مجتمع جدید سفارت ایالات متحده در یک کشور کوچک خاورمیانه در حال ایجاد ابروها است

یادداشت ویراستار: نسخه ای از این داستان در خبرنامه CNN’s Meanwhile in the Middle East، سه بار در هفته به بزرگترین داستان های منطقه نگاه می کند. اینجا ثبت نام کنید.CNN

مجتمع عظیم جدید سفارت ایالات متحده در لبنان به دلیل بزرگی و مجلل آن در کشوری که نزدیک به 80 درصد از جمعیت آن زیر خط فقر هستند، بحث و جدل ایجاد می کند.

مجتمع جدید ایالات متحده در لبنان که در 13 کیلومتری مرکز بیروت واقع شده و در محل سفارت فعلی ساخته شده است، به نظر می رسد که شهر خودش باشد.

این مجموعه که در زمینی به مساحت 43 جریب در حومه بیروت واقع شده است، تقریباً دو و نیم برابر زمینی است که کاخ سفید در آن قرار دارد و بیش از 21 زمین فوتبال دارد.

بسیاری از لبنانی ها در توییتر این سوال را مطرح کردند که چرا آمریکا به چنین سفارتخانه بزرگی در پایتخت خود نیاز دارد. لبنان کوچکتر از کانکتیکات است و تنها شش میلیون نفر جمعیت دارد. تعداد کمی از گردشگران آمریکایی به این کشور می روند زیرا وزارت امور خارجه آن را در سومین سطح بالاتر مشاوره سفر قرار داده است، اما جمعیت قابل توجهی از ساکنان لبنانی آمریکایی دارد.

“آیا آمریکا به لبنان رفت؟” سندی، فعال شبکه های اجتماعی در توییتر خود نوشت.

عابد ع. ایوب، مدیر اجرایی ملی کمیته ضد تبعیض آمریکایی-عربی، در پاسخ به عظمت مجتمع جدید، در توییتی نوشت: «شاید شما فضای کافی برای کار روی همه درخواست‌های ویزا در انتظار داشته باشید.

تصاویر کامپیوتری منتشر شده توسط سفارت، یک محوطه فوق مدرن را نشان می‌دهد که میزبان ساختمان‌های چند طبقه با پنجره‌های شیشه‌ای بلند، مناطق تفریحی، و استخری است که در فضای سبز و چشم‌اندازی از پایتخت لبنان احاطه شده است. طبق وب‌سایت پروژه، این مجتمع شامل صدارت، مسکن نمایندگان و کارکنان، تسهیلات برای جامعه و تسهیلات پشتیبانی مرتبط است.

از همه‌گیری تا انفجار بیروت در سال 2020، لبنان توسط تعدادی از بحران‌ها مورد حمله قرار گرفته است که اقتصاد آن را ویران کرده است. بسیاری از لبنانی ها قادر به خرید کالاهای اساسی از جمله غذا، دارو و برق نیستند.

کاربر دیگری در توییتی نوشت: «اجازه دهید بتن بخورند».

برنامه های مجتمع سفارت در سال 2015 اعلام شد و گزارش شده است که یک میلیارد دلار هزینه داشته است.

ساخت و ساز آن تحت نظارت دفتر عملیات ساختمان های خارج از کشور (OBO) است که بر ساختمان تعدادی دیگر از سفارتخانه های ایالات متحده در سراسر جهان نظارت می کرد.

سفارت آمریکا در لبنان به درخواست CNN برای اظهار نظر پاسخی نداد.

ایالات متحده تاریخ پرتلاطمی با لبنان داشته است. این کشور خانه حزب الله مورد حمایت ایران، قدرتمندترین گروه در کشور است، اما با این وجود از روابط دوستانه با ایالات متحده برخوردار است.

ماه گذشته چهل سال از بمباران سفارت آمریکا در بیروت در سال 1983 که منجر به کشته شدن 63 نفر از جمله 52 لبنانی و کارمند سفارت شد، گذشت. در اکتبر همان سال، یک بمب به پادگانی در بیروت که محل نگهداری نیروهای حافظ صلح آمریکایی و فرانسوی بود، 299 کشته برجای گذاشت.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances