مترو بزرگ نویدا غربی از PIB دولت مرکزی تأییدیه می گیرد، ساخت و ساز به زودی آغاز می شود | اخبار راه آهن

پروژه متروی غربی نویدا-گرنو که توسعه مترو خط آبی در گوتام بود ناگار است و از منطقه غرب نویدا بزرگ می گذرد، از هیئت سرمایه گذاری عمومی دولت مرکزی (PIB) تاییدیه دریافت کرده است. سازمان برنامه و بودجه بودجه را تصویب و اصلاح کرده و پرونده را برای تصویب نهایی به دولت ارسال کرده است. بر اساس گزارش یک وب سایت خبری محلی، PIB این پروژه را تایید کرده است و دولت مرکزی 20 درصد پول را در این پروژه سرمایه گذاری خواهد کرد. گزارش های رسانه های محلی حاکی از آن است که ساخت این پروژه می تواند به زودی آغاز شود.

توسعه مترو Aqua Line برای اتصال Noida و Greater Noida (غرب) که با نام Noida Extension نیز شناخته می‌شود، پیشنهاد شده است و هزینه آن 2200 کرور برآورد می‌شود. راهرو توسعه مترو Aqua Line بخش 51 نویدا و پارک دانش V را در نویدا بزرگ (غرب) به هم متصل خواهد کرد. این مسیر دارای 9 ایستگاه به طول 14.95 کیلومتر پیشنهاد شده است.

در مورد پروژه

پروژه مترو بزرگ نویدا غربی یک خط به طول 14.95 کیلومتر با 9 ایستگاه است. فاز اول یک مسیر مرتفع به طول 9.15 کیلومتر خواهد داشت که قرار است پنج ایستگاه مرتفع از جمله بخش 122، بخش 123، بخش 4، بخش 12 Ecotech و سکتور-2 ساخته شود. در فاز دوم مابقی چهار ایستگاه مترو احداث می شود.

بودجه

انتظار می رود که شرکت راه آهن مترو نویدا (NMRC)، اداره نویدا و بزرگ نویدا، دولت مرکزی و دولت اوتار پرادش در مجموع 2200 کرور روپیه برای پروژه کامل هزینه کنند. پیش از این، انتظار می رفت که بودجه حدود 2457 کرور باشد، اما PIB اکنون بودجه را حدود 250 کرور کاهش داده است. 500 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است و برای عملیات عمرانی هزینه خواهد شد.

مرتفع ترین ایستگاه متروی هند

به گفته مسئولان، یک ایستگاه متروی 4 طبقه برای این مسیر در شهر گائور ساخته می شود و گوتام بودا ناگار اولین شهری در کشور خواهد بود که ایستگاه 4 طبقه دارد. تحت پروژه مترو خط آبی، مترو از Sector-51 تا Greater Noida Extension (Greater Noida West) اجرا خواهد شد.

تکمیل پروژه

انتظار می رود این پروژه پس از تایید نهایی از مرکز و مناقصه برای شرکت های ساختمانی در حدود مارس 2023 آغاز شود. انتظار می رود این پروژه تا پایان سال 2024 تکمیل شود.

با ورودی های PTI

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances