریق زوم به آن ملحق شود.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما